با ۱۰ دانشگاه برتر فرانسه آشنا شوید
1396/08/07 - 13:00 راهنمای سفر

با ۱۰ دانشگاه برتر فرانسه آشنا شوید

فرانسه دارای ۳۹ دانشگاه معتبر در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۸ است که از این تعداد ۱۶ دانشگاه آن در بین ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. اگر شما هم علاقه‌مند به تحصیل در این کشور تاریخی هستید، با فلایتیو همراه شوید تا بیشتر در مورد ۱۰ دانشگاه برتر فرانسه بدانید.

( بلیط هواپیما پاریس و رزرو هتل پاریس را می‌توانید از طریق فلایتیو و به صورت آنلاین تهیه کنید.)

دانشگاه پونتز پاریس‌تِک | رتبه جهانی: ۲۷۰

این دانشگاه با داشتن تنها ۲ هزار دانشجو یکی از کوچک‌ترین دانشگاه‌های فرانسه محسوب می‌شود. پونتز پاریس‌تک از اعضای موسس دانشگاه مشهور پاریس تک است. این دانشگاه به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های فرانسه، پذیرای دانشجویان در بسیاری از رشته‌ها نظیر مهندسی، مدیریت، اقتصاد، محیط‌زیست، حمل‌ونقل و مدیریت شهری است.

دانشگاه پاریس 1 پانتئون سوربن |‌ رتبه جهانی: ۲۶۹

این دانشگاه در اصل همان دانشگاه پاریس است که به چندین دانشگاه سرشناس دیگر تقسیم شده است. بااین‌حال پانتئون سوربن با تقریبا ۴۰ هزار دانشجو همچنان یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های فرانسه محسوب می‌شود. این دانشگاه در ژانویه ۲۰۱۸ با دانشگاه پیر و ماری کوری ادغام خواهد شد و سوربن جدید را تشکیل خواهد داد.

دانشگاه پاریس سود | رتبه جهانی: ۲۴۲

دانشگاه پاریس ۱۱ یا پاریس سود یکی دیگر از دانشگاه‌های پاریسی مستقر در منطقه جنوبی شهر پاریس است. این دانشگاه به خاطر رشته‌های ریاضی و فنی و مهندسی خود شهرت فراوان دارد. رتبه علمی این دانشگاه در زمینه تحقیقات علمی بسیار بالا است.

دانشگاه گرنوبل | رتبه جهانی: ۲۳۶

دانشگاه گرنوبل به تازگی تاسیس شده و نتیجه ادغام چند مرکز علمی با یکدیگر است. بااین‌حال زمان تاسیس هسته اصلی دانشگاه به سال ۱۳۳۹ و دانشگاه پیر مندس بازمی‌گردد. این دانشگاه در حدود ۴۰ هزار دانشجو دارد که ۵ هزار نفر از این تعداد بین‌المللی هستند.

دانشگاه ساینس پو | رتبه جهانی: ۲۲۰

ساینس پو یک دانشگاه تخصصی در رشته‌های حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی و سیاسی، تاریخ و رشته‌های مرتبط است. این دانشگاه در حدود ۱۳ هزار دانشجو از ۱۵۰ ملیت گوناگون داشته که تقریبا نیمی از آن‌ها بین‌المللی هستند.

دانشگاه سانترال سوپلِک | رتبه جهانی: ۱۶۴

سانترال سوپلک در سال ۲۰۱۵ و بر اثر ادغام دو دانشگاه سانترال پاریس و مدرسه عالی سوپلک در رشته مهندسی، تاسیس شد. این مرکز آموزشی یکی از اعضای موسس دانشگاه ساکلی پاریس بوده و با دانشگاه‌های دیگر کشور همکاری علمی و تحقیقاتی دارد.

دانشگاه نرمال سوپریور لیون | رتبه جهانی: ۱۵۷

نرمال سوپریور شهر لیون با ۲۰ پله صعود در جدول رده‌بندی امسال، به رتبه جهانی ۱۵۷ رسیده است. سوپریور لیون یک مرکز آموزش عالی در زمینه تربیت محققان و مدرسان در رشته‌های علوم انسانی و مهندسی محسوب می‌شود.

دانشگاه پیر و ماری کوری | رتبه جهانی: ۱۳۱

دانشگاه پیر و ماری کوری با ۱۰ پله صعود در رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۸ در رده ۱۳۱ قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۷۱ تاسیس شده و حالا بزرگ‌ترین مرکز علمی و پژوهشی در فرانسه محسوب می‌شود. پیر و ماری کوری در حدود ۳۴ هزار دانشجو دارد که ۲۰ درصد از این تعداد بین‌المللی هستند.

دانشگاه پلی‌تکنیک پاریس | رتبه جهانی: ۵۹

تخصص دانشگاه پلی‌تکنیک پاریس در رشته‌های فنی و اقتصاد است. این دانشگاه که عضو موسس کالج پاریس‌تک است، در ۳۰ کیلومتری پاریس واقع شده و فضای آموزشی به وسعت ۱۲۰ هکتار به همراه ۴۶۰۰ دانشجو دارد.

دانشگاه نرمال سوپریور | رتبه جهانی: ۴۳

نرمال سوپریور که در سال ۱۷۹۳ تاسیس شده، برترین دانشگاه فرانسه در فهرست معتبرترین دانشگاه‌های دنیا در سال ۲۰۱۸ است. این دانشگاه که در پاریس واقع شده، یکی از مشهورترین دانشگاه‌های فرانسه در رشته‌های علوم انسانی و پزشکی محسوب می‌شود. ۱۳ فارغ‌التحصیل این دانشگاه برنده جایزه نوبل بوده‌اند و فیلسوفانی چون میشل فوکو و ژاک دریدا در اینجا درس خوانده‌اند.

فلایتیو امکان خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل را برای شما فراهم کرده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط