going-to-train-station
1395/08/16 - 10:31 راهنمای سفر

​چگونه با مترو به راه آهن تهران برویم؟

خیلی از افراد سفر با قطار را یکی از لذت بخش ترین انواع سفرها می دانند. چون به نظرشان قطار نه استرس و خطرات سفر با هواپیما و ماشین شخصی را دارد و نه هزینه زیادی بر دوششان می گذارد.

به نظر ما هم سفر با قطار علاوه بر این مزایا، خاطره سازتر و ماجراجویانه تر از سفر با وسایل نقلیه دیگر است. چون هم به شما فرصت بیشتری برای معاشرت با افراد مختلف می دهد، هم تجربه متفاوتی از مسیر برایتان رقم می زند. مثلا در سفر به شهرهای کویری ایران، تجربه دیدن آسمان پر ستاره شب در طول مسیر، آنقدر لذت بخش است که سختی های سفر را کاملا از یادتان می برد.

پس از این مقدمه طولانی درباره لذت های سفر با قطار، به موضوع اصلی این مطلب، یعنی راه های رفتن به راه آهن تهران می رسیم.

مطمئنا یکی از راه های ساده برای رفتن به راه آهن، استفاده از ماشین شخصی خودتان است. اما کسانی که این تجربه را داشته اند می دانند که این راه نه تنها ساده نیست، بلکه بسیار سخت و وقت گیر و طاقت فرسا است. علاوه بر ترافیک که مشکل همیشگی در استفاده از ماشین شخصی است، مسافران برای پارک کردن ماشین خود در پارکینگ راه آهن تهران معمولا با مشکلات زیادی رو به رو می شوند. چون به دلیل ظرفیت کم و شلوغی پارکینگ راه آهن، مسافران برای استفاده از این پارکینگ باید چند ساعت قبل از حرکت قطارشان به راه آهن بروند تا بتوانند جای پارک مناسب پیدا کنند.

به دلیل این مشکلات، در حال حاضر بهترین راه برای رسیدن به ایستگاه راه آهن تهران، طی کردن مسیر به وسیله مترو است.

ایستگاه متروی راه آهن یکی از ایستگاه های خط 3 مترو تهران است که دوم اردیبهشت سال 1394 افتتاح شده است.

خط 3 مترو تهران که ایستگاه قائم در اتوبان ارتش را به ایستگاه متروی آزادگان وصل می کند، از طریق ایستگاه های تئاتر شهر (خط 4) و شهید بهشتی (خط 1) از خط های دیگر مترو قابل دسترسی است.

ایستگاه های خط 3 متروی تهران که شما را به راه آهن می رساند، به ترتیب زیر است:

ایستگاه قائم - ایستگاه نوبنیاد- ایستگاه شهید زین‌الدین- ايستگاه خواجه عبدالله انصارى- ايستگاه شهيد قدوسى- ايستگاه سهروردى- ایستگاه شهید بهشتی- ایستگاه میدان جهاد- ایستگاه میدان ولیعصر- ایستگاه تئاتر شهر- ایستگاه منیریه- ایستگاه راه‌ آهن- ایستگاه جوادیه- ایستگاه زمزم- ایستگاه شهرک شریعتی- ایستگاه عبدل‌آباد- ایستگاه نعمت‌آباد- ایستگاه آزادگان

برای خرید اینترنتی بلیط قطار به فلایتیو مراجعه کنید.


تعداد کل نظرات : 1 : امتیاز کاربران

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

نظرات کاربران

Zahra p 1396/11/14 - 19:07
واقعا ممنون خیلی کمک کننده بود سپاس

مطالب مرتبط