زمین و محیط زیست
1397/11/29 - 11:00 راهنمای سفر

چطور در سفرهایمان به زمین و محیط زیست احترام بگذاریم؟

سبز سفر کردن در نگاه اول دشوار به نظر می‌رسد. اما به مرور زمان تبدیل به یک عادت می‌شود. سبز سفر کردن نه تنها باعث می‌شود خودتان حس بهتری داشته باشید، بلکه حس و انرژی بهتری هم از محیط اطرافتان و جامعه بومی دریافت می‌کنید. حس‌هایی که معمولا ارزش و معنای سفرها را می‌سازند.

 برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

مسئولانه سفر کردن همیشه یک انتخاب نیست. گاهی ممکن است تبدیل به اجبار شود. چون تاثیر منفی توریسم بر محیط زیست آنقدر در بعضی مناطق جدی است که بعد از فهمیدن این تاثیر دیگر نمی‌توانیم عاشق سفر کردن باشیم.

در این یادداشت چند راه حل که می‌تواند شما را تبدیل به مسافرانی سبز کند را با هم بررسی می‌کنیم. با فلایتیو همراه باشید.

 

مقاصد دوست‌دار محیط زیست انتخاب کنیم

خیلی مهم است که در انتخاب مقصد به عنوان یک توریست مسئول، مقصدی را انتخاب کنیم که متولیان صنعت توریسمش بیشترین توجهات را به محیط زیست دارند. با این کار پولی که از راه گردشگری به این کشورها وارد می‌شود صرف حمایت از محیط زیست می‌شود. این در حالی است که اگر این هزینه‌ها را در مقاصد دیگری بکنیم ممکن است دقیقا به حرکت‌هایی ضد محیط زیستی کمک کنیم.

 

یک اقامتگاه سبز انتخاب کنیم

هتل‌های سبز در سراسر جهان با نشان LEED  مشخص می‌شوند. این هتل‌ها از انرژی‌های تجدید پذیر، مواد شوینده حامی محیط زیست و تفکیک هوشمندانه زباله استفاده می‌کنند. این هتل‌ها به مسافرانشان هم راه‌هایی برای سبز‌تر شدن سفرشان پیشنهاد می‌کنند. برای مثال آنها را تشویق می‌کنند که هر روز درخواست تعویض ملحفه‌ها را ندهند.

 

یک تور حامی محیط زیست انتخاب کنید

گاهی انتخاب یک تور نامناسب می‌تواند به منزله انتخاب یک گروه و یک لیدر نا آگاه به محیط زیست باشد. این تورها ممکن است از لوازم پذیرایی یک بار مصرف استفاده کنند و یا مسافران را تشویق به خرید از مغازه‌دارهای ضد محیط زیست و محصولات آسیب‌زننده کنند. این در حالی است که یک تورلیدر آگاه به توریسم مسئولانه، می‌تواند مسافران را به رستوران‌ها، بازارها و مراکز دوستدار محیط زیست هدایت کند و هزینه‌ای که برای سفرتان صرف می‌کنید را یک راست به افرادی سبز برساند. افرادی که از آن پول برای توسعه گردشگری پایدار استفاده می‌کنند.

 

از وسایل نقلیه عمومی، پیاده‌روی و یا دوچرخه استفاده کنیم

پیاده‌روی بهترین وسیله برای رفت‌وآمد در میان مردم و آشنایی با فرهنگ آنهاست. اگر در تمام مسیر‌ها پیاده‌روی ممکن نبود اولویت بعدی با دوچرخه است. اگر نمی‌توانید دوچرخه‌سواری کنید بهتر است سراغ وسایل نقلیه عمومی بروید. می‌توانید کمی سفرتان را طولانی‌تر کنید اما مطمئن باشید تا حد امکان آسیب کمتری به محیط زیست زده‌اید.

تورهای شخصی، تاکسی‌ها و وسایل نقلیه شخصی و همچنین هواپیما‌ها از وسایل نقلیه آلوده‌کننده هستند و بهتر است در لیست آخرین اولویت‌های ما قرار بگیرند.

 

از بطری‌های پلاستیکی استفاده نکنیم

استفاده از آب معدنی در سفرها معمولا بیشتر از زندگی عادی و روتین ماست. برای اجتناب از این اتفاق، می‌توانیم بطری آب شخصی خودمان را داشته باشیم و هر شب در محل اقامتمان آن را با آب جوشیده پر کنیم.

 

غذاهای ارگانیک و بومی بخوریم

اغلب مواد غذایی موجود در سوپرمارکت‌ها بسته‌بندی‌های پلاستکی دارند. اما می‌توان با خرید فله این مشکل را حل کرد. برای اینکه بتوانید خرید فله با کیفیت و همینطور لذت‌بخشی داشته باشید می‌توانید به فروشنده‌های بومی مراجعه کنید یا از مزارع ارگانیک بدون واسطه خرید کنید.

 

پسماندتان را به صفر برسانید

در بعضی کشورهای توسعه نیافته سیستمی برای بازیافت زباله وجود ندارد. یک بطری پلاستیکی یا یک تکه کاغذ در این کشورها هرگز به چرخه مصرف برنخواهد گشت. پس بسیار مهم است به هیچ عنوان از پلاستیک در این کشورها استفاده نکنیم و اگر بنابر لزوم گاهی این کار را کردیم، آن پلاستیک‌ها را با خودمان به خانه برگردانیم و در کشور خودمان بازیافت کنیم.

 

 

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط