چگونه در سفر خوش تیپ باشیم؟

handsome-in-travel

سفر طولانی در هواپیما، قطار و یا اتوبوس و نشستن طولانی بر روی صندلی بسیار خسته کننده است. و همه این اتفاقات خیلی ساده بر روی چهره شما تاثیر گذار خواهد بود. برای اینکه در سفر خوش تیپ باشیم باید نکات زیر را مد نظر قرار داد:

1- استرس و نگرانی ها را از خود دور کنید

برای این کار قبل از اینکه راهی سفر شوید یک چک لیست برای خود تهیه کنید و تمام مواردی که قرار است قبل از سفر داخل چمدان و یا کیف دستی خود قرار دهید را در آن بنویسید. به کمک این چک لیست بسیاری از نگرانی‌هایتان برطرف می‌شود.

2- به اندازه کافی بخوابید

سعی کنید در طول سفر به میزان کافی بخوابید و شب قبل از سفر کمتر قهوه و چای مصرف کنید. کافئین سبب کم خوابی و بی‌خوابی شده و استرس شما را بالا می‌برد.

3- لباس راحت و مناسب بپوشید

نشستن طولانی مدت بر روی صندلی باعث می‌شود ظاهر شما نامرتب به نظر برسد. یک شلوار راحت می‌تواند این حس خسته کننده را کمتر کند.

4- کفش راحت و مناسب بپوشید

آویزان بودن پاها برای مدت طولانی در پروازهای خارجی و همچنین سفرهای طولانی داخلی باعث می‌شود پاها ورم کنند. بنابراین یک جفت کتانی مناسب را به همراه جوراب بپوشید. جوراب عرق پا جذب کرده و مانع از خستگی بیشتر پا می‌شود.

5- پوست خود را مرطوب کنید

تغییرات آب و هوایی سبب می‌شود که پوست شما خشکی بزند. برای همین بهتر است یک کرم مرطوب کننده همراه خود داشته باشید و پوست خود را دائما چرب نمایید.

6- اشک مصنوعی

اگر چشم‌هایتان زود قرمز می شود و یا داخل آن‌ها زود خشک می شود بهتر است در طول سفر از اشک مصنوعی استفاده کنید.

7- خانم‌ها لوازم آرایش فراموش نشود!

یکی از مواردی که در سفرهای طولانی باعث پاک شدن آرایش می‌شود خوردن غذا و یا خوابیدن است. بنابراین همیشه لوازم آرایش ضروری خود را در کیف دستی خود داشته باشید تا به کمک آن‌ها صورت خود را سرحال‌تر نشان دهید.