handsome-in-travel
1395/09/28 - 11:17 راهنمای سفر

چگونه در سفر خوش تیپ باشیم؟

سفر طولانی در هواپیما، قطار و یا اتوبوس و نشستن طولانی بر روی صندلی بسیار خسته کننده است. و همه این اتفاقات خیلی ساده بر روی چهره شما تاثیر گذار خواهد بود. برای اینکه در سفر خوش تیپ باشیم باید نکات زیر را مد نظر قرار داد:

1- استرس و نگرانی ها را از خود دور کنید

برای این کار قبل از اینکه راهی سفر شوید یک چک لیست برای خود تهیه کنید و تمام مواردی که قرار است قبل از سفر داخل چمدان و یا کیف دستی خود قرار دهید را در آن بنویسید. به کمک این چک لیست بسیاری از نگرانی‌هایتان برطرف می‌شود.

2- به اندازه کافی بخوابید

سعی کنید در طول سفر به میزان کافی بخوابید و شب قبل از سفر کمتر قهوه و چای مصرف کنید. کافئین سبب کم خوابی و بی‌خوابی شده و استرس شما را بالا می‌برد.

3- لباس راحت و مناسب بپوشید

نشستن طولانی مدت بر روی صندلی باعث می‌شود ظاهر شما نامرتب به نظر برسد. یک شلوار راحت می‌تواند این حس خسته کننده را کمتر کند.

4- کفش راحت و مناسب بپوشید

آویزان بودن پاها برای مدت طولانی در پروازهای خارجی و همچنین سفرهای طولانی داخلی باعث می‌شود پاها ورم کنند. بنابراین یک جفت کتانی مناسب را به همراه جوراب بپوشید. جوراب عرق پا جذب کرده و مانع از خستگی بیشتر پا می‌شود.

5- پوست خود را مرطوب کنید

تغییرات آب و هوایی سبب می‌شود که پوست شما خشکی بزند. برای همین بهتر است یک کرم مرطوب کننده همراه خود داشته باشید و پوست خود را دائما چرب نمایید.

6- اشک مصنوعی

اگر چشم‌هایتان زود قرمز می شود و یا داخل آن‌ها زود خشک می شود بهتر است در طول سفر از اشک مصنوعی استفاده کنید.

7- خانم‌ها لوازم آرایش فراموش نشود!

یکی از مواردی که در سفرهای طولانی باعث پاک شدن آرایش می‌شود خوردن غذا و یا خوابیدن است. بنابراین همیشه لوازم آرایش ضروری خود را در کیف دستی خود داشته باشید تا به کمک آن‌ها صورت خود را سرحال‌تر نشان دهید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط