اطراف بانکوک
1397/11/22 - 11:11 راهنمای سفر

بهترین سفرهای کوتاهی که می‌توان در اطراف بانکوک داشت

سفری چندروزه به بانکوک می‌تواند با گشت‌وگذار در مناطق اطراف این شهر همراه باشد. درحالی‌که جاذبه‌های فراوانی در قلب این شهر در طول روز و شب وجود دارد، می‌توان مقاصد شگفت‌انگیزی را در اطراف نواحی شهری پیدا کرد. از پارک‌های ملی گرفته تا خرابه‌های شهر باستانی، اطراف بانکوک پر از جاذبه تماشایی است. فلایتیو نگاهی به این جاذبه‌ها انداخته و شما را به سفرهایی کوتاه در اطراف بانکوک می‌برد.

 برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

ویک‌بوردینگ را تجربه کنید

می‌توان به مدت ۱.۵ ساعت از مرکز بانکوک فاصله گرفت و خود را به کمپ وِیک‌بوردینگ اوتزکی (Otzki) رساند. ویک‌بوردینگ نوعی ورزش آبی است که به اسکی روی آب شباهت دارد، با این تفاوت که افراد تنها با یک تخته کوتاه موج‌سواری بر روی آب سُر می‌خورند. این کمپ محل مناسبی برای امتحان مهارت‌های شما در انجام ورزش‌های آبی، به‌خصوص ویک‌بوردینگ، است. در این کمپ از همه افراد با مهارت‌های گوناگون استقبال می‌شود. درحالی‌که ویک‌بوردینگ ورزشی جذاب است، می‌توان در کمپ اوتزکی استراحت در کلبه‌های چوبی کنار دریاچه را نیز تجربه کرد. قیمت هرکدام از کلبه‌های چوبی برای یک شب اقامت حدود هزار بات تایلند است که به پول ما حدودا ۴۰۰ هزار تومان می‌شود. می‌توان با پرداخت ۲ هزار بات دیگر، امکانات بیشتری مانند صرف یک نهار ارگانیک را دریافت کرد.

از کانچانابوری دیدن کنید

شهر تاریخی کانچانابوری (Kanchanaburi) تنها چند ساعت با بانکوک فاصله دارد. در این شهر هر نوع جاذبه و تفریحی یافت می‌شود. برخی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کانچانابوری شامل پارک ملی اراوان (Erawan)، موزه یادمان گذرگاه جهنم، موزه خط آهن مرگ، پل رودخانه کوای (Kwai) و بیشتر از این‌ها می‌شود. انتخاب بهترین جاذبه گردشگری برای دیدار در طول یک روز، چالش اصلی شما خواهد خود.

دوچرخه‌سواری در بانگ کراچائو

اگر به دنبال فرار از شهر با امید تنفس هوای تازه هستید، بانگ کراچائو (Bang Krachao) جزیره‌ای مختص شماست. این جزیره مصنوعی توریست‌ها را برای دیدار از اطراف آن با دوچرخه وسوسه می‌کند؛ تفریحی که انجام آن در شهر شلوغ بانکوک تقریبا غیرممکن است. تورهای دوچرخه‌سواری محلی در سراسر جزیره دایر هستند و توریست‌ها می‌توانند با پرداخت مبلغ یک دلار، برای یک روز کامل دوچرخه اجاره کرده و به کاوش در مسیرهای جنگلی سراسر جزیره بپردازند. پارک سری ناکون کوئنکان (Sri Nakhon Kuenkhan) نیز در این جزیره قرار دارد. می‌توان یک قایق پدالی اجاره کرد و در دریاچه این پارک گشت زد. به‌علاوه، یک بازار شناور هم در آخر هفته در این جزیره برپا می‌شود. این بازار در مقایسه با دیگر بازارهای محبوب در اطراف بانکوک، توریست کمتری را به خود جذب می‌کند.

از کو کرت دیدن کنید

کو کرت (Ko Kret) در ۱۵ کیلومتری شمال بانکوک مرکزی قرار دارد. می‌توان در اینجا یکی از قدیمی‌ترین زیستگاه‌های قوم مون (Mon) در تایلند را پیدا کرد. آن‌ها بین قرن‌های ششم تا دهم میلادی قبیله حاکم در نواحی مرکزی تایلند بودند. ظروف سفالی دست‌ساز به‌وفور در این منطقه یافت می‌شود و اکثر آن‌ها در سراسر جزیره مصنوعی بانگ کراچائو به فروش می‌رسند. اینجا نیز به‌مانند بانگ کراچائو دارای یک بازار آخر هفته عالی است. البته این بازار هم مورد استقبال توریست‌ها قرار گرفته و در آن انواع گل‌های تازه، خوراکی‌های منحصربه‌فرد و سوغاتی یافت می‌شود. بازار در روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر باز است. به هنگام دیدار از این منطقه، حتما از معبد پوراماییکاوات (Poramaiyikawat) دیدن کنید. نبود خودرو در این جزیره، گشت زدن در اطراف آن با دوچرخه را آسان می‌کند.

به کاوش در خرابه‌های باستانی آیوتایا بپردازید

آیوتایا (Ayutthaya)، پایتخت باستانی تایلند، در ۷۰ کیلومتری شمال بانکوک قرار دارد. این محوطه باستانی در سال ۱۹۹۱ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. یک دوچرخه، موتورسیکلت یا تاکسی سه‌چرخ (توک توک) اجاره کرده و خود را به این محوطه باستانی برسانید. آیوتایا که یکی از محبوب‌ترین شهرهای تمام تایلند است، با معابد حیرت‌انگیز خود، نفس‌ها را در سینه حبس می‌کند.

پارک ملی کائو یای

پارک ملی کائو یای (Khao Yai) یکی از پارک‌های محبوب در تایلند، به خاطر نزدیکی آن به پایتخت، است. صرف‌نظر از دسترسی آسان، این پارک ملی بازدیدکنندگان را با حیات‌وحش، مسیرهای کوه‌پیمایی فراوان و زیبایی‌های خود وسوسه می‌کند. کائو یای اولین پارک ملی رسمی در تایلند محسوب می‌شود و در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط