چگونه خیابان فلیت به مرکزی پرشور برای هنر خیابانی جامائیکا تبدیل شد؟

یکی از محبوب‌ترین پروژه‌های موجود در صحنه هنر معاصر جامائیکا، پروژه «نقاشی جامائیکا» نام دارد که سبب تبدیل خیابان قدیمی فلیت (Fleet) به مرکز هنر خیابانی در کینگستون، پایتخت کشور، شده است. موسس این پروژه، ماریانا فاراگ نام دارد. او بیشتر در مورد پروژه و ایده خود توضیح می‌دهد.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

ایده موجود در پشت پروژه نقاشی جامائیکا از کجا آمد؟

من یک جهانگرد مشتاق و هنردوست هستم؛ بنابراین وقتی‌که در سال ۲۰۱۴ به جامائیکا سفر کردم، به دنبال دیدار از مراکز هنری، موزه‌ها و هنرمندان این کشور رفتم. جست‌وجوهای فراوان من را به‌سوی محله پَرِید گاردنز (Parade Gardens) در خیابان فلیت در کینگستون کشاند. من شروع به ملاقات با بسیاری از هنرمندان کردم و متوجه شدم که عرصه هنری در اینجا شگفت‌انگیز است. پس با خودم گفتم: «چرا از هنر خیابانی برای ترقی جوامع محتاج منطقه استفاده نکنیم؟» اینجا بود که ایده پروژه نقاشی جامائیکا شکل گرفت.

پروژه در چه سالی آغاز شد؟

پروژه در آوریل ۲۰۱۴ تنها یک ایده بود. این پروژه تا جولای همین سال و وقتی‌که ما شروع به خلق دو پروژه در مدت ۱۰ تا ۱۵ روز کردیم، هنوز واقعیت نداشت.

کدام هنرمندان در این پروژه حضور دارند؟

نقاشی‌های دیواری در این خیابان توسط هنرمندان حرفه‌ای محلی و ساکنان پرید گاردنز کشیده می‌شوند. تاج فرانسیس، کوکب ظهوری، متیو مک کارتی، پیج تیلور، جردن برندی و رندی ریچاردز شماری از نقاشان حاضر در این پروژه هستند. تعداد آن‌ها خیلی زیاد است.

آیا برنامه‌ای برای توسعه این پروژه فراتر از خیابان فلیت دارید؟

بله. حتی برای خارج از جامائیکا. یک ناهماهنگی در شمار هنرمندان جامائیکایی در مقایسه با هنرمندان خارجی برای به نمایش گذاشتن استعدادهایشان وجود دارد. ما در حال کار بر روی این موضوع هستیم.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*