how-to-be-a-good-traveler
1395/08/23 - 14:30 راهنمای سفر

چگونه مسافر خوبی باشیم؟

کسانی که شهر و خانه خود را به قصد سفر و گردش ترک می کنند سه دسته اند: توریست ها، مسافران و مسافران خوب! مسافر خوب بودن اصولی دارد که خیلی از توریست ها و مسافران با رعایت کردن آن می توانند خاطره خوبی از سفر برای خودشان و دیگران بسازند.

ما خیلی از سفرهای به یاد ماندنی‌مان را مدیون مهربانی و کمک بی چشمداشت غریبه ها در سفر هستیم. مطمئن باشید اگر شما به توریست هایی که سر راهتان قرار می گیرند کمک کنید، آنها هم هنگام سفر به شهر خودشان به شما کمک می کنند.

طبق ضرب المثل قدیمی ما ایرانی ها؛ از هر دستی بدی از همون دست می‌ گیری! پس در درجه اول میزبان خوبی باشید تا مسافر خوبی شوید!

در این مطلب 7 توصیه مفید به شما می کنیم تا تبدیل به مسافر خوبی شوید.

1. طوری رفتار نکنید که انگار همه چیز را می‌دانید!

راننده تاکسی، گارسون و مسئول پذیرش هتل، همگی از افرادی هستند که می توانند شما را در سفر راهنمایی کنند. موقع راهنمایی گرفتن از آنها نپرسید چگونه باید به کجا بروید، بلکه از آنها بپرسید کجا باید بروید و چه مکان هایی را باید ببینید.

این قاعده در رستوران هم به دردتان می خورد. به جای اینکه خودتان از بین غذاهای ناشناخته یکی را انتخاب کنید، بهتر است از گارسون بخواهید غذاهای پرطرفدار را به شما پیشنهاد دهد.

اگر فکر می کنید ترفندها، راه و چاه، مکان های دیدنی و کلا چیزهایی که در سفر می خواهید را می دانید لازم نیست اصلا خانه‌تان را ترک کنید و به سفر بروید!

2. از دوستانتان کمک بگیرید

از دوستانتان و دوستان دوستانتان در سفر راهنمایی بگیرید. از آنها بپرسید کجا را باید ببینید، به چه رستوران هایی باید بروید و چه کارهایی باید انجام دهید.

آنها خیلی بهتر از اینترنت و شبکه های اجتماعی می توانند شما را راهنمایی کنند.

3. خوش اخلاق باشید

به افرادی که به شما کمک می کنند اهمیت بدهید. همه افراد مایلند به کسانی کمک کنند که خوش برخوردند و به آنها احترام می گذارند.

مثلا اگر از خدمه هتل کمک می خواهید بهتر است مواظب تمیزی اتاق و ملافه های خود در هتل باشید!

4. مغرور و خودپسند نباشید

یکی از صفات انگلیسی ها این است که از سرزنش کردن خودشان نمی ترسند. این ویژگی هم در زندگی و هم در سفر خیلی به دردتان می خورد. در سفر باید آماده این باشید که با گفتن ملیت‌تان، بعضی از افراد با شما یا کشورتان شوخی کنند.

هیچ چیز بدتر از این نیست که فکر کنید بهترین ملت تمام جهان هستید و سعی کنید مردم کشورهای دیگر را درباره آن قانع کنید!

5. با مردم صحبت کنید

تجربه های ناب سفر معمولا در هم نشینی و همزیستی با مردم بومی منطقه ای که به آن سفر کرده اید به دست می آیند.

چون به جز بازدید از مکان های دیدنی، خرید و طبیعت گردی، بخش مهمی از دیدنی های هر شهر و منطقه، در بافت اجتماعی و زندگی روزمره مردم قابل مشاهده است.

6. دعوت دیگران را بپذیرید

اکثر افراد دوست دارند میزبان توریست ها باشند و آنها را راهنمایی کنند. اما هنگام پذیرفتن دعوت دیگران، اول از همه امنیتتان را در نظر بگیرید و حواستان را جمع کنید که با پذیرفتن دعوت کسی در دام نیفتید و دچار ناامنی نشوید.

7. لطف دیگران را جبران کنید

قانون طلایی برای مهمان خوب بودن این است که یک یادگاری برای جبران زحمت کسانی که در سفر کمکتان کرده اند داشته باشید.

بهترین کار این است که این یادگاری رنگ و بویی از شهر و کشور خودتان داشته باشد و آنها را ترغیب به سفر به شهر محل زندگی شما کند. پس هنگام بستن چمدان خود برای سفر، چند یادگاری کوچک در وسایلتان بگنجانید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط