how-to-buy-luggage
1395/12/19 - 11:26 راهنمای سفر

راهنمای خرید چمدان مسافرتی

داشتن چمدان مناسب و استاندارد برای سفر یکی از چیزهایی است که در کیفیت سفر شما تأثیر می‌گذارد. چمدان ها یار همیشگی شما در سفر هستند که از شهری به شهر دیگر و از قاره ای به قاره دیگر همراهتان هستند. پس کیفیت و کارکرد آن مهمتر از چیزی است که فکر می کنید.

هیچ چیز بدتر از این نیست که خسته و بی انرژی به مقصدتان برسید و موقع حمل کردن چمدانتان ببینید چرخ آن به خوبی کار نمی کند. یا سایز آن به اندازه ای باشد که جوابگوی سفرتان نباشد.

پس بهتر است در انتخاب چمدان به بعضی نکات توجه کنید تا گزینه مناسبی را انتخاب کنید.

با فلایتیو همراه باشید.

چرخ چمدان

هنگام خرید چمدان به دو نکته در خصوص چرخ چمدان باید توجه کنید. یکی سایز چرخ چمدان و یکی تعداد آن. ویژگی مهم چمدان های 4 چرخ این است که به راحتی به همه طرف حرکت می کنند و می چرخند، در حالی که چمدان های 2 چرخ فقط به سمت جلو و عقب حرکت می کنند.

پس اگر چمدان 4 چرخ انتخاب کنید راحتتر می توانید آن را حرکت دهید.

سایز چرخ چمدان هم در میزان روان بودن چرخ ها و سرعت حمل آن تأثیرگذار است. ممکن است چمدان هایی که چرخ کوچکی دارند تحمل وزن بار شما را نداشته باشند و به سختی حرکت کنند.

پیشنهاد ما این است که هنگام خرید چمدان به کیفیت چرخ، سایز آن و تعداد آن توجه کنید و از روان بودن چرخ ها اطمینان حاصل کنید.

زیپ چمدان

کیفیت زیپ چمدان و قفل آن بسیار مهم است، چون امنیت وسایل شما به آن برمی گردد. علاوه بر این، یادتان باشد که قسمت تحویل بار فرودگاه به هیچ عنوان چمدان هایی که درب آنها خراب است را تحویل نمی گیرد!

زیپ ها دو نوع دارند؛ زنجیره ای و سیم پیچ. زیپ های زنجیره ای از دو ردیف دندانه به هم پیوسته تشکیل شده اند و از جنس فلز هستند. به همین خاطر مقاومت بالایی دارند و بهتر و قوی تر از زیپ های سیم پیچ هستند.

دسته چمدان

هنگام انتخاب چمدان، دسته چمدان را چند بار بالا و پایین بکشید تا از سالم بودن و راحت بودن آن مطمئن شوید.

علاوه بر این، به سایز دسته چمدان هم توجه کنید. دسته ساک و چمدان بهتر است بلند باشد. دسته کوتاه حمل و نقل را سخت می کند.

جنس و وزن چمدان

چمدان ها یا از جنس الیاف مصنوعی هستند و یا از جنس چرم، پلاستیک فشرده شده و یا برزنت. چمدان های برزرنتی کم وزن هستند اما ضد آب نیستند و در آب و هوای بارانی نمی توانید از آن استفاده کنید.

چمدان های تیتانیوم ـ پلاستیک از چمدان های بادوام هستند و از نظر وزن نیز مناسبند. چمدان های تیتانیومی به دلیل مقاومت بالای آنها جزو انتخاب برتر اکثر مسافران کثیرالسفر هستند و با نگهداری خوب تا 10 سال عمر می کنند.

اما بزرگ ترین مشکل این نوع چمدان را می توان خط و خش ناشی از حمل و نقل در طول سفر دانست چون بدنه آنها زیاد در مقابل این اتفاق مقاوم نیست.

چمدان هایی هم که از جنس پلاستیک سخت و فشرده هستند خاصیتی شبیه به چمدان های تیتانیومی دارند، با این تفاوت که استحکامشان کمتر و البته قیمتشان ارزان تر است. با این حال امکان شکستگی این چمدان ها زیاد است چون تحمل پلاستیک درحمل بار بسیار کمتر از فلز است.

به طور کلی جنس چمدان در وزن آن تأثیر می گذارد. به همین خاطر چمدان هایی که مقاوم تر هستند و از جنس سختند وزن بیشتری دارند.

فلایتیو امکان خرید آنلاین بلیط هواپیما و رزرو بلیط قطار را برای شما فراهم کرده است. اگر قصد خرید بلیط پرواز داخلی یا خارجی دارید به سایت ما مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط