تعطیلات ایام کریسمس
1397/09/21 - 17:00 راهنمای سفر

مردم آتن چگونه کریسمس را جشن می‌گیرند؟

بدون شک عید پاک مهم‌ترین تعطیلات ایام کریسمس در یونان است و درحالی‌که کریسمس در اینجا به‌مانند دیگر نقاط دنیا جشن گرفته نمی‌شود، مردم آتن سعی می‌کنند تا از این فرصت بهترین استفاده را ببرند. برپایی درخت کریسمس در میدان سینتاگما، چراغانی تمام شهر، رونق گرفتن پیست‌های پاتیناژ و دیگر فعالیت‌ها برای بچه‌ها، آتن را به مقصدی جذاب برای جشن گرفتن ایام کریسمس تبدیل کرده است.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

قایق کریسمس

یونانی‌ها به‌طور سنتی خانه‌های خود را به‌جای تزئین با درخت معروف کریسمس، با قایق کریسمس زینت می‌بخشند. بر کسی پوشیده نیز که کشور یونان در صدها سال پیش دارای جمعیت فراوانی از دریانوردان بود. خانواده‌ها در ایام کریسمس خانه‌های خود را با قایق‌های کوچک چوبی تزئین می‌کنند. این قایق‌ها نمادی برای شکرگزاری بازگشت سالم پدران و پسران دریانورد به خانه بوده و این رسم تا به امروز نیز پابرجا است.

غذای کریسمس

تعطیلات کریسمس در یونان ۱۳ روز به طول می‌انجامد و از عید کریسمس تا روز ظهور مسیح (۶ ژانویه) ادامه دارد. این ۱۳ روز با غذاها و شیرینی‌های لذیذ جشن گرفته می‌شود و خرید شیرینی‌های ایام کریسمس از تمامی نانوایی‌های آتن ممکن است.

درخت کریسمس

درخت کریسمس یک سنتی تقریبا وارداتی به یونان است و درحالی‌که اولین بار در دوران حکومت شاه اوتو از باواریا در دهه ۱۸۳۰ رونمایی شد تا پس از دهه ۱۹۴۰ میلادی طرفداران چندانی نداشت. این پدیده به‌سختی در حال رقابت با قایق کریسمس است و می‌توان هردوی آن‌ها را در خانه‌های مردم آتن پیدا کرد.

سرودهای مقدس

کودکان هر محله در روز عید کریسمس به مقابل درب خانه‌ها رفته و با خواندن سرودهای مقدس برای همه آرزوهای خوب در سال پیش رو می‌کنند.

تماشای درخت کریسمس

اگرچه نصب درخت کریسمس در میدان سینتاگما یک سنت جدید است، اما مردم آتن هرساله برای برپایی یکی از بلندترین درختان کریسمس اروپا دورهم جمع می‌شوند. برپایی یک دهکده کریسمس در هرسال به همراه پیست پاتیناژ و تزئینات مخصوص این ایام، مردم زیادی را در هنگام تاریک شدن هوا به دیدار این جاذبه‌ها می‌آورد.

کارخانه کریسمس

کارخانه کریسمس در تکنوپولیس در منطقه گازی در این ایام از سال باز می‌شود. این کارخانه با استقبال از کودکان و بزرگ‌سالان با هدایا و سورپرایزهای گوناگون، دارای یک درخت کریسمس جادویی جدید همراه با ۹ درخت دیگر با تزئینات رنگارنگ است.

اسکیت روی یخ

اسکیت روی یخ یکی از تفریحات جدید مرتبط با تعطیلات سال جدید در آتن است. در این ایام پیست‌های موقتی فراوانی در نقاط مختلف شهر برپا شده و برخی از آن‌ها ارزش بازدید را دارند. برای مثال پیست پاتیناژ در مجاورت فروشگاه زنجیره‌ای «قلب آتن» محل مناسبی برای انجام این تفریح بوده و تقریبا در تمامی طول زمستان دایر است. به‌علاوه، پیست پاتیناژ موجود در سالن کنسرت مگارو موسیکیس در مرکز شهر کمی کوچک‌تر بوده و مناسب تفریح در هنگام بعدازظهر است.

انجام خریدهای کریسمس

اگر برای این ایام به آتن سفر می‌کنید، احتمالا بتوانید از موقعیت خرید از فروشگاه‌های شهر استفاده کرده و برخی از سوغاتی‌های مناسب برای دوستان و خانواده را در بازارهایی وسیع تهیه کنید.

مسابقه دوی بابانوئل‌ها در آتن

این مسابقه در روز یکشنبه، چهارم دسامبر، رأس ساعت ۱۱:۳۰ صبح در مرکز شهر برگزار می‌شود. مسابقه دوی بابانوئل‌ها در دیگر شهرهای بزرگ دنیا نیز مرسوم است. این مسابقه نمادین تقریبا ۲.۵ کیلومتر طول داشته و حال و هوایی متفاوت به شهر می‌دهد. عواید حاصل از این مسابقه برای سازمان‌ها و نهادهای خیریه جمع‌آوری می‌شود.

بازار کریسمس کلیسای انگلستان

بازار کریسمس کلیسای انگلستان دیگر سنت رایج در شهر آتن است. این بازار که چندین سال از برگزاری آن در ایام کریسمس می‌گذرد، در چهارم دسامبر برپا شده و میزبان شیرینی‌ها، هدایا و کیک‌های مخصوص سال نو است. چه کسی می‌داند، شاید شما امسال برنده جایزه بخت‌آزمایی این بازار باشید.

برای رزرو هتل ترنج کیش به فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط