چگونه برای سفر کردن پول پس‌انداز کنیم؟
1396/10/28 - 11:00 راهنمای سفر

چگونه برای سفر کردن پول پس‌انداز کنیم؟

یکی از تصمیماتی که در سال جدید برای بسیاری از خوانندگان ما مهم است، پس‌انداز پول برای سفر کردن می‌باشد.

پول پس‌انداز کردن کار دشواری است.

اما مانند بیشتر چالش‌های زندگی آن را بپذیرید تا بهتر بتوانید آن را حل کنید. حتی اگر توانایی این کار در وجود شما نیست، می‌توانید آن را یاد بگیرید.

در این مقاله روشی برای پس‌انداز کردن پول با هدف رفتن به یک سفر رویایی را قدم به قدم توضیح داده‌ایم. حتی اگر هنوز نمی‌دانید که به کجا می‌خواهید سفر کنید، این کار به شما انگیزه می‌دهد که به زودی راهی سفر شوید.

در این‌جا به شما می‌گوییم که چگونه با یک روش مالی، هر زمان که ذره ای نیاز به مسافرت داشتید، حساب بانکی‌تان آماده باشد. اما قبل از آن بدانید که رزرو بلیط هواپیما در فلایتیو رایگان است. همچنین می‌توانید بهترین قیمت را برای رزرو هتل خارجی را با ما تجربه کنید. 

14 روش پس‌انداز پول برای مسافرت

انسان‌ها متفاوتند و روش هرکسی برای پس‌انداز پول با دیگری فرق می‌کند. پس ما به شما نمی‌گوییم صرفه‌جویی کنید یا از خرید یک لیوان قهوه منصرف شوید. جزئیات جمع‌آوری پول به خودتان بستگی دارد.

اما از جهت دیگر ما شبیه بهم هستیم. همه ما تمایل به خرج کردن پول‌های خود حتی بیشتر از پولی که هست داریم. درآمد شما چه 25 هزار دلار یا 250 هزار دلار در سال باشد، مراحل پس‌انداز آن‌ها هیچ تفاوتی ندارد.

بهترین روش‌های پس انداز برای سفر

در این‌جا مراحلی برای پس‌انداز وجود دارد. هرفردی که می‌خواهد برای سفر کردن پول جمع‌آوری کند باید آن‌ها را انجام دهد.

1- بدون این‌که بدانید برای چه چیزهایی پول خرج می‌کنید، نمی‌توانید پولی پس‌انداز کنید

چند سال قبل تمام هزینه‌هایی که انجام می‌دادم را برای چند ماه یادداشت و طبقه بندی کردم. من متوجه شدم که به دلایلی هر ماه 800 دلار را صرف هزینه‌های غیر ضروری می‌کردم. بله! من در تمام مدت کورکورانه پول‌هایم را خرج می‌کردم و تعجبی ندارد که نمی‌توانستم پولی ذخیره کنم. برای جمع‌آوری پول برای مسافرت ابتدا تمام هزینه‌های خود از جمله هزینه‌های غیر قابل پیش‌بینی را تا قران آخر پیگیری، یادداشت و طبقه‌بندی کنید.

2- سفر و هدف مالی خود را انتخاب کنید

درباره مکانی که می‌خواهید به آنجا سفر کنید جستجو (تحقیق) کنید. هزینه‌هایی که این سفر دربر دارد را تخمین بزنید و به دو دلیل قیمت را به بالا رند کنید. یکی این‌که در ذهن خود شماره‌ای ساده و جذاب از قیمت را داشته باشید و دیگری آن‌که در بودجه‌ی سفر خود مقداری پول برای زمانی که ناچار به هزینه شدید، داشته باشید. هزینه اصلی سفر را بیش از آن چیزی که هست در نظر بگیرید به عنوان مثال 750/8 به 000/9 تبدیل نمی‌شود بلکه به 000/10 تبدیل می‌شود. به این دلیل که در سفر، بیشتر پول داشتن بهتر از کمتر داشتن آن است.

3- به اعتراضات خود درباره بودجه غلبه کنید

افراد معمولا می‌گویند که با این بودجه سفر امکان‌پذیر نیست. اما آن‌ها می‌توانند! مخصوصا اگر این دو روش را انجام دهند:

اطلاعات درستی بر اساس هزینه‌ها داشته باشند. به این دلیل مرحله 1 را انجام می‌دهید.

هدف واضح و روشنی از سفر رویایی خود در ذهن داشته باشند. به این دلیل مرحله 2 را انجام می‌دهید.

4- بودجه منزل خود را تعیین کنید

از زمانی که هزینه‌های خود را پیگیری و یادداشت می‌کنید، دارای اطلاعات درستی از تعیین بودجه خود هستید و چون هدف شگفت‌انگیزی از سفر در ذهن خود دارید، انگیزه پیدا کرده‌اید. حال می‌توانید بودجه‌ای واقع‌بینانه برای خود تعیین کنید. برای تمام درآمد خود برنامه‌ریزی کنید و آن را به هزینه‌ها و یا پس‌انداز اختصاص دهید. محاسبه کنید و برای چگونه پس‌انداز کردن ماه به ماه پول‎های خود طرحی بریزید. قالب‌های رایگانی برای این کار در اینترنت وجود دارد. یکی از آن‌ها که برای شما متناسب است را انتخاب کنید.

5- اصلاح در صورت لزوم

آیا طرح پس‌انداز پول، شما را به هدف مالی خود در زمانی که می‌خواستید، رسانده است؟ اگر جواب خیر است، دوباره بودجه خود را بازبینی کنید و برنامه سفر خود را اصلاح و تصمیم بگیرید جزئیات سفر را طوری انتخاب کنید که برای بودجه شما مناسب باشد. شما می‌توانید این کار را با روش‌های مختلفی انجام دهید.

انتخاب‌هایی که به شما برای پس‌انداز و بیشتر سفر کردن کمک می کند

1- سفر رویایی خود را هر روز تصور کنید

عکس‌ها برای این کار بسیار مفید هستند. زمانی که درباره سفر خود جستجو می‌کنید عکس‌هایی را می‌یابید که برای شما الهام‌بخش هستند. بر روی عکس کلیک راست و آن را سیو کنید سپس آن را به عنوان عکس صفحه نمایش (دسکتاپ) خود قرار دهید. یک کپی از آن بگیرید و بر روی یخچال خود بچسبانید. یک حساب اینستاگرام ایجاد و هشتگی که به اسم مقصد شما وجود دارد را دنبال کنید. انگیزه خود را با این کارها بالا نگاه دارید.

2- رویکرد مینیمالیستی داشته باشید

مینیمال بودن به این معنی است که تمام چیزی که نیاز دارید را در اختیار بگیرید نه بیشتر. یا چیزی که واقعا‌ و براستی به آن تمایل دارید را بیشتر داشته باشید. ممکن است شما بخواهید کتاب زیادی در زندگی خود بخوانید و از آنها نگه داری کنید. پس می‌توانید کتاب‌های بیشتری از تعدادی که لازم است، داشته باشید اما قبل از خرید این را در نظر بگیرید که چقدر به آن نیاز دارید؟ آیا به جای خرید می‌توانید آن را قرض یا اجاره کنید؟ و آیا این خرید به شاد کردن شما کمک می‌کند؟

3- روز به روز پس‌انداز کنید

پس‌انداز کردن پول بر روی سبک زندگی شما تاثیر می‌گذارد و به یک عادت و تمرین روزانه تبدیل می‌شود. پس‌انداز کردن همچنین بر روی درآمد شما و هزینه‌هایی که صرف می‌کنید نیز تاثیرگذار است. راهی پیدا کنید تا برای برنامه‌هایی که بر اساس بودجه خود برای پس‌انداز دارید، بتوانید در روز 5 دلار ذخیره کنید که در هفته به 25 دلار تبدیل می‌شود. اگر شما هر روز نهار می‌خرید و سوار تاکسی می‌شوید، 40 دلار در روز برای شما امکان پذیر است. همین 800 دلار در ماه می‌شود!

4- یک بانک انتخاب کنید، حساب باز کنید و کارت اعتباری دریافت کنید

یک بانک با کارمزد کم برای پس‌انداز ماهانه‌ی خود انتخاب کنید. بعضی از بانک‌ها مانند بانک "تانجرین" کمپین‌هایی راه‌اندازی می‌کند که شما با معرفی یک دوست به این بانک، می‌توانید جوایزی را از آن دریافت کنید.

5- یک حساب پس‌انداز مسافرتی ایجاد کنید که به صورت اتوماتیک تنها برای مسافرت قابل برداشت است

داشتن یک حساب جداگانه مخصوص سفر به شما این امکان را می‌دهد که پیشرفت خود را برای رسیدن به هدف مالی مخصوص سفر را مشاهده کنید. همچنین داشتن حساب برداشت اتوماتیک از حساب بانکی معمولی خود به حساب بانکی مسافرتی به شما این اطمینان را می‌دهد که به طور منظم پول پس‌انداز می‌کنید. پس‌انداز 20 دلار در هفته در سال بیش از 1000 دلار خواهد شد. پرداخت 100 دلار 2 هفته یک بار به 2600 دلار در سال تبدیل می‌شود. منابع مالی برای این حساب‌ها که به طور منطم پول در آنها ریخته می‌شود، سود سپرده نیز اختصاص می‌دهند.

6- بدانید که از کدام روش پول بیشتری خرج می‌کنید

بعضی از ما اگر پول نقد داشته باشیم، بیشتر و با داشتن کارت‌های اعتباری کمتر خرید می‌کنیم. بعضی‌ها هم برعکس آن هستند و بدون فکر کردن از کارت‌های اعتباری خود خرید می‌کنند. شما بدانید که از کدام روش بیشتر خرید می‌کنید و سعی کنید که آن را همراه خود نداشته باشید.

7- به مردم از برنامه‌های سفر خود بگویید

تعریف کردن از هدفی بزرگ برای دیگران، شما را در رسیدن به آن هدف کمک می‌کند. درباره برنامه‌های سفر خود با دیگران صحبت کنید. توصیه‌های افرادی که در آنجا (مکانی که می‌خواهید به آنجا سفر کنید) هستند را گوش کنید. هر چه از رویاهای سفر خود واضحتر حرف بزنید، به واقعیت نزدیکتر می‌شوند و به شما حس بیشتری برای رسیدن به موفقیت می‌دهد.

8- از موقعیت‌های مناسب عاقلانه استفاده کنید

خطوط هوایی، کارتهای اعتباری، هتل ها و ... موقعیت‌های زیادی برای استفاده وجود دارد که با خرج کردن یا پس‌انداز کردن برای سفر برابر است. در بعضی مواقع موقعیت‌هایی وجود دارد که استفاده کردن از آنها به نفع شماست.

9- تقاضای پول کنید

از دوستان و خانواده‌تان بخواهید که برای تولدتان و در مناسبت‌های مختلف به جای هدیه به شما پول بدهند. آنها می‌توانند پولهایشان را با هم به عنوان یک کادو برای هزینه پروازتان به شما بدهند. همچنین آنها می‌توانند پول‌هایشان را درون یک بروشور (پاکت) قرار دهند تا کمی بیشتر آن را شخصی کنند. تمام افراد دوست ندارند که پول به عنوان کادو دریافت کنند اما زمانی که پول می‌تواند کمک کند تا رویای آنها به حقیقت تبدیل شود، مشتاق خواهند شد. پولهای 5، 10 و 20 دلاری خود را در حساب بانکی مسافرتی خود ذخیره کنید.

 

پس‌انداز پول برای مسافرت می‌تواند یک چالش هرچند کوچک یا بزرگ باشد که ما از پس آن بر می‌آییم. اما بدانید که شما می‌توانید با این چالش روبه‌رو شوید و آن را به حقیقت تبدیل کنید.

تعداد کل نظرات : 1 : امتیاز کاربران

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

نظرات کاربران

محمد جواد 1396/11/05 - 14:09
عاااالی بود.. سرشار از انرژی مثبت و انگیزه کارساز همراه با ترفند های مفید

مطالب مرتبط