کمرون هایلند
1397/06/21 - 11:00 راهنمای سفر

چگونه در یک روز کمرون هایلند مالزی را ببینیم؟

در ذهن خود چشم‌اندازی سرسبز با عطر مست‌کننده بوته‌های چای در هوا را تصور کنید. به این چشم‌انداز زیبا کوه‌ها، جنگل‌ها و یک آب‌وهوای سرد را اضافه کنید. چیزی که به دست می‌آید، ارتفاعات مالزی است. زمین‌های کشت چای، مزارع توت‌فرنگی و دمای هوای مطبوع، سه ویژگی برتر ارتفاعات مالزی هستند. فلایتیو به شما نشان می‌دهد که چطور می‌توان در مدت ۲۴ ساعت از ارتفاعات کامرون و باغ‌های چای دیدن کرد و توت‌فرنگی چید.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

صبح | دیدار از بزرگ‌ترین مزارع چای در جنوب شرق آسیا

اکثر مسافران در نزدیکی شهر تانا راتا یا برینچانگ، در مجاورت ارتفاعات کامرون، اقامت می‌کنند. می‌توان پس از خوردن یک صبحانه سبک در یکی از هتل‌های این دو شهر، آماده دیدار از بزرگ‌ترین مزارع چای در جنوب شرق آسیا شد.

برنامه صبحگاهی ما برای سفر به ارتفاعات کامرون شامل دیدار از مزرعه چای BOH می‌شود. این مزرعه به وسعت ۳۲ هزار مترمربع در سال ۱۹۲۹ و زمانی که ارتفاعات کامرون بخشی از مستعمره بریتانیا در شبه‌جزیره مالایا بود افتتاح شد. مزرعه BOH که سالانه بیش از ۴ میلیون کیلوگرم چای تولید می‌کند، بزرگ‌ترین سطح زیر کشت چای در جنوب شرق آسیا محسوب می‌شود. یک تاکسی در مدت ۲۰ دقیقه شما را از شهر تانا راتا و از میان جاده‌های کوهستانی پرپیچ‌وخم به طول ۱۴ کیلومتر به اینجا می‌آورد. در این منطقه مزارع چای به‌طور پلکانی ساخته شده‌اند و عطر چای در همه‌جا قابل‌استشمام است. می‌توان از کارخانه چای این منطقه نیز دیدن کرد و با مراحل تهیه چای از کشت تا عمل‌آوری آن آشنا شد.

توصیه مهم: اکثر گردشگران حدود ۲ ساعت از زمان خود را در مزارع چای BOH صرف می‌کنند. حتما یک قوری چای سفارش داده و در حین تماشای مناظر زیبا و سرسبز اطراف به نوشیدن چای بپردازید.

بعدازظهر | تجربه تنوع مذهبی و سفر در زمان

با یک تاکسی از مزارع چای BOH عازم You Hoo، یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های ارتفاعات کامرون در برینچانگ، شوید. در ابتدا یک نهار چینی (ترجیحا توفو) را امتحان کرده و سپس به دنبال کشف تنوع مذهبی این شهر بروید. در بالای این تپه معبد زرد و قرمزرنگ سام پو، بزرگ‌ترین معبد بودائی در ارتفاعات کامرون، قرار دارد. به‌علاوه در همین حوالی معبد خوشبوی هندوها و همچنین مسجد مسلمانان شهر دیده می‌شود.

به راه خود به طرف شمال و در مسیر جاده اصلی حرکت کرده و پس از پیمایش تقریبا یک کیلومتر به «تونل زمان» شهر برسید. این موزه خاطره‌انگیز میزبان بیش از ۴ هزار عکس دیدنی در قالب ۸ گالری است. بخشی از موزه به تصاویر سیاه‌وسفید اختصاص دارد. بخش دیگر تصاویری از مالزی قدیم را به نمایش می‌گذارد. این موزه بسیار محبوب بوده و حتما باید در برنامه سفر ۲۴ ساعته گردشگران به ارتفاعات کامرون قرار بگیرد.

توصیه مهم: بعدازظهرها فرصت بسیار خوبی برای پیاده‌روی است؛ بنابراین حتما با خود کفش مناسب و چتر به همراه داشته باشید. تغییرات دمایی در این منطقه بسیار زیاد بوده و ممکن است هوا خیلی سریع از حالت آفتابی به ابری تغییر کند.

عصر | چیدن توت‌فرنگی و دیدار از مزرعه کاکتوس

یکی دیگر از جاذبه‌های این منطقه در هنگام عصر دیدار از مزارع کاکتوس و توت‌فرنگی است. این دو مزرعه در نزدیکی موزه تونل زمان واقع شده‌اند.

در مزرعه کاکتوس صدها کاکتوس بزرگ و کوچک به اشکال مختلف دیده می‌شود. این مزرعه فرصت رایگانی برای تماشای کاکتوس‌های نایاب و آگاهی از ساختار منحصربه‌فرد آن‌ها است. راه خود را به طرف قلب کشاورزی ارتفاعات کامرون ادامه دهید. دست‌فروشان در این منطقه در حال فروش میوه و سبزی تازه و همچنین صنایع‌دستی و سوغاتی در دو طرف خیابان هستند. اگر شما هم به توت‌فرنگی علاقه دارید، راهی مزرعه توت‌فرنگی راجو شوید. ارتفاعات کامرون تنها منطقه در مالزی است که توت‌فرنگی در آن رشد می‌کند. این مزرعه رأس ساعت ۶:۳۰ عصر تعطیل می‌شود، درنتیجه حتما قبل از ساعت ۵ عصر راهی شوید.

توصیه مهم: خانواده‌ها ترجیح می‌دهند تا همراه با کودکان خود از مزرعه پروانه‌ها در همین حوالی دیدن کنند. صدها پروانه رنگارنگ در این مزرعه پرورش داده می‌شوند.

شب | امتحان غذاهای بخارپز در هوای مطبوع کوهستانی

توصیه ما برای شام در ارتفاعات کامرون و شهر برینچانگ امتحان غذاهای بخارپز و لذیذ است. غذاهای این منطقه بیشتر شبیه به سوپ بوده و ترکیبی از گوشت و سبزیجات در داخل آبِ گوشت هستند. قیمت غذا برای دو نفر در این منطقه حدود ۱۲ دلار است. هیچ‌چیزی لذیذتر از این خوراکی‌های داغ در یک شب سرد کوهستانی نیست.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط