پالرمو
1397/10/29 - 13:00 راهنمای سفر

چگونه در ۲۴ ساعت از پالرمو دیدن کنیم؟

پالرمو شهری با زرق‌وبرق مفقودشده، بازارهای پرهیاهو و قرن‌ها تاریخ است؛ اما می‌توان از این شهر زیبا در منطقه سیسیلی در ۲۴ ساعات دیدن کرد.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

بازار صبحگاهی

بازارهای پالرمو به خاطر شلوغی و سروصدای خود مشهور هستند. راهی این بازارها شده و منطقه سیسیلی را با بلندترین صداهای آن در هنگام صبح در بازارهای کاپو (Capo) یا بالارو (Ballaro) تجربه کنید. راه خود را به طرف مغازه‌هایی کج کنید که پر از محصولات محلی نظیر گوجه‌فرنگی‌های گیلاسی و دیگر میوه‌هایی هستند که تابه‌حال آن‌ها را ندیده‌اید. در بخش ماهی این بازارها، استخرهایی از آب شور وجود دارد که در آن‌ها اختاپوس نگهداری می‌شود. می‌توان از گاری‌های کنار بازار پیتزاهای تردِ سبک سیسیلی یا ساندویچ‌های پرشده با محصولات محلی را خریداری کرد.

کسب انرژی با قهوه

با رفتن به یکی از کافه‌های تاریخی پالرمو، انرژی ازدست‌رفته خود را تامین کنید. این شهر زمانی میزبان کافه‌های فراوانی در کشور ایتالیا بود. می‌توان یک فنجان قهوه ساده، غلیظ یا خیلی غلیظ را در کنار یک کیک شکلاتی بزرگ در کافه‌های پالرمو سفارش داد.

دیدار از کلیسای جامع

کلیسای جامع پالرمو ترکیبی خارق‌العاده از سبک‌های معماری است. این ساختمان عظیم پیوندی باشکوه از سبک‌های معماری معمولی، عربی، گوتیک، باروک و نئوکلاسیک است. کلیسا به اوایل قرن دوازدهم میلادی تعلق داشته و در طول قرن‌ها توسط حاکمان نرماندی و امپراتوری روم شرقی تکمیل شده است.

خرابه‌های روم باستان

شهر پیازا آرمرینا‌ (Piazza Armerina)، دو ساعت تا پالرمو فاصله داشته و میزبان قصری از دوران امپراتوری روم باستان است. موزاییک‌های کاملا دست‌نخورده و سالم موجود در این قصر حکایت از سبک زندگی اشرافی ساکنان آن در هزاران سال پیش دارند.

گشت دیرهنگام شبانه

پس از صرف شام به مانند ایتالیایی‌ها راهی یک گشت دیرهنگام شبانه در شهر شوید. کواترو کانتی یا میدان ویلیِنا (Vigliena) با ساختمان‌ها و فواره‌های سبک باروک، انتخاب مناسبی برای قدم زدن در زیر نور چراغ‌ها است. در این منطقه دو خیابان اصلی شهر، ویا ماکِدا و کورسو ویتوریو امانوئل، به یکدیگر متصل می‌شوند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط