بوداپست را در یک روز بگردیم
1397/07/19 - 15:00 راهنمای سفر

چگونه بوداپست را در یک روز بگردیم

زندگی با سرعت آرام را در بوداپست تجربه کنید. یک روز عالی را به گشت‌وگذار در میان معماری باستانی این شهر اختصاص داده و با رفتن به حمام سنتی سیچینی (Széchenyi) انرژی ازدست‌رفته را به دست آورید. بوداپست با موزه‌ها، کتابخانه‌ها، آکادمی‌ها، کاخ‌ها و بناهای مذهبی خود، حسادت دیگر پایتخت‌های اروپایی را برانگیخته است. فلایتیو نیز نگاهی کوتاه به برخی از جاذبه‌های این شهر برای گذران یک روز عالی انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما مشهد به فلایتیو مراجعه کنید.

صبح

فراموش نکنید که حتما به دیدار قلعه مشهور مرد ماهیگیر رفته و به تماشای این بنای شگفت‌انگیز با معماری نئو گوتیک و نئو رومی مشغول شوید. این قلعه که مشرف به رود دانوب است، محل مناسبی برای قدم زدن‌های عاشقانه و گرفتن عکس‌های حیرت‌انگیز محسوب می‌شود.

همچنان در منطقه قلعه‌های بوداپست باقی مانده و راهی کلیسای ماتیاس و سپس قلعه بودا شوید. هردوی این بناها در زیر نور صبحگاهی بسیار زیبا به نظر می‌رسند. وقتی‌که صحبت از معماری می‌شود، بوداپست معمولا کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، اما پایتخت مجارستان در مقایسه با اکثر شهرهای اروپایی دارای بناهای حیرت‌انگیز بیشتری است.

بعدازظهر

از قلعه بودا در منطقه قلعه‌ها سوار بر قطار کابلی شده و عازم پل معلق سیچینی برای تماشای یک مسیر زیبا در مرکز شهر شوید. این قطار کابلی یکی از اولین قطارها در اروپا محسوب می‌شود که در خلال جنگ جهانی دوم تخریب شد، اما در سال ۱۹۸۶ بازگشایی شد و تا به امروز نیز به‌طور گسترده مورداستفاده قرار می‌گیرد.

حالا برای خرید یک سوسیس سنتی و دودی مجاری در یکی از بازارهای خوراکی شهر توقف کنید. سپس راهی کلیسای سنت استفان، شاهکار معماری نئوکلاسیک، شوید و از بنایی دیدن کنید که زمانی محل برپایی یک تئاتر قرن هجدهمی بود. به پشت‌بام کلیسا رفته و از بالا به رودخانه و شهر در دو طرف آن نگاه کنید.

در بستنی‌فروشی گل رز توقف کرده و یک بستنی به شکل گل سفارش دهید. این بستنی‌فروشی دقیقا در کنار کلیسای سنت استفان قرار دارد. به نزدیکی ساختمان مجلس مجارستان رفته و بر روی نیمکتی در میدان کاسوت لایوس (Kossuth Lajos) بنشینید و به تماشای عابران پیاده مشغول شوید.

عصر

برای یک استراحت جذاب، راهی حمام‌های سیچینی شوید. این حمام‌ها با آب گرم طبیعی در پارک شهر واقع شده و احتمالا محبوب‌ترین جاذبه بوداپست محسوب می‌شوند. این محوطه با داشتن ۱۵ حمام داخلی و سه حوضچه بزرگ روباز، محل مناسبی برای صحبت کردن شهروندان بوداپستی است.

هتل هیلتون بوداپست

اگر به دنبال مکانی برای پایان روز خود هستید، هتل هیلتون شعبه بوداپست محل مناسبی برای بازدید است. این هتل تازه بازسازی‌شده در محوطه ثبت‌شده در میراث جهانی یونسکو موسوم به قلعه سلطنتی، واقع شده و تنها ۱۵ دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد. اتاق‌های مدرن و مجلل به همراه لابی این ساختمان قرن شانزدهمی نمای خوبی به رودخانه دانوب دارند. میهمانان می‌توانند در کافه و رستوران هتل استراحت کرده و در حین تماشای قلعه مرد ماهیگیر، از غذاهای محلی و بین‌المللی آن لذت ببرند. این هتل بهترین مکان برای اقامت در شهر است.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط