تفریحات پاریسی‌ها در روز عروج مریم مقدس
1397/05/14 - 15:00 راهنمای سفر

تفریحات پاریسی‌ها در روز عروج مریم مقدس

روز عروج مریم مقدس، مادر حضرت مسیح، به آسمان در فرانسه در کنار دیگر رویدادهای مهم نظیر روز کارگر، روز پیروزی اروپا در جنگ جهانی دوم و روز کریسمس تعطیل است. مردم پاریس هرساله در روز پانزدهم اوت از این فرصت استفاده کرده و به تفریحات مختلف در سراسر شهر می‌پردازند. فلایتیو نگاهی به برخی از مهم‌ترین تفریحات و مراسم مردم پاریس در این روز مقدس انداخته است.


برای خرید بلیط هواپیمای پاریس به فلایتیو مراجعه کنید.


فستیوال‌های مذهبی

مردم پاریس در این روز به کلیسای نوتردام پاریس رفته و به نیایش و دعا به یاد مریم مقدس می‌پردازند. به‌علاوه دو راهپیمایی باشکوه نیز در پاریس و اطراف رودخانه شهر برگزار می‌شود. راهپیمایی اول در اطراف جزایر پاریس رأس ساعت ۸:۳۰ شب برگزار شده و راهپیمایی دوم نیز از اطراف جزایر طبیعی شهر آغاز می‌شود. هر دو راهپیمایی جمعیت زیادی را به خود جذب می‌کند و یک مراسم فرهنگی تماشایی محسوب می‌شوند.

جاذبه‌های دیدنی

اگر مشغله فراوان زندگی مانع از دیدار مردم از جاذبه‌های اصلی شهر شود، روز عروج مریم مقدس فرصت مناسبی برای این کار است. بسیاری از جاذبه‌های دیدنی شهر در این روز باز هستند. برای مثال، بنای پانتئون از ساعت ۱۰ تا ۱۸:۳۰، برج ایفل از ۹:۳۰ تا ۲۳، طاق پیروزی از ۱۰:۳۰ تا ۱۸:۳۰، کلیسای سنت چپل از ۹:۳۰ تا ۱۸، تور مونتپارناس از ۹:۳۰ تا ۲۳:۳۰، باغ‌وحش پاریس از ۹:۳۰ تا ۱۹:۳۰ و آکواریوم پاریس از ۱۰ تا ۱۹ درهای خود را به روی بازدیدکنندگان می‌گشایند.

موزه‌ها

یکی از جاذبه‌ها و تفریحات خوب این روز، سر زدن به موزه‌های اصلی شهر است. خوشبختانه تنها چند موزه در این روز تعطیل هستند. موزه‌های باز در روز عروج مریم مقدس شامل موزه لوور، موزه پومپیدو، موزه کی برانلی، موزه بنیاد لویی ویتون، موزه l’Homme و موزه اورنجری می‌شوند.

پلاژهای پاریس

اگر مردم نتوانند خود را به سواحل فرانسه برسانند، پس به سراغ پلاژهای پاریس می‌روند. پاریس در حقیقت دو پلاژ دارد. پلاژ اول به طول ۳ کیلومتر در امتداد رود سن واقع شده و امکانات متنوعی نظیر پیست اسکیت و دیوارهای سنگ‌نوردی را برای تفریح شهروندان فراهم آورده است. پلاژ دوم در منطقه نوزدهم پاریس و در کنار دریاچه ویلت قرار دارد و مردم می‌توانند علاوه بر آفتاب گرفتن، به قایق‌سواری نیز بپردازند. این دو ساحل به‌طور تمام‌وقت از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب میزبان مردم و توریست‌ها هستند.

استخرهای شنا

اگر آب را به سواحل ماسه‌ای ترجیح داده و دوست دارید تا در یک روز تعطیل کمی ورزش کنید، شمار اندکی از استخرهای عمومی در سطح شهر در این روز باز هستند. استخر Suzanne Berlioux در محله اول، Pontoise در محله پنجم، Roger Le Gall در محله دوازدهم، Joséphine Baker در محله سیزدهم، Georges Hermant در محله نوزدهم و Georges Vallerey در محله بیستم در این روز به مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهند.

موسیقی کلاسیک و جاز در جشنواره تویلریز

جشنواره تویلریز (Tuileries) که به‌عنوان یکی از جشنواره‌های سرگرمی محبوب در فرانسه شناخته می‌شود، برای مدت بیش از ۳۰ سال دایر بوده و هرساله در فصل تابستان، جمعیت زیادی را به مرکز شهر می‌آورد. این جشنواره در آخر هفته روز عروج مریم مقدس نیز میزبان دو کنسرت رایگان است. کنسرت اول در روز یکشنبه و ساعت ۸ شب برگزار شده و یک اجرای موسیقی کلاسیک است. کنسرت دوم نیز در روز دوشنبه رأس ساعت ۲ بعدازظهر آغاز شده و علاقه‌مندان به موسیقی جاز را به‌طرف خود می‌کشاند.

جشن خانه‌ها

اگر به دنبال حضور در یک جشنواره تفریحی در خارج از شهر (اما نه زیاد دور) هستید، جشن خانه‌ها بهترین مکان برای شما در این روز است. این مرکز تفریحی در جنگلی در نزدیکی منطقه سنت ژرمن واقع شده و دارای بیش از ۲۰۰ وسیله سرگرمی است. این جشنواره در روز پانزدهم اوت و پس از استقبال از حدود ۳ میلیون گردشگر تمام می‌شود.

خرید

فرانسه نیز بیشتر و بیشتر در حال شبیه شدن به بریتانیا و آمریکا از نظر خرید است و این روز نیز فرصت مناسبی برای خرید از فروشگاه‌های بزرگ محسوب می‌شود. بسیاری از فروشگاه‌های زنجیره‌ای از فرصت این روز استفاده کرده و به استقبال خریداران می‌روند.

کافه‌ها

بر هیچ‌کسی پوشیده نیست که پاریس شهر عاشقان کافه است و اگر دانه‌های برشته قهوه را حتی برای یک روز از مردم این شهر دریغ کنید، آشوبی در آن برپا می‌شود. خوشبختانه بسیاری از کافه‌ها در این روز باز بوده و به مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهند.

رستوران‌ها

ازآنجایی‌که آشپزی شباهت زیادی به کار کردن دارد، مردم پاریس ترجیح می‌دهند تا در این روز به یک رستوران خوب محلی بروند. مشکل اینجاست که بسیاری از رستوران‌ها در این روز تعطیل هستند. با این وجود، رستوران‌های متعددی در روز عروج مریم مقدس باز بوده و مشتریان را از وعده‌های غذایی لذیذ خود بی‌نصیب نمی‌گذارند.

تعداد کل نظرات : 1 : امتیاز کاربران

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

نظرات کاربران

نگار علیزاده 1397/05/14 - 16:55
چه جالب. نمیدونستم چنین روزی تفریحات مختص به خودش رو داره

مطالب مرتبط