آتن به سانتورینی
1397/06/10 - 11:00 راهنمای سفر

چگونه از آتن به سانتورینی سفر کنیم؟

سانتورینی به‌عنوان یکی از زیباترین جزایر یونان، مکانی برای دوری از زندگی یکنواخت روزانه است. این جزیره پر از کلیساهای زیبا بوده و محل مناسبی برای تماشای غروب آفتاب است. آشنایی با فرهنگ مردم و فستیوال‌های گوناگون در سراسر تابستان، از دیگر دلایل سفر به سانتورینی محسوب می‌شود. به‌علاوه یک کتاب‌فروشی با شهرت جهانی در این جزیره به چشم می‌خورد که بازدید شما از آن به هنگام مراجعه به سانتورینی را ضروری می‌سازد.

برای خرید بلیط ارزان آتن به فلایتیو مراجعه کنید.

سفر به سانتورینی با قایق

قایق‌های تندرو

باوجود قایق‌های تندرو برای سفر از آتن به سانتورینی، فاصله زمانی بین این دونقطه همچنان ۵ ساعت است؛ اما شما به هنگام سوار شدن بر این قایق‌ها، احساس می‌کنید که در مقایسه با قایق‌های معمولی در حال پرواز کردن هستید. چندین شرکت کشتی‌رانی در آتن، امکان سفر به سانتورینی با این وسیله را فراهم می‌کنند. می‌توان بلیت سفر به این جزیره را از شرکت‌های SeaJets، Blue Star، Hellenic Seaways رزرو کرد.

رزرو بلیت به‌صورت آنلاین به‌مراتب آسان‌تر است، اما می‌توان بلیت قایق‌ها را از بندر نیز تهیه کرد. قیمت بلیت‌ها ثابت بوده و اگر به‌صورت لحظه‌ای تصمیم به سفر بگیرید نیز می‌توانید بلیت همان روز را تهیه کنید. قیمت بلیت قایق‌های تندرو بین ۴۰ تا ۷۰ یورو بوده و بستگی به زمان حرکت دارد. قایق‌ها به‌طور مرتب و در طول روز از بندر پیرائوس عازم سانتورینی می‌شوند. قایق‌های صبح رأس ساعت ۷ بندر را ترک می‌کنند و گران‌تر هستند، اما اگر قصد دارید تا از زمان خود در جزیره بیشترین استفاده را ببرید، بهترین گزینه محسوب می‌شوند.

قایق‌های معمولی

اگر قصد دارید تا از زیبایی‌های یونان بیشتر لذت ببرید، به سراغ یک قایق معمولی بروید. سفر به سانتورینی با یک قایق معمولی بین ۸ تا ۱۰ ساعت به طول می‌انجامد. قایق‌های شرکت Blue Star به‌طور مرتب به سانتورینی سفر می‌کنند، اما قایق‌های شرکت Zante هفته‌ای یک‌بار عازم این جزیره می‌شوند.

می‌توان برای آگاهی از زمان حرکت این قایق‌ها به وب‌سایت‌هایی چون Ferries.gr مراجعه کرد. مسافران می‌توانند در قایق سفارش غذا بدهند، اما تهیه خوراکی از رستوران‌های اطراف بندر پیرائوس، قبل از سفر، برای آن‌ها ارزان‌تر تمام می‌شود.

سفر به سانتورینی با هواپیما

پرواز آنتن به سانتورینی تنها ۴۵ دقیقه طول می‌کشد و این روش سریع‌ترین راه برای سفر از سرزمین اصلی به این جزیره است. فرودگاه آنتن به دیگر شهرهای مهم اروپایی نظیر رم، وین و لندن نیز پرواز دارد. قیمت بلیت هواپیما بستگی به مدتِ زمان رزرو آن پیش از سفر دارد. اگر از قبل برای سفر برنامه‌ریزی کرده باشید، می‌توانید بلیت‌های هواپیما را حتی ارزان‌تر از بلیت قایق‌ها تهیه کنید.

سفر به سانتورینی با هلیکوپتر شخصی

اگر به‌هیچ‌وجه نمی‌توانید صبر کنید، باید به سراغ سفر به سانتورینی با هلیکوپتر بروید. شرکت‌های فراوانی در آتن وجود دارند که به شما امکان یک پرواز اختصاصی را می‌دهند. به‌محض نزدیک شدن به سانتورینی، مناظر طبیعی جزیره از داخل هلیکوپتر بسیار زیبا و جذاب خواهند بود.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط