مکان باور نکردنی در آسیا
1397/09/08 - 13:00 راهنمای سفر

11مکان باور نکردنی در آسیا که شما هرگز از وجود آن خبر نداشتید (قسمت دوم)

 

  1. مالاکای شمالی (North Maluku) واقع در اندونزی

مالاکای شمالی تاریخ بسیار برجسته‌ای دارد. جزایر این بخش از جهان، سنگ‌های آتشفشانی ترنات (Ternate) و تیدور (Tidore) هستند. از زمان‌های باستان و خصوصاً در دوران قرون وسطی، این کشورهای اسلامی تنها منبع منحصر به فرد تولید و صدور «میخک صدپر» (Cloves) به جهان بودند که در آن زمان در اروپا بسیار ارزشمند بود. دلیل ارزشمند بودن میخک این است که این گیاه دارویی قابلیت درمان و تسکین همه بیماری‎های دهانی از دندان درد گرفته تا بوی بد دهان و هم‎چنین اختلال عملکرد جنسی را دارد. یک گروه از آبشارهای شکوه و چندین نقطه زیبا که شما را  در آرامش کامل فرو می‎برد، تجسم کنید. این خود بهشت است.

 

برای رزرو هتل با کارت شتاب به فلایتیو مراجعه کنید.

  1. «مجمع الجزایر کُن دوا» (Con Dao Archipelago)، واقع در ویتنام

 یک واقعیت تاریخی جالب در مورد «مجمع الجزایر کُن دوا» این است که زمانی که فرانسوی‌ها و آمریکایی‎ها بر ویتنام حکومت می‌کردند، این جزیره به عنوان یک زندان عظیم برای جنایتکاران شیطان صفت مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما در حال حاضر، این جزایر تکه‌ای از بهشت است. جزایر «کُن دوا» را می‎توان به طرز چشمگیری یکی از جواهرات ناشناخته ویتنام در نظر گرفت. سواحل دوست داشتنی با شن‌های ساحلی زیبا، جنگل‌های انبوه، جاده‌های زیادی برای پیاده روی و مکان‌هایی برای غواصی در این بخش شگفت انگیز جهان انتظار گردشگران را می‎کشند.

 

  1. «جزایر خلیج تایلند» (Gulf of Thailand Islands)

در خلیج تایلند به معنای واقعی کلمه می‎توان با صدها جزیره از این جزایر رویایی مواجه شد که در امتداد خط ساحلی بی‌نظیر تایلند پراکنده‌اند. این جزیره‌ها که شبیه گوی‌های بلورین سبز درون آب هستند، فستیوالی چشم نواز از زیبایی بصری در مقابل دیدگان شما ارائه می‌دهند. توصیف این جزایر به سادگی ممکن نیست، فقط یک حباب سبز رنگ را تصور کنید که توسط آب‎های براق فیروزه‌ا‌ی محصور شده که به صخره‎های مرجانی صورتی رنگ، که شبیه آدامس بادکنکی هستند، و دریاچه‎های مرموز خوراک می‎رساند. اگر شما یک تازه وارد هستید و این سفر نخستین تجربه حضور شما در تایلند است، نخست به بازدید از جزایری مانند «کو سامویی» (Ko Samui) یا «کو تائو» (Ko Tao) بروید و هنگامی که در آنجا اقامت دارید، راهی برای بازدید از «مجمع الجزایر ساموئل» (Samui Archipelago) پیدا کنید تا بتوانید واقعاً سبک تایلندی را درک کنید. است. اما برای انتخاب مکان اقامت خود وسواس به خرج ندهید چون هر کجایی که انتخاب کنید، به معنای واقعی کلمه زیباست.

 

  1. «فونگ نا» (Phong Nha) واقع در ویتنام

«پارک ملی فونگ نا که بنگ» (Phong Nha-Ke Bang National Park) یک سایت میراث جهانی در فهرست یونسکو است که یکی از بهترین و اسرارآمیزترین نقاط این کشور در آنجا قرار دارد: قدیمی‎ترین کوه‌های سنگ خارا در سراسر آسیا، که 400 میلیون سال پیش شکل گرفته‌اند و مجموعه بسیار عظیم غافلگیر کننده‌ای از غارهای زیرزمینی، شکاف‌ها و دنیای زیرزمینی در آن وجود دارد که شما را در خود غرق خواهد کرد. بنابراین در اینجا شما دچار یک چالش واقعی می‎شوید که آیا به «خلیج ها لونگ» (Ha Long Bay) بروید و یا «پارک ملی فونگ نا» را انتخاب کنید. پاسخ قطعاً اینجا است به دلیل ازدحام کمتر و دنج بودن که به شما  امکان کشف و کاوش در تنهایی مطلق را می‎دهد.

 

  1. «الا» (Ella) واقع در سری لانکا

اگر به پخت و پز خانگی علاقه داشته باشید، این روستای تپه‌ای دقیقاً مکان مناسب برای شماست. شما با سفر به این دهکده کوهستانی می‎توانید در ضمن اینکه به آرامشی عمیق دست می‎یابید، برخی از زیباترین مناظر سریلانکا (غروب آفتاب) را در «الا گپ» (Ella Gap) ببینید و هم چنین یک فنجان چای تازه بسیار تازه از گیاهان محلی بنوشید. «قله آدام کوچک» (Little Adam’s Peak) و «کافه هنری چتر» (Umbrella Art Café) را از دست ندهید و اگر به ماجراجویی بیشتری نیاز دارید، از روی ریل‎های راه آهن، تا «صخره الا» (Ella Rock) پیاده روی کنید و برای اوج ماجراجویی، به راه رفتن تا آبشار خطرناک منطقه ادامه دهید، این تفریح بسیار سرگرم کننده و لذت بخش است.

 

  1. وادی رام (Wadi Rum) واقع در کشور اردن

«وادی روم» یک منطقه صحرایی واقعاً بی‌نظیر است. تابستان‌های آن بسیار گرم و زمستان‌هایش بسیار سرد است. آب و هوای غیرمعمول این منطقه بدون شک چیزی است که به راحتی به دست نمی‌آید. خورشید گرما و نور خود را از طریق صدها کوه و تپه بلند و دره باریک به سوی شما پرتاب می‎کند. خود را به معنای واقعی کلمه در این بیابان گم کنید، به سمت کاخ سنگی حرکت کنید؛ زیر ستاره‌های کویر بخوابید و آسمان شب را تحسین کنید. این زیبایی واقعاً بی پایان و باور نکردنی است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط