ساعتهای نصب شده در پاریس
1397/08/07 - 11:00 راهنمای سفر

۹ تا از زیباترین ساعتهای نصب شده در پاریس

برای شنیدن برخی از زیباترین و شنیدنی‌ترین داستان‌ها در پاریس، باید به ساعت‌های شهر توجه کرد؛ فقط کافی است که به آنها نگاه کنید! ساعت‌هایی با ساختار پیچیده، باستانی و زیبایشان در دل بسیاری از آثار باستانی مهم پاریس جا خوش کرده‌اند. بسیاری از این ساعت‌ها شناخته شده هستند و بسیاری دیگر نیز باید توسط چشم‎های تیز و مشتاق بازدید کنندگان از شهر کشف شوند. در این نوشته با هم برخی از جالب‌ترین ساعت‌های شهر را کشف می‌کنیم.

 

برای خرید بلیط هواپیما مشهد به فلایتیو مراجعه کنید.

قدیمی‌ترین ساعت پاریس بر ساختمان قلعه کونسیرژری (Conciergerie) واقع در جزیره «ایل دو لا سیته» (Île de la Cité) نصب شده است. تاریخ این ساعت به سال 1371 میلادی باز می‎گردد و شاهد چندین انقلاب (از جمله سر بریدن ماری آنتوانت بوده) و در عین حال زمان را نشان داده است، کاری که هنوز هم به آن مشغول است و تیک تاک کنان ساعت را به مردم می‎گوید.

 

این ساعت در بالای اتاق خواب «پادشاه لوئی چهاردهم» (King Louis XIV) در «کاخ ورسای» (Versailles) قرار دارد. در مرکز ساعت می‌توان خورشید را دید که مانند پادشاهی (Sun King) نشسته است.

 

محله لومری (The Marais) سهمی عادلانه از معماری باستانی گرفته است: ساعتی زیبا که بر سر در کلیسای سنت پل سنت لوئی (Saint-Paul-Saint-Louis church) خودنمایی می‎کند.

 

این ساعت در سکوت کامل و بدون هیچ تبلیغی در «میدان جورج کین» (Square George Cain) جا خوش کرده است.

 

این ساعت باشکوه بی سر و صدا یک بانک محلی را تزئین می‌کند.

 

«موزه دو اورسی» (Musée d'Orsay) به خاطر ساعت‌هایش معروف است؛ ساعت‌هایی که سبب می‎شوند این موزه با رود سن (Seine)، «باغ تولری» (Jardin de Tuileries) و موزه لوور (Louvre) برای گردشگران برابری کند.

 

اگر کسی پشت این ساعت بایستد می‎تواند تمام مسیر به سمت «مونمارتر» (Montmartre) و از کلیسای «سَکرِه ‌کُر» (Sacré-Coeur) را به خوبی ببیند.

 

این ساعت در داخل موزه این چالش را برای تماشاگرانش مطرح می‌کند که آیا یک اثر هنری است یا فقط یک ساعت گیج کننده است؟

 

گاهی اوقات زیبایی در سادگی است.

 

در پایان همه افراد آرزو می‌کنند فقط کمی بیشتر وقت داشتند.

 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط