india-travel-tips
1395/10/13 - 14:03 راهنمای سفر

در سفر به هند به این نکات توجه کنید!

چند وقت پیش یکی از جهانگردان در وبلاگ خود نوشت: «وقتی به هند سفر کردم فهمیدم به هیچ وجه تا پیش از سفر به هند جهانگرد نبوده‌ام.»

هند یکی از عجیب‌وغریب‌ترین کشورهای جهان است. این کشور که سرشار از مکان‌های تاریخی، سواحل زیبا و جاذبه‌های گردشگری دیگر است، مثل یک معلم خوب به شما درس زندگی می‌دهد. اما اگر خوب به درس‌های آن گوش نکنید ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شوید.

این مطلب با استفاده از تجربه کسانی که به هند سفر کرده‌اند نوشته شده تا راهنمای خوبی برای افرادی باشد که برای اولین بار به هند سفر می‌کنند.

نگذارید رسانه‌ها ذهنتان را مسوم کنند

خیلی از مسافران با قدم گذاشتن به هند تمام تصوراتشان درباره این کشور عوض می‌شود. چون وقتی تمام اطلاعات و تصورات ما از یک کشور از رسانه‌ها به دست می‌آید، بخش مهمی از واقعیت را نمی‌بینیم.

به همین خاطر است که بیشتر ما هند را به عنوان کشوری فقیر، کثیف، شلوغ و ... می‌شناسیم. رسانه‌ها هیچوقت جاذبه‌های گردشگری، دانشگاه‌های خوب، استارت‌آپ‌های قوی و ویژگی‌های مثبت و بی‌نظیر هند را به ما نشان نمی‌دهند.

در رابطه با برنامه سفر خود منعطف باشید

هند کشور تجربه‌های ناب و جالب است. مطمئن باشید هر برنامه‌ای که کنسل می‌شود یک برنامه جالب‌تر جایگزین آن می‌شود.

اگر هنگام برنامه‌ریزی برای سفرتان ویژگی‌های فرهنگی هند و مردمش را در نظر نگیرید، متأسفانه خیلی اذیت می‌شوید. چون هند کشوری نیست که در آن هر چیز که باید اتفاق بیافتد، اتفاق بیافتد و هر چیز که نباید، اتفاق نیافتد!

مثلا خیلی کم پیش می‌آید که درخواستی از هندی‌ها بکنید و «نه» بشنوید. اما این به معنای این نیست که یک هندی واقعا درخواست شما را انجام دهد.

در نتیجه برای جلوگیری از سرخوردگی هنگام کنسل شدن برنامه‌هایتان، تأخیر و سایر اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی، یک برنامه جایگزین داشته باشید.

حرفه‌ای برنامه‌ریزی کنید

اگر بدون همراهی تورهای گردشگری به هند سفر می‌کنید سعی کنید حداقل برای 3 هفته گردش در هند برنامه بریزید تا بتوانید بیشتر جاذبه‌های گردشگری مهم آن را ببینید.

اگر می‌خواهید از شهری به شهر دیگر بروید، باید از چند وقت قبل بلیط خود را تهیه کنید. تهیه بلیط در هند هیچ شباهتی به بلیط خریدن در اروپا ندارد که هروقت بخواهید بتوانید بلیط بخرید.

در نتیجه از قبل باید جزئیات برنامه خود را بدانید تا به مشکلی برنخورید.

موقع خرید چانه بزنید!

در هند قیمت‌ بیشتر کالاها بالاتر از حد عادی است؛ به خصوص برای خارجی‌ها! اگر قصد خرید از بازارهای محلی را دارید، می‌توانید قبل از خرید از مردم محلی قیمت آن کالا را بپرسید تا سرتان کلاه نرود.

اما با کشاورزان و هنرمندان سر قیمت کالا چانه نزنید. چون آنها به سختی پول درمی‌آورند و درآمدشان وابسته به خرید توریست‌ها است.

خود هندی‌ها از افرادی هستند که طریقه چانه زدن سر قیمت را به خوبی به شما یاد می‌دهند و می‌توانید از آنها کمک بخواهید.

برای جواب دادن به سوال آماده باشید

هندی‌ها از جمله افرادی هستند که خیلی زود با دیگران صمیمی می‌شوند و توریست‌ها برایشان جذاب هستند. مثلا خیلی بی‌دلیل به شما نگاه می‌کنند و از شما می‌خواهد که با آنها عکس بگیرید.

معمولا هم تعداد زیادی سؤال شخصی درباره خانواده، درآمد، دین و ... از شما می‌پرسند و توجهی به اینکه ممکن است ناراحت شوید ندارند.

محلی بگردید

در سفر به کشورهای سنتی که فرهنگ خاص خودشان را دارند، بهترین کار این است که با آداب و رسوم آنان آشنا شوید و در برنامه‌های بومی‌شان شرکت کنید.

یکی از بهترین برنامه‌هایی که می‌توانید برای سفر خود به هند بریزید این است که زمان سفرتان را با یکی از فستیوال‌های معروفشان مانند هالی همزمان کنید تا هم با فرهنگ آنان آشنا شوید، هم بیشتر بهتان خوش بگذرد.

شرکت کردن در جشن‌ها و مراسم عروسی آنها هم برای توریست‌ها بسیار جذاب است.

وسایل ضروری با خودتان ببرید

سعی کنید سنگین سفر نکنید چون بیشتر چیزهایی که بخواهید در هند موجود است، اما بردن بعضی وسایل ضروری را فراموش نکنید. یکی از چیزهایی که باید با خودتان ببرید قرص‌های ضروری است چون ممکن است برای پیدا کردن آن با مشکل مواجه شوید.

علاوه بر این، حتما مبدل دوشاخه و کرم ضدآفتاب به همراه داشته باشید.

اگر قصد سفر به هند را دارید، خواندن مطلب چگونه ویزای هند بگیریم؟ را از دست ندهید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط