هزینه های سفر به استانبول
1396/05/08 - 16:00 راهنمای سفر

هزینه های سفر به استانبول

استانبول به دلیل داشتن فضای تاریخی بسیار محسور کننده، فروشگاه های شیک و مدرن و جاذبه های گردشگری خیره کننده اش، همه ساله گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می کند. در این مقاله قصد داریم تا شما را در مدیریت هزینه های سفر به استانبول راهنمایی کنیم و نکاتی را درباره هزینه های سفر به استانبول ارائه دهیم.

برای خرید بلیط هواپیما چارتر و یا اطلاع از پروازهای چارتر می توانید به سایت فلایتیو مراجعه نمایید.

هزینه های سفر به استانبول

قبل از اقدام به برنامه ریزی برای سفر در صورتی که پاسپورت ندارید، نسبت به تهیه پاسپورت اقدام فرمایید. هزینه های دریافت پاسپورت در مجموع حدود 120 هزار تومان خواهد شد.

هزینه سفر با هواپیما، اتوبوس و یا ماشین شخصی

روش های متفاوتی برای سفر به استانبول وجود دارد. گرچه امروزه یکی از پر طرفدارترین روش های سفر به استانبول سفر به همراه تورهای گردشگری می باشد. شما نیز بسته به سلیقه خود می توانید یکی از روش های سفر با هواپیما، اتوبوس و یا ماشین شخصی را انتخاب نمایید.

در صورتی که می خواهید با تور سفر کنید در نظر داشته باشید که مدت اقامت این تورها از 2 شب شروع شده و تا 13 شب ادامه پیدا می کند. هزینه سفر با تور با توجه به نوع ایرلاین، هتل و مدت زمان اقامتتان متغیر می باشد. معمولا هزینه تور از 650 هزار تومان تا 2 میلیون و 500 هزار تومان متفاوت می باشد.

اگر قصد سفر به استانبول با استفاده از اتوبوس را دارید این هزینه ها برای شما تا 1 میلیون و 700 هزار تومان کاهش می یابد. ولی به دلیل طولانی بودن مسیر این نوع سفر به کشور دیگر توصیه نمی گردد.

واحد پول و هزینه گشت و گذار در استانبول

واحد پول این کشور لیر ترکی می باشد که در حال حاضر هر لیر معادل 1000 تومان است. گرچه می توانید لیر ترکیه را از صرافی تهیه نمایید ولی توصیه می شود تا با خود دلار به همراه داشته و دلار را در استانبول به لیر تبدیل نمایید.

برای سفرهای درون شهری می توانید علاوه بر تاکسی از مترو و یا تراموا استفاده نمایید. هزینه های استفاده از این وسایل نقلیه در حدود 2 تا 3 لیر می باشد. در صورتی که قصد سفر با تاکسی را دارید باید به ازای هر 1 کیلومتر 2 الی 3 لیر پرداخت نمایید.

اگر قصد سفر به ترکیه را دارید، فلایتیو امکان خرید بلیط هواپیما چارتر را برای شما فراهم آورده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط