istanbul-foods
1395/09/13 - 12:40 راهنمای سفر

هنگام سفر به استانبول این خوراکی‌ها را از دست ندهید

اگر قصد سفر به استانبول را دارید به فکر خوراکی‌های خوشمزه ترکی نیز باشید. و به دنبال رستوران‌های زنجیره‌ای بین المللی نگردید و از غذاهای ترکی که با ذائقه ما ایرانی ها نیز جور در می‌آید استفاده کنید.

1- صبحانه ترکی

صبحانه ترک‌کمی از صبحانه اروپایی متفاوت است؛ ترک‌ها دقیقا مانند ما ایرانی‌ها چای را به قهوه ترجیح می‌دهند. صبحانه ترکی معمولا شامل: خیار و گوجه، پنیر محلی یا فتا، املت و زیتون سیاه و سبز می‌باشد.

2- Menemen

یک جورایی شبیه به املت ما ایرانی هاست. به مقدار مورد نیازتان تخم مرغ را به فلفل و پیاز داغ و البته گوجه فرنگی خورد شده اضافه می‌کنند که طعم فوق العاده پیاز و فلفل تازه را می‌توانید زیر دندان‌هایتان حس کنید. Menemen یک غذای کامل برای صبحانه شماست.

3- کویو کبابی (Kuyu Kebabi)

این غذا علاوه بر ترکیه در سواحل دریای سیاه نیز استفاده می‌شود. این غذا از تکه‌های گوشت بره که بر روی زغال کباب می‌شوند تهیه می گردد. البته در طبخ آن از بخش‌های داخلی بره استفاده نمی‌شود.

4- Künefe

یک دسر که اصالتا عربی است و از لایه‌های پنیر بدون نمک و همچنین ورقه نازک نان تهیه می‌شود. در لایه آخر این دسر پنیر را به همراه شکر روی خمیر ذوب می‌کنند که طعمی فوق العاده به آن می‌دهد.

5- باقلوا

این شیرینی که به وفور در خیابان‌های استانبول می‌توانید پیدا می‌شود شباهت زیادی به باقلوا یزد خودمان را دارد. در پخت این باقلوا از شربت، مغز گردو، پسته، گردو و خمیر استفاده شده است. که یک دسر عالی به حساب میاد.

6- Bonus – Kuru Fasulye

 شباهت زیادی به خوراک لوبیا ما ایرانی‌ها داشته و در طبخ آن می‌توان از گوشت استفاده نمود. شاید وجود سبزیجات معتبر را به توان وجه تمایز این غذای ترکی از خوراک لوبیا ایرانی دانست. 

اگر قصد سفر به ترکیه را دارید برای خرید بلیط هواپیما می توانید به فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط