گالری‌های هنری استانبول
1397/07/03 - 15:00 راهنمای سفر

با بهترین گالری‌های هنری استانبول آشنا شوید

عرصه هنری استانبول نیز به‌مانند تمامی شهرهای بزرگ دنیا، میزبان گالری‌ها و هنرمندان جدیدی است که مرتبا در حال تزریق زندگی به رگ‌های هنری شهر هستند. به بهانه وجود گالری‌های گسترده در سراسر محله‌های این شهر، فلایتیو نگاهی به بهترین مراکز هنری استانبول انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی به فلایتیو مراجعه کنید.

محله نیشان تاشی

گالری x-ist

گالری x-ist که توسط مجموعه‌داری به نام داریو بسکینازی تاسیس شده و مدیریت آن به دست کریمجان گولریوز سپرده شده است، آثار هنرمندان جوان و در آستانه شهرت را به نمایش می‌گذارد. نمایشگاه‌های این گالری همواره پر از آثار خلاقانه با روح تازه هستند.

گالری Dirimart

گالری Dirimart که هم با هنرمندان مشهور و هم تازه‌کار همکاری می‌کند، تمرکز خود را صرف نمایش آثار هنری بین‌المللی و محلی کرده است. این گالری همچنین در طول سال دو بار اقدام به چاپ یک مجله هنری می‌کند و به‌تازگی نیز شعبه بزرگ‌تر خود را در خیابان دولاپ دره افتتاح کرده است.

گالری Ilayda

تمرکز اصلی گالری Ilayda، برگزاری نمایشگاه‌های خلاقانه هنری است. می‌توان در این نمایشگاه‌ها آثار مختلفی از هنرمندان محلی و بین‌المللی دوران معاصر را مشاهده کرد که از مواد مختلفی ساخته شده‌اند.

محله بی‌اوغلو

گالری آلان استانبول

دیگر گالری هنری دوران معاصر در استانبول، تمرکز خود را صرف همکاری با هنرمندان جوان در نمایشگاه‌های مدرن خود کرده است. آلان استانبول که چیزی فراتر از یک گالری معمولی است، از هنرمندان حمایت مالی کرده و اقدام به برگزاری اجراها، فیلم‌ها و کلاس‌های هنری نیز می‌کند.

آرتر (Arter)

گالری آرتر که در خیابان شلوغ استقلال واقع شده، نامی مهم در عرصه هنر معاصر استانبول است. در این گالری آثار خلاقانه و مفهومی نظیر هنر چیدمان، آثار ویدئویی، نقاشی و مجسمه‌سازی به چشم می‌خورد. دیدن تمامی این آثار در تابلوی اصلی نمایشگاه شما را به ورود به این گالری ترغیب می‌کند.

گالری تپه باشی

گالری تپه باشی (Tepebaşı) هنر معاصر ترکی را در نمایشگاه‌های بین‌المللی به نمایش گذاشته و وزنه مهمی در عرصه هنر داخلی است. این گالری که در سال ۲۰۰۱ تاسیس شده، تمرکز خود را صرف معرفی هنرمندان داخلی و بین‌المللی جدید و به اشتراک گذاشتن یک نگاه منحصربه‌فرد از هنر معاصر کرده است.

گالری Mısır Apartmanı

بدون شک نمی‌توان از این ساختمان تاریخی و حیرت‌انگیز که زمانی خانه نام‌های بزرگ ادبیات ترکیه نظیر محمت آکیف ارسوی بود (شاعر و سراینده سرود ملی ترکیه)، چشم‌پوشی کرد. امروزه Mısır Apartmanı تبدیل به یک قطب هنری با گالری‌های مهمی در طبقات مختلف خود شده است. می‌توان ساعت‌ها در این ساختمان بالا و پایین رفت و آثار مختلف هنرمندان در گالری‌های متعدد را مشاهده کرد.

محله کاراکوی

گالری دپو (Depo)

دپو که چیزی فراتری از یک گالری هنری است، نقش یک مرکز گفت‌وگو برای هنرمندان و همچنین سازمان‌های فرهنگی از داخل و خارج کشور را ایفا می‌کند. هدف این گالری تقویت گفت‌وگو در مورد مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی، میزبانی از گالری‌های هنری، نمایش فیلم، برگزاری همایش‌ها، گفت‌وگوها و کارگاه‌های آموزشی است.

گالری Istanbul Modern

گالری Istanbul Modern که بدون شک یکی از مهم‌ترین قطب‌های هنر مدرن شهر محسوب می‌شود، در سال ۲۰۰۴ و در یک انبار تغییر کاربری داده شده افتتاح شد. این گالری که به خاطر نمایشگاه‌ها و رویدادهای خود شهرت فراوان دارد، نقش خود را در ترویج هنر مدرن ترکیه با برگزاری نمایشگاه‌هایی از هنرمندانی چون گولسون کارامصطفی، سرکیس، تانر جیلان و حسین چالایان، به‌خوبی ایفا کرده است. گالری Istanbul Modern همچنین دارای یک سالن سینما با هدف نمایش آثار جهانی و کشف استعدادهای جدید در صنعت فیلم ترکیه است.

گالری artSümer

گالری artSümer که نقش خلاقانه‌ترین گالری هنر معاصر ترکیه را ایفا می‌کند، محلی برای نمایش آثار هنرمندان مشهور و تازه‌کار از دنیای هنر است. در این گالری آثار مختلفی از نقاشی تا هنر مجسمه‌سازی، عکاسی و رسانه به نمایش درآمده و نمایشگاه‌های آن در داخل و خارج از کشور شهرت فراوان دارند.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط