۱۰ دانشگاه برتر ایتالیا را بشناسید
1396/08/14 - 10:00 راهنمای سفر

۱۰ دانشگاه برتر ایتالیا را بشناسید

ایتالیا در کنار داشتن فرهنگ غنی و جاذبه‌های گردشگری منحصربه‌فرد، یکی از قطب‌های علمی اروپا محسوب شده و در حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجو دارد. ۷۰ هزار نفر از این تعداد دانشجو، بین‌المللی هستند. مراکز علمی ایتالیا نقشی مهم در پیشرفت صنعت این کشور داشته‌اند. به همین منظور فلایتیو به سراغ ۱۰ دانشگاه برتر ایتالیا رفته تا شما را با فضای خلاق، پویا و پرجنب‌وجوش مراکز علمی این کشور آشنا کند. با ما همراه باشید.

(برای سفر به ایتالیا می‌توانید با مراجعه به سایت فلایتیو به صورت آنلاین و با کارت شتاب نسبت به خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی اقدام کنید.)

دانشگاه فلورانس | رتبه جهانی: ۴۵۳

دانشگاه دولتی فلورانس یکی از مراکز علمی معتبر ایتالیا در شهر کوچک فیرنزه یا همان فلورانس است. این دانشگاه به تایید وزارت آموزش کشور رسیده و با داشتن بیش از ۴۵ هزار دانشجو یکی از مراکز علمی بزرگ ایتالیا محسوب می‌شود. فلورانس با قدمت ۶۹۶ سال در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا پذیرای دانشجویان داخلی و بین‌المللی بوده و در انتخاب دانشجو سخت‌گیری زیادی به خرج می‌دهد. تمامی رشته‌های فنی و مهندسی، علوم پزشکی، هنر، ادبیات، زبان‌های خارجی و اقتصاد در این دانشگاه تدریس می‌شوند.

دانشگاه تورین | رتبه جهانی: ۴۳۵

دانشگاه تورین که در سال ۱۴۰۴ میلادی تاسیس شده است، یک دانشگاه دولتی در شهر تورین بوده و مورد تایید وزارت آموزش ایتالیا قرار دارد. تورین با داشتن بیش از ۴۵ هزار دانشجو، یکی از مراکز بزرگ علمی در این کشور حاشیه دریای مدیترانه محسوب می‌شود. رشته‌های تحصیلی علوم انسانی، هنر، زبان و ادبیات، علوم پزشکی و فناوری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه تدریس می‌شوند. دانشجویان می‌توانند ضمن بهره‌گیری از کمک‌هزینه‌های تحصیلی، از آموزش‌های از راه دور نیز استفاده کنند.

دانشگاه فدریکو دوم | رتبه جهانی: ۴۳۰

دانشگاه فدریکو دوم یا دانشگاه ناپل که قدمت آن به سال ۱۲۲۴ میلادی بازمی‌گردد، در شهر کوچک ناپولی قرار دارد. فدریکو به تایید وزارت آموزش ایتالیا رسیده و با داشتن بیش از ۴۵ هزار دانشجو، مرکز علمی بزرگی محسوب می‌شود. دانشجویان می‌توانند در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در تمامی رشته‌های فنی و مهندسی، علوم پزشکی، هنر، ادبیات و اقتصاد به تحصیل بپردازند. این دانشگاه ۷۹۳ ساله دانشجوهای خود را از طریق امتحانات ورودی انتخاب کرده و پذیرای دانشجویان بسیاری از سایر کشورهای دنیا است. امکان آموزش از راه دور نیز در این مرکز علمی وجود دارد.

دانشگاه پلی‌تکنیک تورین | رتبه جهانی: ۴۲۶

پلی‌تکنیک تورین که تاسیس آن به سال ۱۸۵۹ میلادی بازمی‌گردد، دانشگاهی دولتی در شهر تورین است. این دانشگاه با داشتن حدود ۲۵ هزار دانشجو، یک مرکز آموزش عالی بزرگ محسوب می‌شود که در مقاطع فوق‌دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد. دانشجویان داخلی و بین‌المللی می‌توانند در رشته‌های علوم انسانی، هنر، اقتصاد، مهندسی و فناوری تحصیل کنند.

(برای خرید بلیط هواپیما چارتر و رزرو هتل خارجی با کارت شتاب به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

دانشگاه پیزا | رتبه جهانی: ۳۸۹

دانشگاه دولتی پیزا در سال ۱۳۴۳ میلادی تاسیس شده و در شهر بزرگ پیزا قرار دارد. این دانشگاه با داشتن بیش از ۴۵ هزار دانشجو در زمره دانشگاه‌های بسیار بزرگ ایتالیا قرار می‌گیرد. دانشجویان می‌توانند در رشته‌های علوم پزشکی، علوم انسانی، هنر، ادبیات، اقتصاد، مهندسی و فناوری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه تحصیل کنند. دانشجویان بین‌المللی نیز قادر خواهند بود تا از طریق گرفتن پذیرش وارد پیزا شوند. تمامی امکانات آموزشی و غیرعلمی نظیر سالن‌های ورزشی برای رفاه دانشجویان در این مرکز تدارک دیده شده است.

دانشگاه میلان | رتبه جهانی: ۳۷۵

دانشگاه دولتی میلان در سال ۱۹۲۴ تاسیس شده و در شهر بزرگ میلان قرار دارد. این مرکز علمی با داشتن بیش از ۴۰ هزار دانشجو یکی از دانشگاه‌های بزرگ ایتالیا محسوب می‌شود. دانشگاه میلان پذیرای دانشجویان داخلی و بین‌المللی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است و پذیرش انتخابی ندارد. دانشجویان می‌توانند از کمک‌هزینه‌های تحصیلی و خوابگاه این دانشگاه نیز استفاده کنند.

دانشگاه پادوا | رتبه جهانی: ۳۲۹

این دانشگاه دولتی در سال ۱۲۲۲ میلادی تاسیس شده و در حاشیه شهر بزرگ پادوا قرار دارد. پادوا به تایید وزارت آموزش ایتالیا رسیده و با داشتن بیش از ۴۵ هزار دانشجو یکی از مراکز آموزشی بزرگ کشور است. دانشجویان داخلی و بین‌المللی می‌توانند برای ثبت‌نام در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا از این دانشگاه پذیرش بگیرند. تمامی رشته‌های علوم انسانی، علوم پزشکی، هنر، اقتصاد، ادبیات، مهندسی و فناوری در این دانشگاه تدریس می‌شوند.

دانشگاه ساپیِنزا | رتبه جهانی: ۲۶۹

دانشگاه ساپیِنزا یک مرکز آموزش عالی دولتی در شهر بزرگ رم است و تاسیس آن به سال ۱۳۰۳ میلادی بازمی‌گردد. این دانشگاه نیز با داشتن بیش از ۴۵ هزار دانشجو، در زمره دانشگاه‌های بزرگ ایتالیا قرار می‌گیرد. دانشجویان داخلی و بین‌المللی می‌توانند در مقاطع تحصیلی فوق‌دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه تحصیل کنند.

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان | رتبه جهانی: ۲۲۵

دانشگاه دولتی پلی‌تکنیک میلان در سال ۱۸۶۳ تاسیس شده و در شهر میلان قرار دارد. این دانشگاه با داشتن ۴۰ هزار دانشجو، یکی از مراکز بزرگ علمی کشور محسوب می‌شود. دانشجویان می‌توانند در رشته‌های علوم انسانی و هنر، مهندسی و فناوری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنند. امکان پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی نیز در این دانشگاه وجود دارد و دانشجویان از طریق فرآیند گزینش انتخاب می‌شوند. دانشجویان می‌توانند از کمک‌هزینه‌های مالی نیز برای تحصیل خود استفاده کنند یا از طریق آموزش از راه دور به تحصیل ادامه دهند.

دانشگاه بولونیا | رتبه جهانی ۱۵۳

دانشگاه قدیمی بولونیا برترین دانشگاه ایتالیا محسوب شده و در شهر کوچک بولونیا واقع شده است. بولونیا که تاسیس آن به سال ۱۰۸۸ میلادی بازمی‌گردد، با داشتن بیش از ۴۵ هزار دانشجو یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور تلقی می‌شود. دانشجویان می‌توانند در تمامی رشته‌های علوم انسانی، هنر، اقتصاد، علوم پزشکی، مهندسی و فناوری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنند. ضریب پذیرش در این دانشگاه ۹۲۹ ساله در حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد بوده و دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند راحت‌تر در آن ثبت‌نام کنند. امکانات علمی و غیرعلمی متعددی برای رفاه دانشجویان در این مرکز علمی در نظر گرفته شده و افراد می‌توانند از گزینه تحصیل از راه دور نیز استفاده کنند.

(فلایتیو امکان خرید آنلاین بلیط هواپیما و رزرو هتل را برای شما فراهم کرده است.)

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط