۲۵ جزیره اروپایی
1397/07/27 - 11:00 راهنمای سفر

تابستان خود را در این ۲۵ جزیره اروپایی بگذارنید (قسمت اول)

تابستان نزدیک است و ممکن است شما از همین الان به فکر یک سفر ساحلی به اروپا و کشورهایی همانند اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، فرانسه، یونان و کرواسی باشید. اگر این چنین است با فلایتیو همراه باشید تا 25 ساحل برتر در کشورهای نام‌برده را به شما معرفی کنیم تا تعطیلات تابستانی شما چیزی کم نداشته باشید.

برای خرید بلیط هواپیما نجف به فلایتیو مراجعه کنید.

پرتغال

ترویا گله، لیسبون (Troia Gale)

ساحل ترویا یک ساعت در جنوب لیسبون قرار دارد و کل ساحل طولی بالغ بر یک و نیم کیلومتر دارد و جنس ساحل نیز شن نرم است. اگر در شهر ستبول (Setbul) هستید، یک قایق سوار شوید و به سمت این جزیره بیایید. اینطور شانس دیدن دلفین‌ها را نیز خواهید داشت. ساحل ترویا گله ساحل آرامی است و در مکانی فوق‌العاده قرار گرفته است و نمایی نیز به کوه‌های آرادبیدا (Arrabida) خواهید داشت. اقیانوس اطلس در این ساحل آرام است و شنا کردن در آن توصیه می‌شود. در کنار ساحل یک مجموعه به نام ترویا رزیدنس (Troia Residence) قرار گرفته که می‌توانید آنجا اقامت کنید.

ساموئیرا، آلنتژو (Samoqueira, Alentejo)

در جنوب منطقه آلنتژو و در شمال دهکده پورتو کووو (Porto Covo) ساحلی کوچک و تمیز و شنی قرار گرفته است. برای رسیدن به خود ساحل باید چندین پله از میان صخره‌های پایین بیایید و بسیاری اینکار را نمی‌کنند و این ساحل خلوت خواهد بود. اگر جزر و مد پایین باشد، برکه‌های آبی کوچکی درست می‌شود که بچه‌ها می‌توانند در آن بازی کنند به هم آب بپاشند. 500 متر آن‌طرف‌تر  می‌توانید چادرهایی ارزان خریداری کنید و شب را در گوشه‌ای آرام سپری کنید.

کولاترا، آلگراوه (Culatra, Algrave)

این ساحل، یکی از چندین ساحل طلایی و شنی شرق آلگراوه محسوب می‌شود و یک سری ماهیگیر فعال همیشه در این ساحل تردد دارند. چندین قایق ماهیگیری و همچنین خانه در نزدیکی این ساحل قرار دارد اما کمی آن‌سوتر سمت تپه‌های شنی قسمت‌های خالی از انسان و آرامی وجود دارد که می‌توانید آنجا به استراحت بپردازید. همچنین نگرانی شنا در آب‌ها نباشید چون غریق‌نجات در این ساحل فعالیت خواهد داشت و مواظب احوال شما خواهد بود. در شهر قدیمی اولهاو (Olhao) هتلی به نام او کنونتو (O Convento) ساخته شده که نه اتاق بادگیر سفید و راحت دارد. در سقف هتل نیز استخری قرار دارد و می‌توانید در آن هم شنا کنید.

فیگورا دا فوز، سنترو (Figueira da Foz)

این ساحل شنی بزرگ‌ترین ساحل پرتغال است. تمامی امکانات از جمله غریق نجات و همچنین کیوسک غذا و کافه در این ساحل موجود است و می‌توانید در حین استراحت خود به فکر خوردنی‌ها هم باشید. این ساحل 40 کیلومتر در غرب شهر کویمبرا (Coimbra) قرار دارد و یکی از قدیمی‌ترین سواحل کشور است. موزه نمک هم در کنار ساحل قرار گرفته است. در حقیقت این ساحل به قدری بزرگ است که رسیدن به کنار دریا نیازمند قدم زدن فراوانی خواهد بود. سنترال گست هاوس (Central Guest House) در نزدیکی ساحل قرار دارد و سوئیت‌های دو نفره خوبی برای گذراندن شب با قیمت خوب ارائه می‌دهد.

اسپانیا

پلایا د کارنوتا، گالیسیا (Playa de Carnota, Galicia)

این ساحل 7 کیلومتر درازا دارد و بزرگ‌ترین ساحل بخش خودمختار گالیسیا محسوب می‌شود. ساحل به دور از هر منطقه و هویت شهری است و تپه‌های شنی، شن سفید و نمایی به کوهستان دارد. عجیب است که حتی محلی‌ها آنقدر به این ساحل علاقه ندارند و کمتر به اینجا سر می‌زنند به همین خاطر می‌توانید در آرامش کامل از طبیعت و دریای گالیسیا لذت ببرید و نگران مردم اطراف نباشید. با ماشین امکان دسترسی به این ساحل وجود دارد اما امکاناتی همچون نجات غریق و دوش آب در این ساحل موجود نیست. همچنین یک کیوسک خوراکی در ساحل فعال است و به شما خوراکی‌های مختلف ارائه می‌دهد. برای اقامت سری به هتل کاسا رورال سان سیبران (Casa Rural San Cibran) بزنید. این هتل 15 دقیقه سمت شمال است.

پلایا د لا فرانسا، آستوریاس (Playa de la Franca, Asturias)

این ساحل در شهر کابرا قرار دارد و با صخره و همچنین گیاهان مختلف پوشانده شده است. شن ساحل طلایی و خوب است و هنگامی که جزر و مد پایین می‌رود، خلیجک‌های ال اوسو (El Oso) و ال ویورو (El Viveru) در دسترس خواهند بود و می‌توانید با قدم زدن به آن‌ها برسید. شنا کردن بدون نگرانی ممکن است چون همیشه یک غریق نجات حواسش به دریا و مردم خواهد بود. از کافه لوس امیلیوس (Los Emilios) هم نوشیدنی‌های مختلف خریداری کنید تا روز شما بهتر شود و اگر گرسنه شدید این کافه غذاهای خوبی را برای ناهار سرو می‌کند. میرارو د لا فرانسا (Mirador de La Franca) هتلی خوب است که اتاق‌هایی آرام و بزرگ دارد. یک رستوران با نمایی زیبا هم در خود هتل فعال خواهد بود.

پلایا د کالبلانکه، مورسیا (Playa de Calblanque, Murcia)

سوار ماشین شوید و نیم ساعت از کارتاجنا (Cartagena) رانندگی کنید تا به ساحل پلایا د کالبلانکه برسید. این ساحل جزو یک مجموعه طبیعی است که در سال 1987 به دلیل در خطر بودن گیاهان و جانوران آن به عنوان یک منطقه حفاظت شده معرفی شد. مرغ‌های دریایی و پرندگان گونه سلیم در کنار گونه‌های کمیاب  مینای دریایی همگی در کنار هم در این ساحل مشغول به زندگی هستند. آب کریستالی و شفاف است و شن ساحل، رنگ طلایی اخری در کنار تپه‌هایی سبز دارد. این ساحل هیچ‌گاه پر نمی‌شود و همیشه جای خالی وجود دارد، بخشی از آن به خاطر دسترسی نداشتن ماشین و وسایل نقلیه است و برای رسیدن به ساحل باید کمی پیاده‌روی کنید. هیچ کیوسک یا کافه‌ای در این ساحل قرار ندارد و برای میل کردن غذا باید 15 دقیقه به شمال رانندگی کنید تا به رستوران مالواسیا (Malvasia) برسید. این رستوران کمی گران است اما غذاها خوشمزه و مناسب خواهند بود. برای اقامت هتل ان‌اچ کارتاجنا (NH Cartagena) هتل خوبی خواهد بود.

لوس جنووسس، آلمریا (Los Genoveses, Alemria)

جنووسس نام خود را از کشتی جنوایی می‌گیرد که در سال 11147 در کنار این ساحل لنگر انداخت و به کمک آلفونس هفتم آمد تا اسپانیا و سپس شهر آلمریا را فتح کند. این ساحل بیش از یک کیلومتر طول دارند و با تپه‌‌های شنی طلایی که با سبزه‌هایی تزئین شده محاصره شده است. آب آرام و پاکیزه است و هیچ ساختمان، کافه، جاده و در کل هیچ اثری از صنعتی بودن در کنار این ساحل وجود ندارد. تنها چیزی که توجه شما را جلب خواهد کرد گروه کوچکی از درختان است که در قسمت شمال ساحل روییده‌اند و برای تابستان سایه‌ای خوب ایجاد خواهند کد. با ماشین می‌توانید به نزدیکی این ساحل برسید اما در برخی‌ ماه‌ها مانند ماه جولای و آگوست امکان رانندگی وجود ندارد و گردشگران با قدم زدن یا با اتوبوس به اینجا خواهند رسید. چند کیلومتر جاده را ادامه دهید تا به سن‌خوزه (San Jose) و رستوران 4 نودوس (4 Nudos) برسید و غذای دریایی نوش جان کنید. هتل دونا پاکیتا (Dona Pakyta) هم پیشنهاد ما برای اقامت شما خواهد بود.

قسمت دوم را اینجا بخوانید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط