معرفی فرصت های شغلی در ایتالیا
1396/06/02 - 11:00 راهنمای سفر

معرفی فرصت های شغلی در ایتالیا

ایتالیا کشوری است که بسیاری رویای زندگی کردن در آن را در سر می‌پرورانند. اما یکی از ملزومات زندگی در هر کشوری پیدا کردن شغل است و پیدا کردن شغل مناسب در ایتالیا آسان نیست. با فلایتیو همراه باشید تا با فرصت‌های شغلی و حرفه‌هایی که در ایتالیا شانس بیشتری برای پذیرفته شدن دارند، آشنا شوید.

(برای سفر به ایتالیا به سایت فلایتیو مراجعه کنید و از خدماتی همچون خرید بلیط اینترنتی هواپیما و رزرو هتل خارجی بهره‌مند شوید.)

صنایع فعال در ایتالیا

ایتالیا به عنوان هشتمین کشور صنعتی دنیا شناخته می‌شود و از نظر تولید در صنایع مختلف و صادرات به سراسر جهان بسیار قدرتمند است. از صنایع فعال در این کشور می‌توان به صنایع شیمیایی، سرامیک، ماشین آلات، مُد، غذا، فلزات، پارچه، ماشین‌آلات و گردشگری اشاره کرد.

بالاترین دستمزدها به کدام شغل ها مربوطند؟

در ایتالیا بالاترین دستمزدها به شغل‌های مدیریتی، پزشکی، مهندسی آی تی و مهندسی مکانیک مربوط است. و پایین‌ترین دستمزدها به مشاغل خدماتی، تکنیسنی و تورلیدری تعلق می‌گیرد. احتمالا باورش سخت است که برخلاف مهندسین مکانیک که یکی از بالاترین دستمزدها را دارند، مهندسین عمران در ایتالیا درآمد پایینی دارند.

مشاغل مورد نیاز در ایتالیا

اما همه چیز درآمد نیست. بسیاری از شغل‌های پردرآمد در ایتالیا نایابند و فرصت پیدا کردن کار در رابطه با آن‌ها کم است اما در عوض مشاغل کم‌درآمد نیاز جامعه هستند و در هر شرایطی برای صاحبان آن‌ها کار وجود دارد. یکی از صنایع مهم در ایتالیا صنعت توریسم است. در روز بسیاری گردشگر از این کشور بازدید می‌کنند و طبیعی است که به حرفه‌های مربوط به گردشگری نیاز باشد. چند ملیتی بودن و مهاجرپذیری در ایتالیا نیز سبب شده است که این کشور به شغل‌هایی در زمینه ترجمه نیز نیازمند باشد. بنابراین مترجمان شانس زیادی برای یافتن کار در این کشور دارند. یکی از مشاغل مورد نیاز دیگر در ایتالیا شغل‌های مربوط به آموزش است. یعنی اگر شما چیزی برای یاد دادن داشته باشید مسیر سختی برای یافتن شغل ندارید. علاوه بر همه این‌ها شغل‌هایی همچون خدمتکاری و پرستاری نیز همواره در جامعه ایتالیا رواج داشته و معمولا دانشجوها به این مشاغل روی می‌آورند.  

فلایتیو امکان خرید بلیط چارتر را برای شما فراهم کرده است.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط