ماداگاسکار
1397/08/06 - 11:00 راهنمای سفر

9 چیزی که قبل از سفر به ماداگاسگار باید بدانید

داشتن اطلاعات لازم و باید و نباید­های مقصد تعطیلات قبل از سفر همیشه مفید است. از آنجایی که هر کشوری آداب و فرهنگ، غذاها و باید و نبایدهای خود را دارد همیشه نکات قابل­توجهی وجود دارد که به اندازه بستن چمدان و انتخاب لباس­های مناسب سفر ضروری است. در این مطلب فلایتو نکاتی که قبل از سفر به ماداگاسکار باید بدانید را برای شما شرح می­دهیم.

برای خرید بلیط هواپیما مشهد به فلایتیو مراجعه کنید.

دیر کردن عادی است

مردم مالاگاسی اساتید زمان نیستند- اصطلاح معروف مالاگاسی «Fotoan-gasy» به معنی «وقت مالاگاسی» وجود دارد. در جایی که همه عجله‌ای برای رسیدن سروقت ندارند، اگر کسی بخواهد همیشه سر وقت برسد امکان‌پذیر نیست. اساسا دیرکردن برای مردم مالاگاسی متداول است. این مسئله به این دلیل نیست که آن‌ها به دیگران احترام نمی‌گذارند اما بعضی وقت‌ها محاسبه دقیق میزان زمان لازم برای انجام سایر کارها قبل از جلسات سخت است و بدین معنی نیست که هیچ‌وقت چیزی سروقت خودش اتفاق نمی‌افتد، فقط آماده همه احتمالات باشید.

قبل از سفری طولانی راویتوتو (ravitoto) نخورید

اگر به ماداگاسکار سفر کنید و امتحان نکردن راویتوتو و گوشت گراز غیرقابل توجیه است. با این وجود این غذا ممکن است برای دستگاه هاضمه کمی سنگین باشد و باید وقت مناسبی را برای امتحان کردن این غذا انتخاب کنید. هر وقتی برای امتحان کردن این غذا به جز وعده قبل از شروع سفر طولانی با ماشین مناسب است. این غذای سنتی مالاگاسی چه گوشت گراز سرو بشود یا نه، باز محبوب‌ترین غذا بین گردشگران ماداگاسکار است. چون غذای سنگینی است توصیه می‌شود هر روز ناهار این غذا را میل نکنید و به بدنتان کمی استراحت بدهید.

به سگ‌ها غذا ندهید

دوستداران سگ باید به این نکته توجه کنند. اگر قصد سفر به بخش جنوبی دارید این نکته حائز اهمیت است که سگ‌های این منطقه وحشی و حتی در شهرهای بزرگ نیز این سگ‌ها هستند. این مسئله وقتی شما به مناطق فقیر و دورافتاده جنوبی ماداگاسکار سفر می‌کنید بسیار جدی‌تر می‌شود. از غذا دادن به سگ‌‌ها در عموم خودداری کنید مخصوصا وقتی کودکان در اطراف شما هستند. هنگامی که شما از روی علاقه به سگ‌ها به آن‌ها غذا می‌دهید، در واقع به مردم گرسنه آن‌جا اهانت کرده‌اید که به جای کودکان گرسنه به حیوانات توجه کردید.

 

همیشه آب را تصفیه کنید و آن را بجوشانید

این نکته مخصوص کسانی است که برنامه داشتن یک تجربه هیجان‌انگیز و دوری از زندگی غربی با سفر به ماداگاسکار دارند. اگر به روستای کوچکی در ماداگاسکار رسیدید، آب را هم تصفیه کنید و هم بجوشانید. فقط به قرص‌های تصفیه آب تکیه نکنید. آب منطقه غربی کمی شور است و نوشیدن آب نجوشیده نیز ممنوع است.

Telma One: ارزان‌ترین خط موبایل

همیشه تصمیم‌گیری انتخاب بین خطوط موبایل محلی سخت است. برای زندگی راحت‌تر در ماداگاسکار، از شرکت تلما سیم‌کارت تهیه کنید و گزینه تلما یک (Telma One) را فعال کنید. این خط برای یک روز اعتبار دارد و شما می‌توانید 15 دقیقه مکالمه درون شبکه‌ای، 20 پیامک به دیگر خطوط تلما و 20 مگابایت اینترنت را به ازای 1000 آریاری (Ariary) معادل 0.32 دلار آمریکا داشته باشید و شما هر چندبار که بخواهید می‌توانید این بسته یک‌روزه را فعال کنید و تا به امروز بهترین خط موبایل برای استفاده گردشگران است.

فرهنگ انعام دادن

در ماداگاسکار انعام دادن می‌تواند باعث شادی زیادی شود. چه رانندگان، خدمه هتل، پیش‌خدمت‌ها و یا راهنما باشند، اکثر کارکنان مالاگاسی انتظار انعام از شما دارند و به صورت مستقیم آن‌را بیان نمی‌کنند. هر مقدار پولی که برای انعام پرداخت کنید، پذیرفته می‌شود. مردم مالاگاسی از گرفتن انعام و جمع کردنش در طول ماه خوشحال می‌شوند و به آن‌ها حس ارزشمندی می‌دهد و باعث می‌شود برای کار بیشتر تشویق شوند.

تابوها

در اکثر کشورها حداقل تابویی وجود دارد. از غذاهای ممنوعه گرفته تا برهنگی پا، مردم ماداگاسکار تابوهای فراوانی دارند، بنابراین قبل از بازدید از مکان‌های تاریخی از راهنمای خود نکات مهم بازدید از آن مکان را جویا شوید. معابد و قصرهای قدیمی، دریاچه‌های مقدس و حتی یک روستای کامل می‌توانند تابوهای خود را تحت عنوان اسطوره‌ای قدیمی یا باورهای مذهبی داشته باشند.

بهترین زمان برای بازدید از ماداگاسکار

بهترین زمان برای بازدید از ماداگاسکار باتوجه به بارش‌های موسمی فصل‌های خشک (بهار و تابستان) است. بین ماه‌های می تا اکتبر به‌خصوص در جولای و آگوست که میزبان تعداد زیادی از گردشگران نیست، با آمار 300 هزار بازدید در سال، مناسب‌ترین زمان مسافرت است. باتوجه به شرایط آب‌وهوایی مختلف، سرما را در ارتفاعات در نظر بگیرید و اگر با خودرو مسافرت می‌کنید قبل از سفر به ارتفاعات از راهنمای تور خود در مورد نیاز لباس موردنیاز سفر خود اطلاعات لازم را دریافت کنید.

نکته‌ای درمورد خودپردازها

 در سفر خود خیلی روی خودپردازها برای دریافت پول نقد تکیه نکنید. وقتی که نیاز به پول دارید، هیج‌چیز به اندازه ایستادن جلوی خودپردازی که کار نمی‌کند، ناخوشایند نیست. شما احتمالا در مسیر خود و در شهرهایی که از آن می‌گذرید می‌توانید خودپردازهای سالم بیابید اما اکثر آن‌ها اغلب خراب هستند یا پولی در دستگاه وجود ندارد. به هرحال همواره به اندازه کافی پول نقد برای شروع سفر خود به همراه داشته باشید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط