lies-hotel-might-tell-you
1395/10/04 - 9:28 راهنمای سفر

دروغ‌هایی که ممکن است هتل‌ها به شما بگویند

ممکن است خیلی وقت‌ها با این مشکل روبرو شده باشید که تصورتان از یک چیز با واقعیت آن زمین تا آسمان فرق بکند.

مثلا موقعی که روبروی صفحه لبتاب خود نشسته‌اید و پس از مقایسه امکانات و قیمت هتل‌های مختلف، یکی از آنها را انتخاب می‌کنید، پیش خودتان فکر می‌کنید بهترین گزینه موجود را انتخاب کرده‌اید اما پس از رفتن به سفر و دیدن هتل، ابروهایتان درهم می‌رود که اینجا دیگر کجاست!

ما در این مطلب درباره انواع دروغ‌هایی که ممکن است هتل‌ها به شما بگویند می‌نویسیم تا در دام آنها نیفتید و سفر شیرنتان را تلخ نکنید. با فلایتیو همراه باشید.

شامل شدن صبحانه

احتمالا خیلی وقت‌ها هنگام رزرو هتل با خودتان فکر می‌کنید رزرو اتاق در هتلی که صبحانه دارد خیلی به نفعتان است. اما به این موضوع توجه کنید که هزینه کردن برای خرید وسایل صبحانه خیلی وقت‌ها بهتر از صبحانه‌ی ناچیز بعضی هتل‌هاست که تنها شامل چایی، قهوه و کره و پنیر می‌شود!

محل قرار گرفتن هتل

خیلی وقت‌ها می‌بینید در سایت هتل نوشته شده که تنها چند دقیقه تا ساحل، میدان اصلی شهر، مترو و ... فاصله دارد ولی در واقعیت این فاصله چند ساعت است!

حواستان باشد که قبل از رزرو، محل اصلی و فاصله هتل تا وسایل حمل و نقل عمومی و مرکز شهر را در گوگل مپ چک کنید تا به مشکل برنخورید.

منظره رو به دریا

هیچ چیز لذت‌بخش‌تر از این نیست که در بالکن اتاق خود در هتل بنشینید چای بنوشید و از منظره زیبای دریای مقابلتان لذت ببرید.

اگر دوست دارید اتاق‌تان در هتل رو به دریا و نزدیک به آن باشد به این نکته توجه کنید که اتاقی که رو به دریاست با اتاقی که منظره رو به دریا دارد متفاوت است. اتاقی که رو به دریاست، دریا در نزدیکی آن است اما اتاقی که منظره رو به دریا دارد، ممکن است کیلومترها از دریا فاصله داشته باشد.

اینترنت رایگان

خیلی از هتل‌ها برای اینترنت رایگان اتاق‌ها محدودیت حجم و محدودیت تعداد دستگاه‌های متصل شونده دارند و برای حجم و دستگاه بیشتر هزینه اضافی از مسافر دریافت می‌کنند.

علاوه بر این خیلی وقت‌ها سرعت اینترنت آن‌ها آنقدر پایین است که استفاده از آن اصلا فایده‌ای ندارد.

امکانات بیشتر

خیلی از هتل‌ها ادعا دارند که امکانات زیادی از جمله استخر، رستوران، کافی‌شاپ و ... دارند که مسافران می‌توانند از آن استفاده کنند. اما این امکانات در بعضی از هتل‌ها رایگان و در بعضی از آنها پولی است. توجه داشته باشید که هزینه این امکانات در صورتی که رایگان نباشند، خیلی بالاست و عموما به صرفه نیست.

عکس

همه ما ممکن است خیلی وقت‌ها گول عکس‌های قشنگ یک هتل را بخوریم و بعد از مواجه شدن با واقعیت سرخورده و ناراحت شویم.

توصیه ما این است که هیچوقت از روی عکس‌های یک هتل، درباره اقامت در آنجا تصمیم نگیرید و به فاکتورهای دیگر هم توجه کنید.

از آنجا که عکاس‌ها کار خودشان را به خوبی بلدند، می‌دانند از کجا و چگونه عکس بگیرند تا شما را ترغیب به اقامت در آن هتل کنند.

یکی از بهترین راه‌ها برای تصمیم‌گیری درباره اقامت در هتل این است که از تجربه کسانی که قبلا در آن هتل اقامت داشته‌اند استفاده کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط