بازار جادویی کریسمس
1397/09/19 - 15:00 راهنمای سفر

12 بازار جادویی کریسمس برای بازدید در اسپانیا

بازارهای کریسمسی اسپانیا  به طرز هیجان انگیزی عجیب و غریب و سرگرم کننده هستند که هرچند بازارهای کریسمسی دیگری مانند بازارهای شهرهای بوداپست، زاگرب، وین و کلن از شهرهای آفتابی اسپانیا معروفتر باشند، اما شناختن بازارهای اسپانیا نیز خالی از لطف نیست. بنابراین ما در اینجا 12 بازار جادویی کریسمس در اسپانیا را به شما معرفی می‌کنیم.

 

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

بازار کریسمسی «سانتا لوسیا» (Fira de Santa Llúcia)، واقع در شهر بارسلونا (Barcelona)

«سانتا لوسیا» بهترین فروشگاه کریسمس بارسلونا است که در میدان بزرگ در مقابل «کلیسای جامع» (Cathedral) واقع است. این فروشگاه در غرفه‌های چوبی زیبا انواع وسایل مختلف دکوراسیون کریسمس، مجمسه‌هایی از افراد معروف اسپانیایی و شیرینی‌های محلی و خانگی را می‌فروشد. برای کودکانتان عروسک‌های «تيو نادال» (Tió deNadal) يا «کاگا تيو» (Caga Tio) بخرید؛ عروسک‎هایی که کودکان کاتالانی آنها را در شب کريسمس با چوب کتک مي‌زنند و با آواز خواندن از آنها دعوت مي‌کنند تا شيريني بخورند. بازار کریسمسی «فیرا دِ سانتا لوسیا»  از 24 نوامبر تا 23 دسامبر برپا است.

 

بازار کریسمسی «نادالا لا ساگرادا فامیلیا» (Fira de Nadal a la Sagrada Familia)، بارسلونا

یکی دیگر از بازارهای کریسمس دیگر بارسلونا در محوطه اطراف کلیسای باشکوه «ساگردا فامیلیا» (Sagrada Familia) قرار دارد که توسط «آنتونی گائودی» (Antoni Gaudí) معمار معروف اسپانیایی، در یک مکان واقعاً جذاب و دیدنی ساخته شده است. تاریخ این بازار به دهه 1960 باز می‎گردد و یک بازار محبوب با گردشگران خارجی و مردم محلی است و همه چیز را از غذا تا هدایای دستباف و دکوراسیون کریسمس می‎توان در آن یافت. این بازار از 26 نوامبر تا 23 دسامبر برپا است.

 

بازار کریسمسی میدان شهرداری یا «مركادو دِ نَويداد دِ پلازا مايور (Mercado de Navidad de Plaza Mayor)، واقع در شهر مادريد (Madrid)

بازار اصلی کریسمسی مادرید واقع در میدان بزرگ شهرداری (Plaza Mayor) با لامپ‌های ال ای دی، موسیقی کریسمسی و بوی شگفت انگیزی پر شده است و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای کریسمسی در اسپانیا، با 104 غرفه است. در این بازار همه چیز از مجسمه‌های مربوط به زندگی حضرت عیسی و حوادث متعلق به قرون وسطی گرفته، تا اسباب بازی‌های دست ساز و ابزارهای تفریح کوچک، که مناسب برای پر کردن جوراب‌ (و در حقیقت هدایای که بابا نوئل درون آن جوراب‌ها می‌گذارند)، و هم ‌چنین سایر هدایای کریسمسی هستند. این بازار همه ساله از 24 نوامبر تا 31 دسامبر برپا می‌شود.

 

نمایشگاه و بازارچه کریسمسی «آرتسانیا دِ لا کامیونیداد» (Feria-Mercado de Artesanía de la Comunidad de Madrid) واقع در شهر مادرید

این جشنواره کریسمسی در میدان مادرید اسپانیا یا «مادریدز پلازا دِ اسپانیا» (Madrid’s Plaza de España)، واقع است و  غرفه‌هایی برای فروش هدایا و محصولات دست ساز دارد؛ چیزهایی که تولیدات حدود 178 کارگاه تخصصی و صنایع دستی سراسر شهر هستند. این محل که در آن مجموعه‌ای از اقلام سرامیک و جواهرات بدلی، کیف‌های دستی، روسری و اسباب بازی در آن به فروش می‎رسد، مکانی بسیار مناسب برای خرید هدایای کریسمسی است و همه ساله از 9 دسامبر تا 5 ژانویه برپا خواهد بود.

 

 بازارچه جاذبه‌های کریسمسی (Feria de Atracciones de Navidad)، واقع در شهر والنسیا (Valencia)

شهر والنسیا در روزهای آخر سال، یک گام از مادرید و بارسلونا جلوتر می‌رود و یک چرخ و فلک نیز به بازار کریسمسی‌اش اضافه میکند. این بازار بین خیابان‌های «اینگِنیرو مانوئل سوتو» ( Calle Ingeniero Manuel Soto ) و «آوادا»  Avda واقع شده است و در آن تمام مراسم معمول کریسمس نظیر موسیقی، ریسه‌های چراغانی و آب نبات برگزار می‎شود. کودکان نیز با سوار شدن بر چرخ و فلک‌ و قطارهای برقی از این نمایشگاه که از 25 نوامبر تا 22 ژانویه اجرا می‌شود، لذت می‎برند.

 

برای رزرو هتل ترنج کیش به فلایتیو مراجعه کنید.

بازارچه بلن (Feria del Belén) واقع در شهر سِویل (Seville)

در شهر سویل بازدیدکنندگان می‎توانند به بازارهای مختلف کریسمسی بروند و مجسمهها و مجموعه‌هایی از صحنه‌های مختلف زندگی عیسی مسیح، که به نام «بلنز» (Belenns) شناخته می‌شود، را تماشا کنند و آنها را بخرند و به خانه‌های خود ببرند. این مجمسه‎ها فوق العاده ظریف و پیچیده هستند و شما میتوانید در غرفه‎های کوچک تمثال افراد مقدس دین مسیح از حضرت مریم  گرفته تا یوسف نجار و حواریون، چوپانان، و حتی آسیاب‌های کوچک آبی را خریداری کنید. «بازارچه بلن» در مرکز تاریخی شهر سویل، در نزدیکی کلیسای جامع (Cathedral) واقع  است و هر ساله از 18 نوامبر تا 23 دسامبر برپا می‌شود.

 

بازار کریسمسی صنایع دستی (Mercado Navideño de Artesanía de Sevilla) واقع در شهر سویل

می‌توان بازار کریسمسی دیگر واقع در سویل را، که به ارائه و فروش صنایع دستی و هدایای دست‌ساز می‌پردازد، سنتی‌ترین بازار کریسمس خواند. این بازار که در محل «میدان نئووا» (Plaza Nueva) واقع است، دارای مجموعه ای از غرفههای مدرن است که شما می‌توانید از آنها انواع هدایا را، به ویژه سرامیک که شهر سویل به آن مشهور است، خریداری کنید. بازار کریسمسی صنایع دستی از 15 دسامبر تا 5 ژانویه در این شهر دیدنی برپاست.

 

بازار کریسمیسی دل پیلار (Mercadillo Navideño Plaza del Pilar)، واقع در زاراگوزا (Zaragoza)

شاید در بادی امر اینگونه به نظر برسد که شهر زاراگوزا سایر شهرهای دیگر در این لیست، مشهور و شناخته نیست، اما این بدان معنا نیست که می‌توان بازار زیبای کریسمسی این شهر را نادیده گرفت. در بازار دل پیلار شهر زاراگوزا، یک فروشگاه کریسمسی فوق العاده وجود دارد که شامل 40 غرفه مختلف، یک اسکیت روی یخ، یک مکان برای اسب سواری و صحنه‌ی برای اجرای موسیقی و رقص است. همچنین بیش از 100 مجسمه بزرگ از عیسی مسیح و حواریون آن (بلنز) در این بازار دیده می‌شوند.  بسیاری از غرفه‌های بازارچه زاراگوزا تا شب سال نو باز هستند.

 

 بازار کریسمسی در باغ گیاه‌شناسی مفهومی (Mercadillo Navideño Jardin Botanico La Concepción)، واقع در شهر مالاگا (Malaga)

در سال‌های اخیر در شهر مالاگا، در باغ گیاه شناسی (Jardin Botanico) یک بازار کریسمس جدید نیز برپا شده است و بازخورد بسیار مناسبی داشته و برای بازدیدکنندگان آن را بسیار دوست دارند. این بازار در برابر قصر جادویی قرن نوزدهمی برپا می‎شود و شامل غرفه‌های هنری زیادی از صنایع دستی و محلی، عتیقه‌جات و اقلام مد روز است. هم‌چنین در این محل یک جایگاه ویژه برای بازی و فعالیت کودکان و تعدادی کامیون سیار برای فروش خوراک و مواد غذایی خوشمزه محلی و غیرمحلی وجود دارد. این بازارچه در روز 10 دسامبر برپا می‌شود.

 

بازار کریسمس (Mercado de Navidad)، واقع در شهر گرانادا (Granada)

گرانادا شهری کاملاً کوچک است که برای کریسمس، با چراغانی، دکوراسیون مغازه‌ها و درخت‌های کریسمس و یک بازار کریسمسی عالی، بدل به شهری تمام عیار می‎شود. این بازار در میدان مرکزی پلازا بیب - رامبلا (Central Plaza Bib-Rambla) واقع شده و شما می‎توانید انواع متنوع صنایع دستی، شیرینی و اسباب بازی‌های مختلف را در آن پیدا کنید. شما همچنین می توانید انواع چای، ادویه‌‎جات و ترشی‌های مراکشی را در این بازار پیدا کنید که هر کدام از آنها میتواند یک هدایه کریسمس عالی به شمار رود. بازار از 2 دسامبر تا 6 ژانویه برپا می‌شود.

 

بازار کریسمس (Mercado de Navidad)، واقع در کوردوبا (Córdoba)

در روزهای آخر سال، «میدان تندیلاس» (Plaza Tendillas) که نماد شهر کوردوبا نیز هست، میزبان یک بازار کریسمسی جذاب، پر از غرفه‌های رنگارنگ، چراغ و درخت کریسمس است و این دقیقاً ویژگی‌های یک مکانی است که همه چیزهایی را که از یک بازار انتظار دارید از غذا و خوراکی‌های شیرین گرفته تا اسباب بازی و صنایع دستی، در خود دارد. هم‌چنین در این محوطه اجرا‌های تئاتر و شعبده‌بازی برای سرگرمی کودکان وجود دارد. این برنامه از 10 نوامبر تا 22 دسامبر اجرا می‌شود.

 

نمایشگاه سانتو توماس (Santo Tomás Fair)، واقع در بیلبائو (Bilbao)

شاید نتوان «بازار سانتو توماس» را دقیقاً یک بازار کریسمسی به حساب آورد باشد، اما این نمایشگاه  مواد غذایی در حوالی زمان کریسمس در شهر بیلبائو در برگزار میشود و بنابراین می‎‌توان آن را یک بازار کریسمسی خوراکی به شمار آورد. شما در این نمایشگاه می‎توانید مجموعهای از غذاهای سنتی باسک (Basque) از سیب زمینی و پنیر گرفته تا تاکولی (txakoli، شراب سفید محلی باسک) روسکولاس (rosquillas ، نوعی شیرینی) و عسل و همچنین چندین غرفه فروش صنایع دستی و سرگرمی‌های باسک وجود دارد. نمایشگاه در 21 دسامبر و 22 روز برگزار می‌شود.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط