راهنمای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در مسکو
1397/03/28 - 15:56 راهنمای سفر

راهنمای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در مسکو

بالاخره انتظارها به پایان رسید و جام جهانی ۲۰۱۸ آغاز شد. تیم ملی فوتبال ایران نیز در این مسابقات حضور دارد و فلایتیو به همین بهانه قصد دارد تا شما را با جاذبه‌های شهر مسکو به‌عنوان یکی از شهرهای میزبان جام آشنا کند. با ما همراه باشید.

برای خرید بلیط هواپیما مسکو از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

کجا غذا بخوریم؟

مسکو با داشتن بیش از دو هزار رستوران، هرگز شما را گرسنه نمی‌گذارد؛ اما انتخاب یک رستوران می‌تواند امری خطیر باشد. می‌توان برای انتخاب برخی از بهترین خوراکی‌های روسی به رستوران‌هایی چون Heston Blumenthal یا کافه تاریخی پوشکین رفت.

حتی اگر غذاهای روسی شما را اقناع نکنند، نمی‌توان قبل از ترک مسکو پلمنی، نوع کوفته روسی، را امتحان نکرد. افرادی که به دنبال غذایی کاملا متفاوت هستند، باید به سراغ یکی از بزرگ‌ترین اقلیت‌های ازبک و امتحان خوراکی‌های لذیذ آن‌ها در خارج از خاک ازبکستان بروند.

در طول جام جهانی از کدام مناطق مسکو دیدن کنیم؟

پایتخت روسیه با ۸۷۰ هزار سال تاریخ، جاذبه‌های تاریخی، ساختمان‌های منحصربه‌فرد و بناهای یادبود فراوانی برای تماشا دارد. در صورت امکان، برای بازدید از مسکو یک هفته زمان صرف کرده و از دیدنی‌های متنوع آن بهره بجویید. برخی از بهترین جاذبه‌های مسکو شامل کرملین، میدان سرخ و مقبره لنین می‌شوند که در قلب شهر قرار دارند. اگر وقت کافی بین تماشای بازی‌ها داشتید، حتما به جاذبه‌های اطراف مسکو نیز سر زده و از تجربه زندگی روستایی در روسیه لذت ببرید.

در ایام جام جهانی در مسکو چه کارهایی انجام دهیم؟

گردش خود را از موزه‌های فراوان مسکو آغاز کنید؛ بزرگ‌ترین کلکسیون هنر روسیه در گالری هنری ترتیاکوف را تحسین کرده و به دیدار موزه مشهور پوشکین بروید. با رفتن به موزه اتحاد جماهیر شوروی، به گذشته سفر کنید. مسکو علاوه بر اینکه بهشت عاشقان موزه است، پایتخت خرید روسیه نیز به شمار می‌آید. از مراکز خرید GUM، TsUM و Okhotny Ryad در نزدیکی میدان سرخ دیدن کرده و خاص‌ترین سوغاتی‌ها را برای عزیزانتان تهیه کنید.

برای پاک کردن بدن و آرامش روان خود پس از درگیری‌های عاطفی ناشی از هر بازی، راهی قدیمی‌ترین و تماشایی‌ترین حمام شهر، ساندونی، شوید. در ادامه عازم پارک زاریادیه (Zaryadye) شده و در اطراف آن گشت بزنید. این پارک با ۷۵۰ باغچه، پل شناور و مناظر دیدنی از شهر، ارزش بازدید را دارد.

چگونه به منطقه طرفداران فوتبال وارد شویم؟

منطقه موسوم به «منطقه طرفداران فوتبال» در نزدیکی ساختمان اصلی دانشگاه دولتی مسکو قرار دارد. این منطقه با ظرفیت ۴۰ هزار نفر، در کنار رودخانه و استادیوم لوژنیکی واقع شده و هر روز با هر بازی پذیرای علاقه‌مندان به فوتبال است. برای رفتن به دانشگاه دولتی مسکو سوار بر متروی دانشگاه (Universitet) شده یا از اتوبوس‌های خط ۱، ۱۱۳، ۱۱۹ و ۶۶۱ استفاده کنید.

چگونه راهی ورزشگاه‌های لوژنیکی و اسپارتاک شویم؟

مسکو برخلاف ۱۰ شهر دیگر میزبان جام جهانی ۲۰۱۸، دارای دو استادیوم فوتبال است. استادیوم اول با ظرفیت ۸۱ هزار تماشاگر لوژنیکی نام داشته و میزبان ۷ بازی جام، از جمله بازی افتتاحیه و بازی فینال است. این استادیوم تقریبا در مرکز شهر واقع شده و دسترسی به آن نیز آسان است. بهترین راه برای رفتن به لوژنیکی استفاده از مترو یا قطار تندرو است. این استادیوم در نزدیکی پارک گورکی واقع شده و می‌توان با پای پیاده خود را به آنجا رساند.

استادیوم دوم، اسپارتاک، کمی دورتر بوده و میزبان ۵ مسابقه جام جهانی است. این استادیوم ظرفیتی بالغ‌بر ۴۵ هزار و ۳۶۰ نفر داشته و فاصله آن تا متروی اسپارتاک و ایستگاه مترو توشینسکایا به ترتیب ۱۰ و ۲۰ دقیقه پیاده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط