زیباترین شهرهای اسپانیا
1397/09/28 - 13:00 راهنمای سفر

با زیباترین شهرهای اسپانیا آشنا شوید

اسپانیا به خاطر سواحل بی‌انتها، جزایری که با جزایر کارائیب مقایسه می‌شوند و شهرهای معروف خود مانند بارسلونا، مادرید و سن سباستین شهرت فراوانی دارد. بااین‌حال، این کشور دارای تقریبا ۲۰ هزار دهکده با معماری، سنت‌ها و فرهنگ‌های متنوع است. فلایتیو نگاهی به برخی از زیباترین شهرهای اسپانیا انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

لسترس | آستوریاس

لسترس (Llastres) به‌عنوان یک دهکده ماهیگیری، در امتداد ساحل صخره‌ای آتلانتیک در منطقه آستوریاس اسپانیا قرار دارد. لسترس که حدود ۳۰ دقیقه با خودرو تا شرق خیخون، بزرگ‌ترین شهر آستوریاس، فاصله دارد، حدود هزار نفر جمعیت داشته و سنت ماهیگیری در آن بسیار کهن است. می‌توان از بلندی‌های منطقه سن روک برخی از مناظر حیرت‌انگیز شهرت در کنار صخره‌ها را تماشا کرد. این شهر قدیمی پر از ساختمان‌های تاریخی، از کاخ لوس والادوس گرفته تا برج ساعت، است. بازار ماهی شهر در کنار ساحل نیز یکی دیگر از جاذبه‌های لسترس به شمار می‌آید. آستوریاس منطقه‌ای نسبتا بارانی بوده و بهترین ماه‌ها برای مراجعه به لسترس از ژوئن تا سپتامبر است.

فریگیلیانا | اندلس

اندلس پر از دهکده‌های سفیدرنگ رازآلود در حومه‌های خود است و شهر فریگیلیانا (Frigiliana) هم یکی از بهترین نمونه‌های برجای‌مانده از دوران قدیم به شمار می‌آید. این شهر قرون‌وسطایی که در کنار کوهی در شرق مالاگا واقع شده، تصویری کارت‌پستالی از معماری دوران حکومت اعراب را به نمایش می‌گذارد. این شهر قدیمی به شکلی کاملا سالم حفظ شده و معماری سبک عربی با کوچه‌های پرپیچ‌وخم در میان تپه‌ها و ساختمان‌های سفیدرنگ با گلدان‌های رنگارنگ را به نمایش می‌گذارد. قلعه قرن نهمی لیزار (Lízar) بر فراز کوهی واقع شده و دیگر اثر برجای‌مانده از گذشته این منطقه است.

کاستلفویی دلا روکا | کاتالونیا

شهر کاستلفویی دلا روکا (Castellfullit de la Roca) بر روی یک صخره بازالتی باریک در دامنه رشته‌کوه پیرنه واقع شده و یکی از جاذبه‌های تماشایی در منطقه روستایی کاتالونیا است. این صخره که بر روی مواد مذاب سردشده در هزاران سال پیش قرار دارد، به سبب فرسایش ناشی از دو رودخانه اطراف شکلی منحصربه‌فرد به خود گرفته است. این شهر قرون‌وسطایی بسیار کوچک بوده و به خاطر وجود یک صخره بزرگ به ارتفاع ۵۰ متر، تنها یک کیلومترمربع فضا برای قدم زدن دارد. این صخره آتش‌فشانی خانه بناهای متنوعی به سبک رنسانس در مسیرهای باریک و چشم‌نواز خود است.

سن وینسنت دلا بارکرا | کانتابریا

این شهر ماهیگیری قدیمی در ساحل استان کانتابریا (Cantabria) مناظر حیرت‌انگیزی از دریا و کوه‌ها را به گردشگران هدیه می‌دهد. سن وینسنت دلا بارکرا (San Vicente de la Barquera) در دهانه رود گانداریا ساخته شد و خانه‌های دو طرف رود به‌واسطه یک پل سنگی قرن پانزدهمی به یکدیگر متصل هستند. شهر که به دوران رومیان باستان تعلق دارد، در قرن هشتم میلادی استحکام بندی شده و یک قلعه نیز درون آن ساخته می‌شود. این شهر که بخشی از پارک ملی اویامبره (Oyambre) به شمار می‌آید، در طبیعتی سرسبز با آب‌های روان در اطراف احاطه شده است. رشته‌کوه پیکوس د اروپا (Picos de Europa) به‌مانند نگهبانی عظیم‌الجثه در پشت این شهر ماهیگیری قرار دارد. سن وینسنت همچنین چندین کیلومتر ساحل داشته و ساحل مرون با پرچم آبی (دارای گواهینامه مطابق با استانداردهای زیست‌محیطی) یکی از آن‌ها محسوب می‌شود.

کاداکس | کاتالونیا

اگرچه فاصله زیادی تا منطقه آندلس دارد، اما کاداکس به‌عنوان یکی دیگر از دهکده‌های سفیدرنگ زیبا در اسپانیا در ساحلی صخره‌ای در کنار دریای مدیترانه واقع شده است. این شهر که بخشی از پارک ملی کپ د کروس (Cap de Creus) است، تنها از طریق یک جاده باریک قابل‌دسترس بوده و شاید به این خاطر باشد که همچنان بکر باقی مانده باشد. کاداکس که به شهر سالوادور دالی معروف است (به خاطر مراجعه فراوان این هنرمند به شهر)، امروزه مجسمه‌ای از این نقاش را در مرکز و در مقابل دریا نصب کرده است. خیابان‌های سنگ‌فرش، پله‌های فراوان و خانه‌های الهام گرفته از معماری کوبایی این شهر بندری کوچک در ساحل مدیترانه را منحصربه‌فرد کرده است. وقتی‌که در ساحل سنگی این شهر قدم می‌زنید، می‌توانید مناظر شگفت‌انگیز از خانه‌های سفیدرنگ و قایق‌های رنگارنگ در لب ساحل را تماشا کنید.

آلکالا دل جوکا | کاستیا لا مانچا

شهر قرون‌وسطایی آلکالا دل جوکا (Alcalá del Júcar) اقامتگاهی متعلق به دوران حکومت اعراب در منطقه‌ای کوهستانی است. خانه‌های این شهر در دل صخره‌ها حفاری شده و غارهای موجود در آن نیز توانایی ثابت نگاه داشتن دمای هوا در تمام طول سال را دارند. مزیتی که در روزهای گرم تابستانی اسپانیا ضروری است. خرابه‌هایی از یک قلعه عربی متعلق به قرن دوازدهم بر فراز این دره به چشم می‌خورد. خانه‌های منتهی به این قلعه به‌خوبی حفظ شده‌اند. این خرابه‌ها یادگاری دیگر از دوران حکومت اعراب هستند و آلکالا در زبان عربی به معنای قلعه است. میدان گاوبازی این شهر شکل عجیبی دارد و در اسپانیا نظیر آن یافت نمی‌شود. این میدان یکی از قدیمی‌ترین‌ها در کشور به شمار می‌آید. می‌توان برخی از زیباترین مناظر این شهر دل‌انگیز را از کنار رودخانه مجاور تماشا کرد.

کادیرو | آستوریاس

کادیرو (Cudillero) به‌مانند دیگر شهرهای ساحلی منطقه آستوریاس، در کنار کوهی مشرف به دریا واقع شده است. طبق افسانه‌ها، این شهر توسط وایکینگ‌ها ساخته شده، اما اولین اشاره به آن در تاریخ به قرن پانزدهم میلادی به‌عنوان یک دهکده ماهیگیری بازمی‌گردد. جاذبه مهم این شهر خانه‌های رنگارنگ در امتداد خلیجی نیم‌دایره‌ای شکل با پس‌زمینه‌ای از تپه‌های سرسبز است. می‌توان غرق در فرهنگ محلی این شهر شد و به تماشای قایق‌های ماهیگیری پرداخت که در هنگام عصر به خانه‌ها بازمی‌گردند. کافه‌های کادیرو در شهر قدیمی ماهی تازه و غذاهای دریایی سرو می‌کنند. با کمی قدم زدن در مرکز شهر متوجه فانوس دریایی کادیرو در کنار صخره‌ها خواهید شد.

سولر | مایورکا

شهر سولر (Sóller) با بندر خود در ساحل شمال غربی جزیره مایورکا قرار دارد. این شهر به پالما، مرکز مایورکا، از طریق یک قطار تاریخی متعلق به سال ۱۹۱۲ متصل است. این قطار هر روزه از میان باغ‌های لیمو و پرتقال و تپه‌های پوشیده از درخت زیتون عبور می‌کند. میدان شهر، با کلیسای مشهور خود، درختان، کافه‌های روباز و کوهی در پشت سر، یکی از زیباترین نقاط جزیره محسوب می‌شود. بندر سولر دارای یک ساحل تقریبا دایره‌ای شکل بوده و می‌توان در حین آفتاب گرفتن در کنار آن، عطر شکوفه‌های پرتقال و بوی دریا را استشمام کرد. ماهی سرخ‌شده با سس سیر و آب‌پرتقال تازه از خوراکی‌های لذیذ این شهر به شمار می‌آیند.

موگاراز | کاستیا و لئون

شهر قرون‌وسطایی موگاراز (Mogarraz) که در میان پارک‌های طبیعی و رشته‌کوه‌ها واقع شده، سبک معماری سنتی منطقه را به‌خوبی حفظ کرده و همچنان سنت‌های قدیمی را زنده نگاه داشته است. این شهر در بخش غربی کاستیا و لئون (Castile and Leon) قرار دارد و جمعیت آن به ۳۰۰ نفر می‌رسد. موگاراز دارای یک چیدمان شهری متمایز بوده و از دنیای اعراب و یهودیان الهام گرفته است. خانه‌های منطقه با الوارهای چوبی ساخته شده و نمادهای سنگی نیز در آن‌ها به چشم می‌خورد. موگاراز در سراسر اسپانیا و خارج از کشور شهرت فراوانی در امر جواهرسازی، تولید لباس‌های سنتی و قلاب‌دوزی دارد. وقتی‌که در شهر قدم می‌زنید، به‌سرعت متوجه ۱۴ فواره در نقاط مختلف موگاراز خواهید شد که قدمت آن‌ها به قرن هفدهم بازمی‌گردد.

روندا | اندلس

شهر روندا (Ronda) که بر فراز دره‌ای با عمق ۱۲۰ متر واقع شده، در نزدیکی مالاگا قرار داشته و از دو بخش تشکیل شده است: بخش قدیمی اعراب و شهری با قدمت ۶ قرن. این دو بخش در قرن هجدهم به‌وسیله پلی سنگی به روندای امروزی متصل می‌شدند. این شهر پر از تاریخ، از معماری سبک عربی و اسپانیایی گرفته تا دیوارهای عظیم اطراف شهر و حمام‌های قدیمی، است. حمام‌های روندا در اواخر قرن سیزدهم میلادی ساخته شده و تا به امروز به‌خوبی حفظ شده‌اند. می‌توان در اطراف تنگه‌ای در امتداد مسیر موسوم به «جاده آسیاب‌ها» قدم زد و مناظر زیبایی از این شهر بزرگ با پل تاریخی آن را تماشا کرد.

برای رزرو هتل ترنج کیش به فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط