کریسمس در جهان
1397/09/23 - 17:00 راهنمای سفر

زیباترین کریسمس‌ها را کدام کشورها دارند؟

کریسمس هرساله با زیبایی‌های خود در سراسر دنیا موجب شگفتی همگان می‌شود. از شهرهای رؤیایی در اروپا تا میدانی پرشور در مکزیک، دسامبر هرسال دنیا رنگ و بویی متفاوت به خود می‌گیرد. فلایتیو به همین بهانه نگاهی به زیباترین نقاط دنیا در ایام کریسمس انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

مونترال | کانادا

می‌توان جذاب‌ترین تزئینات و چیدمان‌های کریسمس به سبک اروپایی را در آن‌طرف اقیانوس و در کلان‌شهری کانادایی-فرانسوی یافت. بازارهای متنوع کریسمس، رژه ۹۲ ساله بابانوئل‌ها، آتش‌بازی‌های هفتگی و جشنواره‌های خوراکی مراسم فرهنگی کریسمس را برای همه جذاب کرده است.

ریکیاویک | ایسلند

شور و حال کریسمس در ایسلند به‌قدری زیاد است که یک بابانوئل برای آن کفایت نمی‌کند. طبق داستان‌های محلی ۱۳ شخصیت بابانوئل هدایای خود را در ۱۳ روز منتهی به کریسمس به دست بچه‌های خوب می‌رسانند. بهترین مکان برای مراجعه در ایسلند در این ایام بازار کریسمس شهر یول در استان ریکیاویک است. می‌توان در این شهر مناظر حیرت‌انگیزی از شفق‌های مشهور شمالی را تماشا کرد.

نیویورک | آمریکا

به سیب بزرگ (نام مستعار نیویورک) برای برگزاری مراسم باشکوه از کریسمس اعتماد کنید. این شهر که هرگز نمی‌خوابد، در این ایام شور و حالی دوباره گرفته و با رویدادها و برنامه‌های مخصوص خود مانند درخت کریسمس مرکز راکفلر، تزئینات چیدمان بسیار بزرگ در خیابان ششم و ارتفاعات دایکر به استقبال سال جدید می‌رود.

نورمبرگ | آلمان

در فصل زمستان به آلمان بیایید و ببینید که این کشور میزبان حدود ۷۰ بازار کریسمس است. یکی از محبوب‌ترین بازارهای کریسمس آلمان در شهر نورمبرگ قرار دارد. در این بازار سنتی با شهرت جهانی تقریبا ۲۰۰ غرفه مشغول فروش هدایای دست‌ساز، اسباب‌بازی‌های سنتی و نان زنجبیلی هستند. سالانه بیش از ۲ میلیون نفر از این بازار دیدن می‌کنند.

لاپلند | فنلاند

لاپلند که در شمال مدار قطب شمالی واقع شده، از سوی بسیاری خانه واقعی بابانوئل محسوب می‌شود. مردم فنلاند هرساله در رُوانیمی، مرکز استان لاپلند، با انجام تفریحات زمستانی مانند کاوش گوزن‌های شمالی به استقبال سال جدید می‌روند.

بیت لحم | فلسطین

می‌توان سال جدید را در محل تولد مسیح و قطب جهانی ولادت وی جشن گرفت. هرساله در زمستان هزاران نفر از اطراف دنیا برای شرکت در زیارت دسته‌جمعی به بیت لحم می‌آیند. تجمعات مخصوص عید کریسمس در میدان مانگر برگزار شده و یک گردهمایی بزرگ نیز در نیمه‌شب تولد مسیح شکل می‌گیرد.

کبک | کانادا

افرادی که جرات می‌کنند تا به سراغ تجربه سرمای کانادا بروند، با یک سرزمین عجایب زمستانی شگفت‌انگیز روبرو می‌شوند. برای تجربه یک کریسمس کلاسیک تنها چند شهر قادر به رقابت با کبک با محوطه‌های تاریخی ثبت‌شده در فهرست جهانی یونسکو هستند. در ماه دسامبر به کبک سفر کنید و ببینید که خیابان‌های سنگ‌فرش و ساختمان‌های قرن شانزدهم و هفدهمی شهر با تزئینات کریسمس و برف احاطه شده‌اند. تفریحات سنتی مانند پاتیناژ و گردش در بازارهای کریسمس در سراسر شهر، بخش جدایی‌ناپذیری از مراسم شب‌های سال نو هستند.

کوپنهاگن | دانمارک

باغ‌های تیوولی در کوپنهاگن برای بیش از ۱۷۰ سال محل اصلی برگزاری مراسم کریسمس بوده‌اند. این باغ‌ها که همچنان باشکوه هستند، میزبان بازاری با حدود ۶۰ غرفه و درختان کریسمس با هزاران چراغ بوده و دانمارک را به مقصدی جذاب برای گردشگران تبدیل کرده‌اند.

نورث پول | آلاسکا | آمریکا

اگر به دنبال برگزاری مراسم کریسمس به سبکی بسیار ساده هستید، بهترین مکان ممکن انتظار شما را می‌کشد. در شهر کوچک نورث پول در آلاسکا تنها ۲۲۰۰ نفر زندگی کرده و در تمام طول سال مراسم کریسمس برگزار می‌شود. تزئینات کریسمس در این شهر از ماه ژانویه تا دسامبر بر در و دیوارها نصب هستند. می‌توان در نورث پول به دیدن خانه بابانوئل رفت، در خیابان‌ها به‌مانند یک بابانوئل قدم زد و شفق‌های قطبی را تماشا کرد.

وین | اتریش

وین میزبان سه بازار کریسمس متفاوت است که یکی از آن‌ها از همه قدیمی‌تر بوده و قدمت آن به قرن سیزدهم میلادی بازمی‌گردد. وین گردشگران را برای دیدار از مراسم کریسمس سالانه به پایتخت اتریش دعوت می‌کند. در این شهر مراسم سنتی، نمایش‌هایی در رابطه با ولادت مسیح و اجراهای باشکوه از سوی گروه کُر «پسران وین» برگزار می‌شود.

سن میگل د آلنده | مکزیک

آیا تابه‌حال به برگزاری یک کریسمس داغ فکر کرده‌اید؟ حال و هوای شاد در شهر سن میگل د آلنده در مکزیک، کاملا غیرمنتظره و فراموش‌نشدنی است. گردشگران برای تماشای مراسم سنتی، رژه‌های دسته‌جمعی، موسیقی زنده و رقص در میدان اصلی شهر به سن میگل می‌آیند.

توکیو | ژاپن

نمی‌توان از جشن‌های مدرن در پایتخت ژاپن غافل شد. شهر توکیو به خاطر تزئینات و چراغانی‌های خود در ایام کریسمس شهرت فراوانی دارد. اگرچه روز کریسمس به‌طور خاص در توکیو جشن گرفته نمی‌شود، اما مردم محلی این تعطیلات فصلی را با شور و حرارت پذیرفته‌اند، به حدی که نمی‌توان این جمعیت را در بیرون از فروشگاه‌های زنجیره‌ای آمریکا در ایام سال نو یافت. تزئینات رنگارنگ، شادی‌های بی‌انتها و علاقه برای برگزاری عید کریسمس در محیط بیرون، حال و هوایی غربی به شهر توکیو در ژاپن می‌دهد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط