حیرت‌انگیزترین ساختمان‌های تورنتو
1397/06/13 - 15:00 راهنمای سفر

با حیرت‌انگیزترین ساختمان‌های تورنتو آشنا شوید

حیرت‌انگیزترین ساختمان‌های تورنتو نه‌تنها از نظر معماری بنا مشهور هستند، بلکه در زمره مهم‌ترین قطب‌های فرهنگی شهر نیز جای دارند. فلایتیو نگاهی به برخی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین ساختمان‌های تورنتو انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما تورنتو به فلایتیو مراجعه کنید.

موزه رویال اونتاریو

موزه رویال اونتاریو که توسط دنیل لیبسکیند طراحی شده، با نمای شیشه‌ای و فلزی خود به خیابان بلار جلوه‌ای متفاوت بخشیده است. در نمای این ساختمان به‌سختی یک زاویه قائمه یافت می‌شود. مردم تورنتو و گردشگران نظرات متفاوتی در مورد این بنا دارند، اما بدون شک ساختمان موزه رویال اونتاریو یکی از حیرت‌انگیزترین بناها در تمام شهر است.

برج CN

وقتی‌که صحبت از یکی از به‌یادماندنی‌ترین سازه‌های تورنتو می‌شود، بدون شک نام برج CN که آسمان شهر را به احاطه خود درآورده است به ذهن‌ها خطور می‌کند. برج CN یکی از عجایب هفتگانه دنیای مدرن محسوب شده و ۵۵۳ متر ارتفاع دارد. در پایین این برج ایستاده و به بالای آن نگاه کنید؛ همه افراد به هنگام انجام این کار شگفت‌زده شده‌اند.

موزه آقاخان

موزه آقاخان که در نورث یورک واقع شده، توسط فومیهیکو ماکی، برنده جایزه معماری پریتزکر، طراحی شده است. نور خورشید از طریق شکاف‌های ایجادشده در دیوارهای گرانیتی ساختمان وارد موزه شده و بخش‌های داخلی آن را روشن می‌کند. به‌علاوه حیاط موزه نیز کاملا روباز است. موزه آقاخان به هنر اسلامی اختصاص داده شده و میزبان ترکیبی از طراحی عصر مدرن با المان‌های اسلامی تاریخی است.

کاسا لوما

کاسا لوما قلعه‌ای کوچک در شمال مرکز شهر تورنتو است. برجک‌هایی با پلکان مارپیچ، اتاق‌ها و سوئیت‌هایی با طراحی ظریف، تونل‌ها، اسطبل‌ها و ۲۰ هزار مترمربع باغ، همگی در یک عمارت اشرافی به سبک گوتیک گرد هم جمع شده‌اند. این بنا مکان محبوبی برای فیلم‌برداری، مراسم عروسی و دیگر رویدادها است.

گالری هنر اونتاریو

اگرچه این گالری در سال ۱۹۰۰ تاسیس شد، اما در اوایل قرن بیست و یکم مورد بازسازی گسترده از سوی فرانک گری، طراح مشهور، قرار گرفت. فضای داخلی گالری با پلکان‌های سه‌بعدی طراحی شده و مهم‌ترین المان بخش بیرونی آن نمای چوبی و شیشه‌ای موسوم به گالریا ایتالیا است. این نمای بیرونی بیش از ۱۸۰ متر طول داشته و در امتداد خیابان دانداس قرار دارد.

ساختمان شهرداری تورنتو

ساختمان شهرداری تورنتو دیگر جاذبه این شهر در ناحیه مرکزی است. این بنا به هنگام ساخت در سال ۱۹۶۵ توسط دو معمار برجسته، ویلیو رِوِل و ریچارد استرانگ، جنجال زیادی به پا کرد، اما امروزه از آن به‌عنوان نمونه‌ای ارزشمند از معماری مدرنیست یاد می‌شود. طراحی این ساختمان متشکل از دو برج نیم‌دایره‌ای قرینه همراه با یک بنای گنبدی شکل در وسط آن‌هاست. ساختمان شهرداری تورنتو از بالا شبیه به یک چشم بزرگ و ثابت است. وقتی‌که در این حوالی در حال گشت زدن هستید، به میدان ناتان فیلیپس رفته و سری هم به ساختمان قدیمی شهرداری بزنید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط