جذاب‌ترین بازارهای کریسمس
1397/09/18 - 15:00 راهنمای سفر

با جذاب‌ترین بازارهای کریسمس در اروپا آشنا شوید

بازار کریسمس به بخش مهمی از جشن سال نوی اروپا تبدیل شده است. تمامی پایتخت‌ها و شهرهای کوچک اروپایی به این رویداد مهم پیوسته و مردم محلی فرصت مناسبی برای فروش دست‌ساخته‌های خود برای عید سال نو پیدا می‌کنند. هرساله در این بازارها بساط شادی و موسیقی برپا است. فلایتیو نگاهی به جذاب‌ترین بازارهای کریسمس در قاره اروپا انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

بارسلونا

بازار بزرگ فیرا د سانتا لویسیا از سال ۱۷۸۶ تا به امروز پابرجا بوده و میزبان ۳۰۰ غرفه برای فروش هدایا و محصولات دست‌ساز برای تزئین خانه است. این فستیوال همچنین مراسمی برای نمایش رسوم عجیب‌وغریب مردم ایالت کاتالان محسوب می‌شود. به‌علاوه برخی از غرفه‌ها در این بازار سالانه اقدام به فروش سازهای منطقه کاتالان می‌کنند.

بولونیا

وقتی‌که صحبت از بازارهای کریسمس در اروپا می‌شود، ناخودآگاه ذهن همه به‌طرف مرکز اروپا می‌رود تا جنوب این قاره. بااین‌حال در کشورهایی نظیر اسپانیا و ایتالیا سنت برگزاری بازارهای کریسمس بسیار قوی بوده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بولونیا خانه یکی از قدیمی‌ترین بازارهای کریسمس در ایتالیا محسوب می‌شود. محل تشکیل بازار فیرا دی ناتاله در میدانی در مقابل کلیسای سن پیترو است. خوراکی‌ها بخش اعظم این بازار را تشکیل می‌دهند. در این بازار مجسمه‌های کوچکی از مسیح نیز به فروش می‌رسد.

بروکسل

بروکسل در مقایسه با شهرهایی چون استراسبورگ، یک بازار کریسمس تقریبا جدید است، اما در میان مردم محبوبیت بالایی دارد. این بازار که به «عجایب زمستان» مشهور است، از کاخ بزرگ شروع شده و تا کاخ سنت کاترین، به طول ۱.۵ کیلومتر، ادامه دارد. بیش از ۲۴۰ غرفه سالانه در این مکان مشغول فروش اجناس خود می‌شوند.

سنت گالن

سنت گالن تنها یکی از شهرهای بی‌شمار سوئیسی است که اقدام به برگزاری بازارهای ایام کریسمس می‌کنند. این بازارها در شهرهای بزرگ‌تر نظیر زوریخ، برن و بازل هم برگزار می‌شوند. اگرچه بازار سنت گالن کمی کوچک‌تر است، اما جاذبه‌های بیشتری داشته و نیمی از مرکز تاریخی شهر را به اشغال خود درمی‌آورد. کلیسای باروک در ایام برگزاری این بازار چراغانی شده و بزرگ‌ترین درخت کریسمس سوئیس در اینجا با هزاران لامپ روشن می‌شود. تقریبا ۷۰ غرفه در بازار سنت گالن به فروش محصولات خود در ایام کریسمس می‌پردازند.

هامبورگ

هامبورگ احتمالا متنوع‌ترین بازارهای کریسمس اروپا را داشته باشد. برخی از این بازارها تنها مخصوص افراد بزرگ‌سال و خریدن هدایایی خاص برای آن‌ها بوده و در سراسر شهر پراکنده شده‌اند. قدیمی‌ترین بازار کریسمس هامبورگ در اطراف کلیسای سنت پتری واقع شده است. می‌توان در این بازار انواع شکلات و شیرینی، اسباب‌بازی برای کودکان، مصنوعات چوبی و کیک‌های زنجبیلی را تهیه کرد.

پراگ

بازار کریسمس پراگ در میدان ونسسلاس (Wenceslaus) واقع شده است. این بازار محلی برای برگزاری جشن‌ها و مراسم سنتی چک به همراه فروش صنایع‌دستی است. خوراکی‌های سنتی چک، انواع نوشیدنی‌ها و گروه‌های سرود از مدارس محلی، در این بازار به چشم می‌خورند. در غرفه‌های این بازار انواع جواهرات، اسباب‌بازی، ظروف سرامیکی و شمع‌های معطر به فروش می‌رسد.

برای خرید بلیط هواپیما ارزان به فلایتیو مراجعه کنید.

استراسبورگ

بازار کریسمس استراسبورگ اولین بار در سال ۱۵۷۰ برگزار شد و امروزه به‌عنوان قدیمی‌ترین بازار فرانسه و یکی از محبوب‌ترین بازارهای اروپا شناخته می‌شود. سالانه بیش از ۲ میلیون نفر از این بازار دیدن می‌کنند و هتل‌ها از ۱۲ ماه قبل برای جشن‌های برگزارشده در بازار استراسبورگ در ایام کریسمس رزرو می‌شوند. در این مدت حدود ۳۰۰ غرفه در ۱۱ نقطه مختلف از مرکز شهر به فروش وسایل و هدایای مخصوص کریسمس می‌پردازند.

اشتوتگارت

بازار کریسمس اشتوتگارت از سال ۱۶۹۲ تا به امروز دایر بوده و میزبان بیش از ۳۰۰ غرفه است. این بازار در میدان سنگ‌فرش مارکت‌پلاتز و خیابان کرچ‌استراس در مقابل قلعه‌ای قدیمی و متعلق به قرن چهاردهم قرار دارد. در این بازار نمایش‌هایی از حیوانات زنده برگزار شده و محلی برای بازی کودکان به چشم می‌خورد. در ایام کریسمس کنسرت‌های مختلفی نیز در بازار اشتوتگارت برگزار می‌شود. خوراکی‌ها، عروسک‌های چوبی و لوازم تزئینی بخش اعظم این بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

وین

وین می‌تواند به خاطر داشتن بازارهای مختلف در اطراف شهر، خود را به‌عنوان مرکز بازارهای کریسمس در اروپا معرفی کند. یکی از بازارهای مهم کریسمس در وین در مقابل کاخ شون‌برون برگزار شده و جلوه‌ای شاهانه دارد. در این ایام نمای بیرونی کاخ نورپردازی شده و حدود ۶۰ غرفه در مقابل آن به فروش انواع محصولات سنتی و خوراکی می‌پردازند. یک درخت کریسمس بزرگ نیز در مقابل کاخ به چشم خورده و خوراکی‌های محبوبی چون توت‌فرنگی‌های پوشیده شده با یک لایه شکلات، کلوچه‌ها و نان‌های زنجبیلی به فروش می‌رسند.

ویلنیوس

ویلنیوس در لیتوانی یکی از مهجورترین و البته تجملی‌ترین بازارهای کریسمس در اروپا است. برج مخابراتی این شهر در ایام کریسمس به شکل یک درخت بزرگ کریسمس درآمده و می‌توان بازارهای خرید را در مقابل میدان کلیسای قدیمی و میدان شهرداری پیدا کرد. غرفه‌های این بازارها در این ایام مشغول فروش صنایع‌دستی لیتوانی، کیک و شیرینی هستند. بازار میدان کلیسا دارای یک صفحه نمایش بزرگ سه‌بعدی است که داستان افسانه‌ای «رؤیای کریسمس» را به نمایش می‌گذارد. در بازار میدان شهرداری نیز یک نمایشگاه خیریه بین‌المللی برگزار شده و همسران سفرا و دیپلمات‌های خارجی در آن اقدام به فروش شیرینی‌های دست‌ساز خود می‌کنند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط