با ۱۰ دانشگاه برتر نروژ آشنا شوید
1396/08/02 - 12:00 راهنمای سفر

با ۱۰ دانشگاه برتر نروژ آشنا شوید

نروژ در کنار داشتن مناظر طبیعی بکر و زیبا، خانه دانشگاه‌های معتبری نیز است. دانشگاه‌های نروژی در رده‌بندی جهانی برترین دانشگاه‌ها، دارای جایگاه خوبی بوده و سالانه هزاران دانشجو در مقاطع مختلف را جذب می‌کنند. نروژ حدود ۲۰۸ هزار دانشجو دارد و توانسته است به خاطر سیستم آموزشی نوین خود، ۱۵ هزار دانشجوی بین‌المللی داشته باشد. فلایتیو به سراغ ۱۰ دانشگاه برتر نروژ در سال ۲۰۱۷ رفته است. با ما همراه باشید.

(برای سفر به نروژ می‌توانید در فلایتیو نسبت به خرید آنلاین بلیط هواپیما و رزرو هتل اقدام کنید.)

۱۰. دانشگاه استاوانگر | رتبه جهانی: ۲۰۴۶

دانشگاه استاوانگر که در سال ۱۹۹۴ تاسیس شده، یک مرکز علمی دولتی در حاشیه شهر بزرگ استاوانگر است. این دانشگاه به تایید وزارت آموزش نروژ رسیده و با داشتن ۸۰۰۰ تا ۸۹۰۰ دانشجو، یک دانشگاه متوسط ازنظر تعداد دانشجو محسوب می‌شود. مقاطع تحصیلی فوق‌دیپلم، لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه تدریس می‌شوند. این دانشگاه ۲۳ ساله دارای سیاست‌های خاص خود به هنگام پذیرش بوده و توجه ویژه‌ای به نمرات و معدل دانشجویان می‌کند. استاوانگر دارای مراکز متعدد علمی و غیرعلمی و امکانات مختلفی نظیر کتابخانه، سالن‌های ورزشی، دوره‌های آنلاین و آموزش از راه دور برای دانشجویان است.

۹. مدرسه اقتصاد نروژ | رتبه جهانی: ۱۹۴۷

مدرسه اقتصاد نروژ که در سال ۱۹۴۳ تاسیس شده است، یک مرکز علمی دولتی بوده و در شهر اسلو قرار دارد. این دانشگاه از سوی وزارت علوم نروژ تایید شده و بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دانشجو دارد. مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در تمامی رشته‌ها در این دانشگاه تدریس می‌شود. امکان گرفتن کمک‌هزینه‌های تحصیلی و آموزش از راه دور از طریق مدرسه اقتصاد نروژ وجود دارد.

۸. کالج جنوب شرقی نروژ | رتبه جهانی: ۱۹۲۳

کالج دولتی جنوب شرقی در سال ۲۰۱۶ تاسیس شده و باوجود جوان بودن، یکی از دانشگاه‌های مطرح نروژ محسوب می‌شود. این دانشگاه بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دانشجو داشته و در شهر کونزبرگ واقع شده است. رشته‌های هنر و علوم انسانی، اقتصاد و علوم اجتماعی، زبان، علوم پزشکی، مهندسی و فناوری در این دانشگاه تدریس می‌شوند.

۷. دانشگاه لایف‌ساینس | رتبه جهانی: ۱۶۸۸

دانشگاه قدیمی لایف‌ساینس یک دانشگاه دولتی در منطقه روستایی شهر آس است و قدمت آن به سال ۱۸۵۹ بازمی‌گردد. این مرکز علمی همچنین دارای شعبه‌ای در شهر اسلو است. تعداد دانشجویان این دانشگاه چیزی بین ۳ تا ۴ هزار نفر است. تمامی رشته‌های مهم در حوزه‌های علوم انسانی، هنر، زبان، مهندسی، علوم پزشکی و فناوری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه تدریس می‌شوند. لایف‌ساینس با ۱۵۸ سال قدمت در هنگام گرفتن دانشجو به معدل و نمرات متقاضیان توجه ویژه‌ای می‌کند. دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند برای ثبت‌نام در این دانشگاه اقدام کنند. امکان گرفتن کمک‌هزینه تحصیلی از این دانشگاه نیز وجود دارد.

۶. دانشگاه آگدِر | رتبه جهانی: ۱۴۹۴

آگدر نیز یک دانشگاه دولتی در شهر بزرگ کریستین‌ساند است. این دانشگاه که در سال ۱۹۹۴ تاسیس شده حدود ۱۰ هزار دانشجو دارد و یک دانشگاه متوسط ازنظر تعداد دانشجو است. مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های مختلف این دانشگاه تدریس می‌شوند. دانشجویان بین‌المللی نیز امکان ثبت‌نام در این دانشگاه را دارند. امکان آموزش از راه دور نیز برای دانشجویان مهیا است.

۵. دانشگاه آرکتیک | رتبه جهانی: ۱۴۶۹

دانشگاه آرکتیک که در سال ۱۹۶۸ تاسیس شده، در حاشیه شهر بزرگ ترومسو قرار دارد. این دانشگاه به تایید وزارت آموزش نروژ رسیده و پذیرای حدود ۹ هزار دانشجو است. آرکتیک ۴۹ ساله در رشته‌های هنر و علوم انسانی، اقتصاد و علوم اجتماعی، زبان، علوم پزشکی، مهندسی و فناوری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد. احتمال پذیرش در این دانشگاه به خاطر سخت‌گیری در سابقه علمی و نمرات دانشجویان در حدود ۱۰ درصد است. بااین‌حال دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای ثبت‌نام در این دانشگاه درخواست پذیرش دهند. این دانشگاه تمامی امکانات موردنیاز علمی و غیرعلمی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما به وبسایت فلایتیو مراجعه و با کارت شتاب و به صورت آنلاین بلیط خود را رایگان رزرو کنید.)

۴. کالج اوستفولد | رتبه جهانی: ۱۲۳۱

مرکز آموزش عالی اوستفولد در منطقه روستایی شهر هالدن واقع شده است. این دانشگاه با ۲۳ سال قدمت حدود ۵ هزار دانشجو دارد که در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند. امکان دریافت کمک‌هزینه تحصیلی از دانشگاه نیز وجود دارد. دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند درخواست پذیرش در کالج اوستفولد برای رشته‌های علوم انسانی، هنر، زبان، علوم پزشکی، مهندسی و فناوری دهند.

۳. دانشگاه برگِن | رتبه جهانی: ۲۵۴

دانشگاه دولتی برگن در سال ۱۹۴۶ تاسیس شده و در شهر کوچک برگن قرار دارد. این دانشگاه به تایید وزارت آموزش نروژ رسیده و پذیرای ۲۰ هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است. امکانات علمی و غیرعلمی این دانشگاه برای رفاه دانشجویان کامل است. امکان ثبت‌نام دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه نیز وجود دارد، بااین‌حال این دانشگاه ۷۱ ساله در انتخاب دانشجو سخت‌گیری زیاد به خرج می‌دهد.

۲. دانشگاه علم و فناوری | رتبه جهانی: ۲۱۰

دانشگاه دولتی علم و فناوری نروژ در سال ۱۹۹۶ تاسیس شده و در حاشیه شهر بزرگ تروندهایم قرار دارد. این دانشگاه تاییدیه وزارت آموزش نروژ را داشته و با داشتن ۲۵ هزار دانشجو یکی از مراکز علمی بزرگ این کشور محسوب می‌شود. مقاطع تحصیلی دیپلم، فوق‌دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های گوناگون در این دانشگاه تدریس می‌شود. دانشگاه علم و فناوری نروژ در انتخاب دانشجو سختگیر بوده و توجه زیادی به نمرات و معدل دانشجویان می‌کند. کتابخانه، خوابگاه، تجهیزات ورزشی و آموزش از راه دور، از دیگر امکانات این دانشگاه هستند.

۱. دانشگاه اسلو | رتبه جهانی: ۱۲۹

دانشگاه اسلو برترین دانشگاه دولتی نروژ در منطقه روستایی شهر اسلو است. قدمت این دانشگاه به سال ۱۸۱۱ بازمی‌گردد. اسلو رشته‌های تحصیلی متنوعی را در مقطع آموزشی فوق‌دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان می‌آموزد. این دانشگاه ۲۰۶ ساله ۴۰ هزار دانشجو در تمامی رشته‌های علوم انسانی، هنر، زبان و ادبیات، علوم پزشکی، مهندسی و فناوری دارد. دانشجویان می‌توانند از امکانات متنوع دانشگاه استفاده کرده و در صورت درخواست آموزش از راه دور ببینند.

فلایتیو امکان خرید بلیط هواپیما چارتر و رزرو هتل خارجی را برای شما فراهم کرده است.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط