کوله‌پشتی سبک
1397/06/25 - 15:00 راهنمای سفر

توصیه کارشناسان سفر برای داشتن یک کوله‌پشتی سبک

هرکسی آرزو دارد که یک کوله سبک برای سفر داشته باشد. برخی از مسافران در تحقق این امر موفق هستند، درحالی‌که عده‌ای دیگر ناتوان بوده و هر چیزی را درون کوله یا چمدان خود قرار می‌دهند. فلایتیو در این مقاله به سراغ برخی از متخصصان حوزه سفر رفته و توصیه‌های آن‌ها برای داشتن یک کوله‌بار سبک را با شما به اشتراک می‌گذارد. سوال ما از تمامی کارشناسان این است: «بهترین توصیه شما برای داشتن یک کوله‌بار سبک چیست؟» هرکدام از این کارشناسان نظرات متفاوتی داشتند. برخی به دنبال کاهش حجم وسایل به‌منظور حمل بار کمتر بودند. برخی بر روی لباس‌ها و دیگر وسایل بهداشتی تمرکز داشتند و برخی سعی داشتند تکنولوژی را جایگزین اقلام فیزیکی کنند. هرکدام از کارشناسان یک توصیه ارزشمند دارند. با ما همراه شوید.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

بخش انتخاب چمدان و کوله

رولف پاتز | نویسنده حوزه سفر

بهترین و ساده‌ترین توصیه من برای یک سفر سبک‌بار، همراه نداشتن هیچ وسیله و چمدانی است.

آدام سِپِر | ویراستار وب‌سایت BootsnAll Travel Network

هرگز یک کوله‌پشتی یا چمدان بزرگ‌تر از سایز معمولی خریداری نکنید. وقتی‌که کوله یا چمدان شما کوچک باشد، برداشتن وسایل زیاد برای سفر غیرممکن می‌شود.

مت ویلسون | ماجراجو در وب‌سایت Under 30 Experiences

بهترین توصیه برای جمع کردن کوله‌بار سفر، قرار دادن ساک وسایل روزانه درون یک ساک بزرگ‌تر است. با این کار، می‌توان در فرودگاه ساک کوچک‌تر را از درون ساک بزرگ‌تر خارج کرد و عملا دو ساک کوچک برای جابجایی داشت. حالا شما هرگز ساک خود را گم نخواهید کرد و نیازی به پرداخت هزینه‌های جابجایی بار نیز نخواهید داشت.

تونی رولی | وبلاگ نویس در وب‌سایت Landing Standing

صرف‌نظر از اندازه کوله‌پشتی، شما همیشه سعی خواهید کرد تا آن را تا جای ممکن پر کنید. این یک قانون فیزیکی تغییرناپذیر است. با توجه به این موضوع، همیشه یک کوله با حجم ۱۰ تا ۲۰ درصد کوچک‌تر از نیاز خود خریداری کرده و با این روش از حمل بار اضافی جلوگیری کنید. شما با این کار یاد می‌گیرید که تنها وسایل خیلی ضروری را با خود به سفر ببرید.

کریستینا ریچیوتی | تهیه‌کننده کانال نشنال جئوگرافیک و وبلاگ نویس سفر

از آوردن لباس‌های حجیم و پوتین‌های سنگین خودداری کرده و سعی کنید تا در فصل گرم‌تر سال به سفر بروید. چمدان خود را سبک ببندید و جای زیادی برای سوغاتی‌ها بگذارید.

بخش انتخاب لباس

دیو دین | مؤسس و ویراستار وب‌سایت Too Many Adapters

لباس‌های تهیه‌شده از نخ طبیعی و پشم مرینو بسیار سبک هستند. به‌علاوه آن‌ها شما را در فصل سرد سال نیز گرم نگه داشته و در آب‌وهوای گرم نیز خنک هستند. درنتیجه می‌توان همیشه آن‌ها را بدون نگرانی از عرق کردن به تن کرد.

الکس خیمِنِز | مؤسس و ویراستار وب‌سایت Travel Fashion Girl

وقتی‌که مشغول انتخاب لباس برای سفر هستید، به تمامی ویژگی‌های پارچه لباس توجه کرده و به این موارد دقت کنید: کیفیت، ضخامت، وزن، شفافیت، میزان چروک شدن و بافت پارچه. لباس ایده آل شما برای سفر، یک لباس بادوام است که به فضای کمتر نیاز داشته و وزن سبکی دارد. این لباس چروک نشده و تیره بوده و با تمامی لباس‌های دیگر شما هماهنگ است.

بلین بالارد | کارشناس کیف و چمدان در وب‌سایت Loaded Pocketz

از نظر من، نکته کلیدی در داشتن یک کوله‌بار سبک، انتخاب لباس مناسب است. من همیشه لباس‌هایی از جنس مواد مصنوعی را انتخاب می‌کنم. این مواد سبک‌تر بوده و جای زیادی را نمی‌گیرند. آن‌ها همچنین سریع‌تر خشک می‌شوند. لباس‌های تولیدشده با مواد هوشمند نیز دیگر جایگزین مناسب برای سفر هستند.

نتانیا تریمبولی | مدیر ارتباطات در موسسه Hostelling International USA

لباس‌های چندکاره با استهلاک اندک، گزینه‌ای مناسب برای داشتن یک کوله‌بار سبک هستند. برای انتخاب یک لباس مناسب در سفر به این ۵ فاکتور توجه کرده و حداقل ۳ مورد از آن‌ها را رعایت کنید. لباس شما باید:

 • برای گشت‌وگذار راحت باشد و قابلیت استفاده به‌عنوان لباس میهمانی را نیز داشته باشد.
 • مناسب آب‌وهوای سرد و گرم باشد.
 • لکه و کثیفی را نشان ندهد.
 • حجم کمی را بگیرد.
 • با دیگر لباس‌های شما همخوانی خوبی داشته باشد.

کلینت جانستون | ماجراجو

من تنها لباس‌های همه‌کاره را با خود به سفر می‌برم و بهترین مثال در این رابطه، چکمه‌های چرمی من هستند. من می‌توانم آن‌ها را در تمام طول روز و برای کوهنوردی و رستوران رفتن به پا کنم. لباس شما باید قابلیت استفاده برای دفعات زیاد را داشته باشد. برداشتن لباس‌هایی که تنها یک‌بار قابلیت پوشیده شدن داشته باشند، هدر دادن فضای بار است. لباس‌های تهیه‌شده از پشم مرینو گزینه‌ای بسیار خوب هستند. می‌توان این لباس‌ها را بدون نیاز به شستن به تن کرد و نگران بوی عرق هم نبود.

نیک هاگینز | ویراستار ارشد در وب‌سایت Nick’s Travel Bug

صرف‌نظر از مدت‌زمان سفر شما، تنها لباس‌های موردنیاز برای ۷ روز را بردارید. با این روش می‌توان هر هفته یک‌بار یک خشک‌شویی در شهر یافت و به‌جای حمل لباس‌های فراوان، تنها چند دست لباس با خود به سفر برد.

کتی کوکلی | نویسنده حوزه سفر

من عاشق وسایلی هستم که می‌توانند چند کار را انجام دهند. برای مثال، من همیشه با خود یک سارونگ (پارچه‌های رنگی) که از تایلند خریده‌ام را به سفر می‌برم. این پارچه نه‌تنها کاربرد یک سایه‌بان در لب ساحل را دارد، بلکه می‌تواند یک رومیزی، یک سفره برای پیک‌نیک، یک خورجین، یک بالشت، یک روسری، یک شال، یک پرده برای عوض کردن لباس و هزار چیز دیگر باشد. داشتن یکی از آن‌ها بسیار پرکاربرد بوده و شما را از حمل وسایل اضافی بی‌نیاز می‌کند.

شاون هوبرتز | نوازنده و ویراستار

تمامی لباس‌های خود را به حالت عمومی در کیف قرار دهید. با این روش می‌توانید از بالا تمامی لباس‌ها در یک بخش از کیف را دیده و بدون بیرون ریختن تمام وسایل، به گزینه موردنظر دسترسی داشته باشید.

فرانک براون | ویراستار وب‌سایت 1 Bag, 1 World

قبل از چیدن وسایل در چمدان یا کوله‌پشتی، تمامی آن‌ها را در کف اتاق یا روی تخت پهن کنید. سپس از خود سوال کنید که چرا این وسیله را به سفر می‌آورید. اگر به این نتیجه رسیدید که قرار است تنها یک‌بار از آن وسیله استفاده کنید، احتمالا نیازی به برداشتن آن نیست. با این روش کوله‌بار سفر شما سبک‌تر از همیشه خواهد شد.

مایکل تیسو | وبلاگ نویس حوزه سفر در وب‌سایت Art of Adventuring

کش‌های لاستیکی؛ آن‌ها نه‌تنها چمدان شما را سبک‌تر می‌کنند، بلکه سبب می‌شوند تا کوله‌بار شما کوچک‌تر نیز به نظر برسد. من از کش‌های لاستیکی برای بستن لباس‌ها استفاده کرده و با این کار فضای زیادی در چمدان خود به وجود می‌آورم. به‌علاوه این روش برای مرتب نگه داشتن لباس‌ها در چمدان بسیار مناسب است.

جسیکا فستا | نویسنده و وبلاگ نویس حوزه سفر

من به‌شدت معتقدم که تمامی وسایل موردنیاز شما در سفر (چه سفر شما سه‌روزه باشد یا سه‌هفته‌ای) باید در یک چمدان قابل‌حمل جا شوند. این امر زمانی محقق می‌شود که شما در جمع کردن لباس‌ها برای سفر به تخصص بالایی برسید. مجموعه‌ای از لباس‌ها با رنگ‌های مختلف را انتخاب کنید و تنها به سراغ گزینه‌هایی بروید که باهم هماهنگی خوبی داشته باشند.

ایزابل کلیفت | ویراستار ارشد در وب‌سایت Web Reservations International

سعی کنید تا لباس‌های سبک خود را به شکل گلوله درآورده و آن‌ها را درون کفش‌هایتان قرار دهید. با این روش می‌توان فضای زیادی از چمدان را آزاد کرد. از برداشتن وسایل بهداشتی ارزان‌قیمت مانند شامپو، نرم‌کننده، شامپوی بدن و کرم ضد آفتاب که در سفر هم یافت می‌شوند، خودداری کنید.

مت لانگ | وبلاگ نویس سفر

بیش از دو جفت کفش برای سفر برندارید. این توصیه به‌خصوص برای آقایان ضروری است. کفش‌ها جای زیادی را اشغال کرده و فضا را برای وسایل مهم دیگر کاهش می‌دهند. من معمولا یک جفت کتانی مناسب انتخاب می‌کنم تا بتوانم آن‌ها را در هرکجا بپوشم.

بخش وسایل بهداشتی و اقلام ریز

سین کینر | مؤسس وب‌سایت BootsnAll Travel Network

هرکجا که برای سفر می‌روید، ۹۹ درصد از وسایل موردنیاز شما وجود دارد. می‌توانید آن‌ها را تقریبا از هرکجای دنیا تهیه کنید؛ بنابراین، بهتر است تا تنها یک‌دوم از چمدان خود را با وسایل موردنیاز پر کنید.

جس دانته | تولیدکننده محتوا در The Abroad Guide

درصورتی‌که تنها قصد سفر به یک روستای دورافتاده و بدون آب و برق را دارید، تمامی وسایل بهداشتی را از شهر خود تهیه کنید. در صورت امکان سعی کنید تا تمامی وسایل بهداشتی مانند شامپو، خوشبوکننده و خمیردندان را در سفر خریداری کنید. شما با این کار فضای زیادی از چمدان خود را آزاد کرده و نیازی به حمل مایعات سنگین نخواهید داشت.

مایک ریچارد | ویراستار وب‌سایت Vagabondish

یک توصیه که به من اجازه می‌دهد نیمی از اقلام چمدان خود را کاهش دهم بسیار ساده است: استفاده از شوینده‌های کم‌حجم و غلیظ و برداشتن لباس‌هایی با الیاف مصنوعی. من با این روش و تنها ۲ دست لباس و ۲ شلوار می‌توانم برای ماه‌ها به سفر بروم.

داگ دایمنت | نویسنده و سخنران مهارت‌های سفر

افرادی که به دنبال یک کوله‌بار سبک در سفر هستند، به‌سختی به سراغ اقلام سنگین مانند شامپو و ژن و خوشبوکننده می‌روند. این وسایل حجیم بوده و مستعد نشتی هستند. به‌علاوه موجب نگرانی ماموران امنیتی در فرودگاه‌ها می‌شوند. با کمی دوراندیشی می‌توان از بسیاری از آن‌ها صرف‌نظر کرد. تمامی این اقلام چیزی جز سنگینی بار برای شما به ارمغان نخواهند آورد.

تیلور ولدن | طراح صنعتی و ویراستار ارشد در وب‌سایت Carryology

توصیه‌های من برای سفر به این موارد خلاصه می‌شود:

 • یک شلوار جین. یک شلوار دیگر، در صورت اقامت بیشتر از ۷ روز
 • پهن کردن تمامی وسایل سفر بر روی زمین و سپس حذف کردن نیمی از آن‌ها. شما به نیمی از این وسایل نیازی نخواهید داشت.
 • کوله‌بار سبک گاهی به معنی عدم حمل حتی یک کیف است. وقتی‌که به فرودگاه می‌رسید، متوجه می‌شوید که نباید هیچ‌کدام از این چمدان‌ها را با خود می‌آوردید.
 • از جوراب‌های پنبه‌ای استفاده نکنید. به سراغ جوراب‌های تهیه‌شده از مواد هوشمند و نانو بروید.

جیل پرمادی | وبلاگ نویس حوزه سفر و صخره‌نورد

توصیه‌های من شامل این موارد می‌شود:

 • از برداشتن حوله خودداری کنید. آن‌ها سنگین بوده و به‌سختی خشک می‌شوند. اکثر هاستل‌ها حوله رایگان یا پولی در اختیار شما قرار می‌دهند.
 • استفاده از کیسه‌های جمع شونده گزینه‌ای مناسب برای کاهش حجم وسایل شماست. هوای این کیسه‌ها با جاروبرقی مکیده شده و حجم آن کاهش می‌یابد.
 • لباس‌های فوق سبک با الیاف مصنوعی بردارید. ازآنجایی‌که شما در طول سفر و به خاطر گرمای هوا مجبور به شستن بیشتر لباس‌ها می‌شوید، گزینه‌هایی را انتخاب کنید که سریع‌تر خشک می‌شوند.
 • اگر یک کیف یا ساک کوچک‌تر بردارید، کمتر مجبور می‌شوید تا آن را پر کنید.

چِز برونگرابر | مؤسس وب‌سایت Gobi Gear

در سفرهای تابستانی، گزینه‌هایی را انتخاب کنید که سریع‌تر خشک شده و حتی در صورت خیس شدن هم زیاد سنگین نباشند. همان‌طور که می‌دانید، لباس‌های خیس وزن زیادی را به چمدان یا کوله شما اضافه می‌کنند. در فصل سرما نیز لباسی را انتخاب کنید که قابلیت تنفس کافی داشته و باعث خیس شدن لباس‌های زیرین براثر تعریق زیاد نشود. به‌علاوه همراه داشتن یک کیسه زباله برای مواقع اضطراری نیز فکر خوبی است.

بخش فناوری

دیگو سائزگیل | مؤسس و مدیرعامل WeHostels

شما می‌توانید برخی از اقلام سفر را با اپلیکیشن‌های موجود در تلفن همراه خود جایگزین کنید. یکی از گزینه‌های کاملا ملموس، دوربین عکاسی است. کتاب‌های راهنما، نقشه‌های سفر، مجلات و حتی چراغ‌قوه نیز امکان جایگزین شدن با تلفن همراه شما را دارند.

تانیا کروز | هم‌بنیان‌گذار وب‌سایت Poshpacker

سعی نکنید تا کتاب‌ها را با خود به سفر بیاورید. شما با این کار خود را مجبور خواهید کرد تا با افراد جدید ملاقات کرده و صحبت کنید. اگر نمی‌توانید بدون کتاب‌ها دوام بیاورید نگران آن‌ها نباشید. امروزه دیگر نیازی به حمل کتاب نیست. می‌توان نسخه‌های الکترونیکی آن‌ها را تهیه و در تلفن همراه مطالعه کرد.

جف بورمن | وبلاگ نویس حوزه سفر در وب‌سایت Go Travelzing

سعی کنید تا تمامی کتاب‌های راهنما را دانلود کرده و با این کار فضا و وزن زیادی از چمدان خود را آزاد کنید. به‌علاوه شما با این کار شبیه به دیگر توریست‌هایی که همگی یک کتاب راهنمای مشابه در دست دارند نخواهید شد.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط