بهترین پارک‌های آنکارا
1397/08/03 - 15:00 راهنمای سفر

بهترین پارک‌های آنکارا برای یک گردش عصرگاهی

آنکارا برخلاف همتای خود، شهر استانبول، فضاهای سبز فراوانی دارد که مناسب استراحت در یک گردش عصرگاهی هستند. از پارک‌های کوچک در مرکز شهر گرفته تا پارک‌های بزرگ‌تر در اطراف، چشم‌اندازهای زیادی از ساخت دست بشر برای تماشای گیاهان و جانوران در آنکارا به چشم می‌خورد. فلایتیو به همین بهانه نگاهی به برخی از پارک‌های شهری آنکارا انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما مشهد به فلایتیو مراجعه کنید.

پارک گنچلیک (Gençlik)

پارک گنچلیک که در سال ۱۹۴۳ افتتاح شده، یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های آنکارا بوده و به معنی «پارک جوان» است. دلیل انتخاب این نام، افتتاح پارک در روز ملی جوان در ۱۰ مه در ترکیه بوده است. پارک تقریبا در مرکز شهر واقع شده و خانواده‌ها به همراه کودکان خود می‌توانند از وسایل تفریحی آن نظیر چرخ فلک استفاده کنند.

پارک ماوی گول (Mavi Göl)

این پارک بزرگ که در اطراف سد باییندیر (Bayındır) واقع شده، فاصله اندکی تا مرکز شهر داشته و مکان مناسبی برای گردشی طولانی در کنار آب است. پارک همچنین دارای میزهای فراوانی برای برپایی پیک‌نیک و زمین‌های بازی نظیر بسکتبال، فوتبال و یک زمین کوچک گلف است.

باغ گیاه‌شناسی

باغ گیاه‌شناسی آنکارا در یک منطقه کاملا مسکونی واقع شده و یکی از مهجورترین پارک‌های شهر است. بااین‌حال باغ گیاه‌شناسی یکی از زیباترین پارک‌های آنکارا به‌حساب می‌آید. در هنگام شب، نور برج آتاکوله به تمام پارک حسی رمانتیک می‌بخشد. در این پارک صندلی‌های فراوان، مجسمه‌های مخفی و یک دریاچه کوچک نیز به چشم می‌خورد.

پارک آلتین

این پارک به مساحت ۶۴۰ هزار مترمربع نه‌تنها یک فضای سبز بزرگ با دریاچه‌های فراوان است، بلکه یک مرکز تفریحی جذاب نیز به شمار می‌آید. نمایش‌های‌ آبی همراه با موسیقی و نور، قایق‌سواری، کالسکه‌های الکتریکی، یک خط راه‌آهن مینیاتوری و رستوران‌های مختلف تنها بخشی از جاذبه‌هایی است که می‌توان در این پارک پیدا کرد.

پارک گووِن (Güven)

پارک گوون که در محله محبوب کیزیلای واقع شده، یکی از قدیمی‌ترین فضاهای سبز آنکارا محسوب می‌شود که در دهه ۱۹۳۰ افتتاح شده است. صرف‌نظر از درختان بالغ، صندلی‌ها، حوضچه‌ها و زمین بازی، پارک به خاطر بنای یادبود گوون نیز شهرت فراوان دارد. این بنای یادبود توسط آنتون هاناک و جوزف توراک، مجسمه‌سازان اتریشی، به یاد نیروهای امنیتی ترکیه ساخته شده است.

پارک مُغان (Mogan)

دیگر پارک بزرگ آنکارا با مساحت تقریبی ۶۴۵ هزار مترمربع، به خاطر داشتن یک مرکز اسب‌دوانی در میان دیگر جاذبه‌های فراوان خود، کاملا متمایز است. این پارک محل مناسبی برای گشت‌وگذار در اطراف دریاچه بزرگ آن بوده و همچنین دارای یک مسیر دوومیدانی، زمین‌های تنیس، فوتبال و بسکتبال است.

پارک کوگولو (Kuğulu)

پارک کوگولو در مرکز شهر و درست در خیابان شلوغ تونالی هیلمی واقع شده است. مردم محلی اکثرا برای خرید به این خیابان مراجعه می‌کنند. پارک کوگولو به خاطر قو و اردک‌های خود در یک حوضچه مصنوعی، شهرت فراوان دارد. پارک در هنگام عصر محل مناسبی برای گردش و تماشای زندگی روزانه مردم محلی است.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط