photography-travel
1395/09/17 - 17:10 راهنمای سفر

نکاتی برای عکاسی در سفر

خیلی از ما در سفر به فکر خرید سوغاتی هستیم، اما افرادی نیز هستند که به ثبت لحظات جذاب خود می‎اندیشند. نکات کاربردی برای عکاسی در سفر را در این مقاله بخوانید.

1- دفترچه راهنما دوربین را خوب مطالعه کنید

قبل از هر اینکه شروع به عکاسی در سفر کنید، ابتدا دوربین خود را به خوبی بشناسید. برای این کار می‌توانید از دفترچه راهنمای دوربین و یا فیلم‌های آموزشی که در اینترنت قرار داده شده است استفاده کنید.

2- زود از خواب بیدار شوید

اگر می‌خواهید عکس‌های خوبی را ثبت کنید، باید آزمون و خطا کنید؛ همه عکاسان خوب با همین اصل ساده کار خود را آغاز کرده‌اند. برای این منظور سعی کنید هیچ زمانی را از دست ندهید و از طلوع تا غروب خورشید را ثبت کنید.

3- گم شوید!

برای ثبت لحظات متفاوت گم شوید! اینکه بدون دغدغه به اطراف نگاه کنید باعث می‌شود که شانس بیشتری برای ثبت عکس داشته باشید.

4- به دوربین گرانقیمت نیاز ندارید

بسیاری از عکس‌های خوبی که در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام قرار می‌گیرند با دوربین گوشی‌های هوشمند به ثبت رسیده‌اند. بنابراین خیلی به فکر خرید دوربین‌های حرفه‌ای DSLR نباشید و سعی کنید اصول عکاسی را رعایت کنید تا به فکر دوربین‌های گرانقیمت باشید.

5- با عکس، داستان خود را بیان کنید

تنها به یک نوع از عکاسی بسنده نکنید، در سفر از غذا، مکان‌های دیدنی، مردم و هر آن چیزی که داستان سفر شما را تشکیل می‌دهد عکس بگیرید.

6- تحقیق کنید که به کجا سفر می کنید

اطلاعات خود را قبل از سفر بالا ببرید. در خصوص مکان‌های دیدنی، مردم و آداب و رسوم و ... اطلاعات کسب کنید. این موارد به شما کمک خواهد کرد که عکس‌های به یاد ماندنی‌تری بگیرید.

7- صبور باشید

برای ثبت عکس مناسب باید صبور بود. به جای عکاسی در نور شدید میان روز، می‌توانید کمی بیشتر صبر کنید و زمان را به عصر موکول کنید، عکاسی در آن بازه زمانی عالی است. فقط کافیه امتحان کنید.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما دارید، فلایتیو بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط