ramadan-in-dubai
1396/03/08 - 8:05 راهنمای سفر

سفر به دبی در ماه رمضان

دبی از جمله کشورهای اسلامی است که در ماه مبارک رمضان قوانین خاص خود را دارد. این شهر که بزرگترین و توریستی ترین شهر امارات متحده عربی است، در سال های اخیر به یکی از مهم ترین مراکز توریستی منطقه خاورمیانه و جهان تبدیل شده و یکی از مهمترین مقاصد گردشگری ایرانیان است.

اما برای خیلی از مسافران و توریست ها سوال است که با توجه به اسلامی بودن این شهر، دبی چه قوانینی در ماه مبارک رمضان دارد و آیا می توان به آنجا سفر کرد یا نه.

ما در این مطلب به سوالات شما درباره سفر به دبی در ماه رمضان پاسخ می‌دهیم.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما و پرواز خارجی می توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.

قوانین خوردن و آشامیدن در دبی در ماه رمضان

در ماه مبارک رمضان تفاوتی بین ساکنین دبی و گردشگرانی که از آن دیدن می کنند وجود ندارد. به همین خاطر همه مردم، حتی غیر مسلمانان، باید از خوردن و نوشیدن در ملا عام پرهیز کنند.

حواستان باشد که علاوه بر غیراخلاقی بودن این کار، در صورت عدم توجه به این قانون باید جریمه نقدی پرداخت کنید.

اما تمام هتل ها در ماه رمضان به سرو صبحانه، ناهار و شام برای گردشگران می پردازند و تورهای رمضان دبی هیچ مشکلی از نظر خوراکی ندارند . البته خوردن و نوشیدن فقط در هتل محل اقامت مجاز است نه در مکان های عمومی.

برنامه های دبی در ماه مبارک رمضان

با غروب خورشید و سررسیدن زمان افطار، خون تازه ای در شهر می جوشد و زمان گشت و گذار توریست ها در شهر میشود.

چرا که تازه افطاری های باشکوه، فستیوال های خرید و تخفیف مراکز تفریحی و گردشگری آغاز می شود و می توانید با خیال راحت در شهر گشت و گذار کنید و غذا بخورید.

با وجود اینکه بیشتر گردشگران به خاطر تخفیف های ویژه و حراجی های این ماه به دبی سفر می کنند، پیشنهاد می کنیم از مراکز دیدنی و تفریحی نیز در کنار آن دیدن کنید.

بازارهای شبانه دبی به عنوان نمایشگاه یا فستیوال خرید سالانه در ماه مبارک رمضان برگزار می شود که هر شب از ساعت 8 شب تا 2 صبح برپاست.

همچنین می ‌توانید به رستوران ‌هایی که در مناطق مختلف هستند بروید و غذاهای مخصوص افطار را امتحان کنید. در منطقه‌ دیره، رستوران ‌های خوبی وجود دارد که در ماه رمضان حلیم، انواع آش و نان زعتر که یک نوع نان ‌روغنی و مخصوص ایام رمضان است، سرو می‌ کنند.

اگر قصد سفر به دبی را دارید می توانید از طریق سایت فلایتیو به خرید بلیط خارجی بپردازید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط