مسافرت و یادگیری
1397/06/07 - 13:00 راهنمای سفر

ده دلیل برای اینکه مسافرت بهترین روش یادگیری است

 

تقریبا همه­‌ی ما با این نظرموافقیم که آموزش واقعی زندگی، در خارج از کلاس درس اتفاق می­‌افتد. البته کلاس درس با معلمان، دوستان و کتاب­های درسی، یک راه برای یادگیری است، اما تنها راه نیست.

در­واقع سفر، اعم از این­که در خیابان­های پاریس قدم بزنید و گام در مسیرهای صعب­‌العبور هیمالیا بگذارید یا یک بعدازظهر آفتابی را در سواحل کارائیب بگذرانید، بهترین راه برای یادگیری همه‌­چیز حتی مسائل مهم است؛ ضمن­‌اینکه سفر به عنوان یک معلم، هرگز شما را در هیچ امتحانی رد نخواهد­کرد.

در این مقاله، ده دلیل مبنی براینکه مسافرت بهترین روش آموزش است، صرف­‌نظر از مکان­های سفر و ماجراهایی که آن­جا پیش می­آید، ارائه خواهدشد. با فلایتیو همراه باشید.

 

برای خرید بلیط ارزان هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

  • در سفر می‌­توانید زبان­های مختلف را بیاموزید

تقریبا در تمام نقاط جهان، مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌­کنند، بنابراین، یادگیری این زبان برای شما بیش‌­از سایر زبان­ها کار خواهد­کرد. باوجود این، همیشه بهتر است زبان مادری مکان مورد نظرتان را نیز یاد بگیرید. به­‌هر حال، سفر شما را مجبور به یادگیری زبان­ها می­‌کند.

پس از یادگیری پایه­ هر زبان، از طریق کتاب­ها، برنامه‌­ها یا فیلم­ها، شما می­‌توانید مهارت­های خود را تنها در مکالمه با افرادی گسترش دهید که آن زبان، زبان مادریشان است. برای به‌­کارگیری از زبانی که آموخته­‌ا‌ید، سفر مهارت­های شنیداری و گفتاری شما را توسعه می‌­دهد.

حتی مسافرت بهترین راه برای تسلط زبانی است که قبلا آن را آموخته‌­اید. زمانی­که سفر می­‌کنید، نه‌­تنها مهارت‌های زبانی خود را در دنیای واقعی آزمایش می­‌کنید، بلکه مواردی نظیر لهجه، طرز تلفظ و اصطلاحات عامیانه را به شیوه­ای عملی­‌تر یاد می‌­گیرید.

 

  • با مسافرت، شما با فرهنگ­‌های دیگر آشنا می­‌شوید

نه تنها مسافرت به یک کشور خارجی، بلکه سفر به قسمت­‌های مختلف کشور خودتان نیز، بهترین راه فهمیدن همه­‌چیز درمورد آن منطقه است. با این روش بهتر می‌­توانید به تفاوت­ها و تشابهات فرهنگ­ها در سراسردنیا پی ببرید. این تفاوت­های فرهنگی در آشپزی­ها، آداب معاشرت و سبک زندگی وجود دارد؛ اما به­‌رغم تفاوت­ها، شما می­‌توانید اشتراکات بسیاری نظیر عشق به هنر، طبیعت، بزرگان و نیاکان را ببینید که باعث اتصال و ارتباط فرهنگ­های مختلف هستند.

آموزش حین سفر، تنها در مورد یادگیری چیزهایی نیست که زندگی ما را تشکیل می‌­دهد، بلکه به ایجاد مکانی بهتر برای زندگی نیز کمک می­‌کند. درک فرهنگ­های گوناگون نقشی حیاتی در یادگیری شما دارد.

 

  • در سفر می‌­توانید تاریخ را بیاموزید

شما در مورد تمدن­ها و حوادث مهم تاریخی در کلاس تاریخ مطالعه کرده‌­اید که آموزشی واقعا عالی بود، اما هیچ­‌چیز به پای سفر به اماکن تاریخی و دیدن آثار باستانی و کاوش در فرهنگ و تاریخچه­ آن­ها نیست.

زمانی­که در خیابان­های یک کشور قدم ‌‌می­زنید و به موز‌‌ه‌­ها، کا‌خ ­ها و گالری­ ها می­ روید، تمام تاریخ کشور آن درست در مقابل چشمان شما است. هنگامی­که در واقع کشوری را کشف کردید شناخت حکومت ­های پادشاهی، مناقشات و تحولات آن کشور خیلی ساده­ تر می­شود.

آن­چه که ما در مورد تاریخ از طریق کتاب­های درسی یاد می­گیریم، معمولا تاحدی دور از واقعیت است. به­ همین دلیل، گفتگو با مردم محلی به شما کمک می­ کند که تاریخ را دقیق­تر بشناسید یا حداقل آن­را با دیدی کاملا متفاوت بنگرید.

 

 

  • شما با مسافرت، در مورد دنیای امروز یاد می­گیرید

سفر نه تنها در مورد جهان قدیم، بلکه در مورد دنیای کنونی نیز به ­شما می­آموزد. مسافرت احتمالا بهترین راه برای درک واقعی وضعیت سیاسی، شرایط اقتصادی و ساختار اجتماعی کشورهای مختلف جهانی است که امروز در آن زندگی می­کنیم.

دیدگاه­های ما در مورد مردم و فرهنگ­های دور، اغلب تحت تاثیر چیزی است که رسانه‌­ها به ما عرضه می­‌کنند. مسافرت راهی برای کسب دانش واقعی در مورد آن­ها است، نه فقط از طریق رسانه‌­ها که اغلب ناعادلانه و همراه با تعصب است.

هنگامی­که شروع به سفر می‌­کنید، به‌­طور کامل شروع به درک دلایل اساسی این مسائل می­‌کنید که چرا در مناطق مختلف، جوامع به شیوه­‌ای خاص شکل می‌­گیرند و از جوامع نقاط دیگر متفاوتند.

 

  • در سفر درباره­‌ی طبیعت نیز چیزهای زیادی یاد می­‌گیرید

هنگامی­که شما از منطقه­‌ی زندگی آرام خود به­‌سمت جنگل­های فشرده حرکت می­‌کنید و شروع به کشف شگفتی­های عجیب و غریب طبیعت جهان می­‌نمایید، جلوه­‌هایی از عظمت طبیعت را خواهید دید.

شناخت شگفتی­های طبیعت، برای حل بسیاری از معضلات امروز جهان مانند تغییرات اقلیمی، آلودگی هوا و گرم شدن زمین ضروری است. هنگامی­که بدانیم با کارهای خود چه­‌چیزهایی را از دست می­‌دهیم، حل مسائل مربوط به آن­ها بسیار ساده تر خواهد بود.

بنابراین بهتر آن است که به­‌جای صرف تمام سرمایه­‌ها در سازمان­دهی سمینارها و کنفرانس­ها، مردم را به کوه­ها، دریاچه‌­ها، جنگل­ها و دشت­های عجیب و غریب جهان بفرستید تا خودشان از نزدیک با این مسائل روبرو و آشنا شوند.

 

 

  • شما در سفر می­آموزید که کارهای جدیدی انجام دهید

در هر گامی که در سفر برمی­‌دارید، سفر شما را خواهد آزمود. همان­طور که در حال بررسی مسیر خود به‌­سمت ناشناخته­‌ها هستید، سفر به­‌طور ذاتی باعث می­شود شما مجبور به انجام کارهایی شوید که در زندگی عادیتان انجام نمی‌­دهید.

این­کارها می­‌تواند یادگیری کار با حیواناتی مثل فیل در کامبوج، کوهنوردی در کوه­های باران در نپال یا حتی رقص سامبا در برزیل باشد که با انجام آن­ها چیزهای جدیدی را تجربه خواهید کرد.

مسافرت در واقع یک روش یادگیری برای آموختن است، زیرا شما خارج ازمحل زندگی خود هستید و مجبورید چیزهای جدیدی یاد بگیرید تا بتوانید در مدت کوتاهی خود را با محیط جدید سازگار کنید.

 

 

  • طی سفر شما مهارت­های اجتماعی را یاد می­گیرید

شاید شما کمی خجالتی باشید و درگیری با اجتماع برای شما امری مشکل باشد، اما مسافرت این ویژگی را تغییر خواهد داد؛ زیرا مواردی مانند صحبت­‌کردن با افراد کاملا غریبه یا درخواست کمک از آن­ها در سفر، یک ضرورت در سفر است و دیگر به انتخاب شما نخواهدبود.

اگر برای ارتقای این مهارت­ها، به شرکت در دوره‌­های مختص آن فکر می­‌کنید، لازم نیست که این کار را انجام دهید؛ در عوض، شروع به مسافرت به مکان­‌های شگفت انگیز کنید و در صورت امکان، بهتر است خودتان به‌­تنهایی سفر کنید. در این­‌صورت، پیشرفت شما بسیار چشمگیرتر از شرکت در این دوره­‌ها خواهد بود.

بیشتر فرصت­های زندگی ما اغلب به­‌دلیل نبود مهارت در گفتگو، سخنرانی و صحبت در فضاهای عمومی محدود می­شود. اکثر ما هرچه تلاش می­کنیم باز هم تسلط بر این مهارت و حل این معضل را دشوار خواهیم‌­یافت؛ با وجود این، اگر با این معضلات مواجه هستید، سفر شرایط شما را آسان­تر خواهد کرد

 

 

  • شما در سفر می­آموزید که مستقل باشید

اگر شما زندگی خود را در انفعال گذرانده‌­اید و می­خواهید این حالت را تغییر دهید زیرا شرایطی پیش­‌رویتان است که باید نسبت به آن­ واکنش نشان دهید، مسافرت کنید. سفر به شما یاد می­دهد که خودتان را فعال و سرنوشتتان را به‌­دست خودتان کنترل کنید. مسافرت شما را مجبور می­کند که مستقل باشید و این اتفاق زمانی­‌که به­‌تنهایی سفر کنید تشدید خواهد شد؛ در این حالت، هیچ انتخابی وجود ندارد جز اینکه خودتان تصمیم بگیرید و خودتان ابتکار عمل را به­طور کامل در دست بگیرید، زیرا هیچ­کس نیست که به­‌شما بگوید چه کاری باید انجام دهید یا شما را مجبور به انجام کاری کند.

استقلال، هدف اساسی آموزش است. تمرکز آن­چه که ما به­‌عنوان آموزش سنتی می­‌نامیم معمولا بر استقلال مالی است، اما سفر به شما آموزش خواهد داد که به صورت ذهنی و احساسی مستقل باشید.

 

 

  • شما در سفر، دلسوزی و هم‌­احساسی برای دیگران را یاد می­گیرید

اگر دائم در سفر باشید، متوجه خواهید­شد که علی­رغم همه‌­ی تفاوت­ها، همه‌­ی ما در جایی عمیق در قلبمان یکسان هستیم. تمام پیش‌­فرض­ها و تعصبات شما براساس نژاد، رنگ و ملیت از بین می­رود.

زمانی­که پیشینه­ فردی را بدانید و متوجه شوید که چرا در وهلهی اول به نحو خاصی رفتار کرد ه­است، دیگر نمی­توانید از آن فرد نفرت داشته باشید. پس وقتی سفر می­کنید، درک بهتری از افراد و اعمال آن­ها پیدا خواهید کرد.

هنگامی­که شما بسیاری از مردم شگفت­انگیز را در سراسر جهان پیدا کنید، احساس می­کنید که دنیا خانه­ شماست. البته سهم عادلانه‌­ای از احساس را برای افراد خوب و بد در نظر می­گیرید.

 

 

  • شما با مسافرت در مورد خودتان هم یاد می­گیرید

شايد مهم­ترين جنبه­‌ی آموزشي مسافرت، شناخت بیشتر شما از خودتان است. سفر، بهترین معلم شما نه‌­تنها در زمینه­‌های تاریخ، زبان و سیاست، بلکه درمورد خودتان است.

در حین سفر، شما پتانسیل واقعی خود را درک می­کنید، چیزهایی که واقعا از آن­ها لذت می­برید و شخصی که واقعا هستید را خواهید شناخت. بدون سفر، شما درک بسیار محدودی از خویشتن واقعی خود دارید و حتی ممکن است از شخصیت واقعی خود کاملا بی­‌اطلاع باشید.

اگر هنوز تصمیم نگرفته­‌اید که با زندگی خود چه کنید یا در آینده چه­‌کاره شوید و چه شغلی انتخاب کنید، سفرهای مکرر و ترجیحا به مکان­هایی که قبلا از آن­ها چیزی نشنیده‌­اید، بهترین راه برای کمک به تصمیم­گیری شما است.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط

در خبرنامه ما عضو شوید تا به سرعت از تخفیف های شگفت انگیز ما با خبر شوید.