پوگلیا
1397/08/29 - 17:00 راهنمای سفر

چرا باید پوگلیا را در برنامه سفر خود به ایتالیا قرار دهیم؟

پوگلیا منطقه‌ای جذاب در جنوب ایتالیا بوده و جواهری پنهان است. دیدار از این منطقه اغلب از سوی گردشگرانی که به دنبال یافتن مقاصد توریستی رایج‌تر هستند، فراموش می‌شود. اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید، باید پوگلیا را در برنامه سفر خود قرار داده و با چرایی این کار بیشتر آشنا شوید.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

روستای پولینیانو اِ ماره

این روستای زیبا در نزدیکی شهر باری قرار داشته و نباید دیدار از آن را فراموش کرد. مسافران بین‌المللی اغلب از پولینیانو ا ماره (Polignano a Mare) غافل می‌شوند، اما این روستا واقعا جذاب بوده و پر از بناهای قدیمی، رستوران‌های عالی و ساحلی زیبا در نزدیکی مرکز تاریخی خود است.

دیدار از فلورانس جنوب

لِچه یکی از مهم‌ترین شهرهای پوگلیا است که اغلب از آن با نام فلورانس جنوب یاد می‌شود. این شهر به خاطر زیبایی خود همراه با ساختمان‌هایی با معماری سبک باروک، خیابان‌های قرون‌وسطایی و محوطه‌های باستانی شهرت فراوان دارد.

تفریح در گالیپولی

اسپانیا ایبیزا را دارد، یونان میکونوس و ایتالیا گالیپولی (Gallipoli). اگر به دنبال کمی تفریح هستید، هیچ کجا بهتر از این شهر وجود ندارد. مرکز این شهر قدیمی با خیابان‌های باریک و عمارت‌های رنگارنگ خود بسیار جذاب بوده و آب‌های شفاف آن برای شنا کردن عالی هستند.

محوطه‌ای منحصربه‌فرد در فهرست یونسکو

زیباترین بخش از شهر پوگلیا، بدون شک آلبروبلو (Alberobello) نام دارد. در اینجا می‌توان محوطه باستانی ترولی را پیدا کرد. این منطقه با ساختمان‌های گچی خود، به خاطر استفاده از یک تکنیک ساختمان‌سازی ماقبل تاریخی، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

خیابان‌های لوکوروتوندو

لوکوروتوندو (Locorotondo) نام دیگر روستای زیبای شهر پوگلیا است که مکانی عالی برای استراحت و گشت زدن در خیابان‌های سنگ‌فرش و پیچ‌درپیچ محسوب می‌شود. لوکوروتوندو برخلاف آلبروبلو خالی از گردشگر است، بنابراین حتی در فصل تابستان هم توریست‌های زیادی را در اینجا مشاهده نخواهید کرد.

یک شهر رویایی

اوستانی (Ostuni) درست شبیه به یک شهر رویایی در قصه‌ها است؛ این شهر بر روی سه تپه بنا شده و کاملا سفید است. اوستانی یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در پوگلیا بوده و ارزش دیدن دارد.

شنا در آب‌های شفاف

پوگلیا به خاطر سواحل حیرت‌انگیز و آرام خود، مقصد جذابی برای گردشگران است. در صورت امکان، از آمدن به این شهر در ماه اوت (مرداد) و زمان اوج حضور گردشگران خودداری کنید. یکی از بهترین مناطق این شهر برای شنا، پورتو سلواجو (Porto Selvaggio) نام دارد که ساحلی محبوب با آب‌های شفاف و تمیز است.

غذاهای عالی

عاشقان خوراکی نیازی به نگرانی ندارند؛ غذاها در پوگلیا نیز به‌مانند دیگر شهرهای ایتالیایی عالی هستند. در این شهر خوراکی‌های فراوان و لذیذی یافت می‌شود که با مواد اولیه تازه و فصلی تهیه شده‌اند. بهترین خوراکی این شهر اورِکیِتِی (orecchiette) نام دارد که نوعی پاستا بوده و شبیه به یک گوش کوچک است. به هنگام حضور در این شهر حتما فوکاچیا و پنیر بوراتا را امتحان کنید.

شهر ماترا

اگر زمان بیشتری دارید، شهر ماترا (Matera) را نیز در برنامه سفر خود بگنجانید. این شهر در منطقه باسیلیکاتا قرار داشته، اما نزدیک به پوگلیا است و گردشگران زیادی به آن سفر می‌کنند. ماترا به‌عنوان یکی از پایتخت‌های فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۹ انتخاب شده است.

روغن زیتون

یکی از بهترین گزینه‌های خوراکی پوگلیا روغن زیتون است. زیتون جایگاه ویژه‌ای در این منطقه دارد؛ می‌توان هزاران درخت زیتون را به هنگام سفر به این شهر مشاهده کرد؛ بنابراین، بهترین چیزی که می‌توان در پوگلیا خرید، یک شیشه روغن زیتون ارگانیک است.

ماسریا

اگر منطقه توسکانی دارای مزرعه توریستی است، پوگلیا نیز ماسریا (masseria) را دارد. این مزرعه محلی برای اقامت گردشگران برای یک شب است. بهترین مزرعه‌های پوگلیا با خانه‌های مخروطی شکل در منطقه ترولی قرار دارند.

پاستای خانگی

سفر شما به ایتالیا هرگز رسمیت نمی‌یابد، مگر اینکه در یکی از کلاس‌های آشپزی آن شرکت کنید. در پوگلیا، کلاس‌های فراوانی برای ساخت اورکیتی خانگی همراه با زنان محلی و آموختن طرز تهیه آن وجود دارد. در این شهر قدیمی می‌توان زنان سالخورده‌ای را مشاهده کرد که در حال ساخت پاستاهای خانگی هستند. این کار شبیه به یک رسم باستانی است.

مناظر حیرت‌انگیز

آخرین دلیل ضرورت سفر به پوگلیا، مناظر حیرت‌انگیز آن است. آیا می‌دانستید که می‌توان در روزهای تابستانی از این شهر به تماشای کوه‌های آلبانی پرداخت؟ این ناحیه ساحلی مناطق تماشایی فراوانی برای تحسین مناظر ابدی در دوردست‌ها دارد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط