کراکوفگردی
1397/12/01 - 11:00 راهنمای سفر

چند دلیل برای اینکه دست کم یک بار به کراکوف لهستان سفر کنیم

کافه‌های هیجان‌انگیز، زندگی شبانه رنگارنگ، بناهای تاریخی زیبا و پارک‌های چشم‌نواز، همه و همه دلایل مهمی هستند که بسیاری دوست دارند برای یک بار هم که شده کراکوف را از نزدیک ببینند.

در این یادداشت به چند دلیل دیگر برای سفر کردن به این شهر زیبا می‌پردازیم. با فلایتیو همراه باشید.

 

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

شهر قدیم

اگر فقط یک محله لهستانی باشد که نیازی به معرفی ندارد، همینجاست. این یکی از اولین فضاهای شهری است که یونسکو در فهرست خود ثبت کرد. شبکه‌ای مارپیچ از خیابان‌ها و کوچه‌ها با خانه‌های اشرافی، کلیساهای قرون وسطی‌ای و مراکز تجاری که همگی بخشی از تاریخ لهستان هستند و بدون دیدن آنها سفر لهستان کامل نیست.

 

کازیمیرز

یکی از محله‌های یهودی کراکوف که در جنوب شهر قدیم قرار دارد. جایی که بقایای ساختمان‌های آجری قدیمی و کنیسه‌ّهای یهودی و کارخانه‌های متروک قرار دارد و محلی است برای دیدن زندگی مردم محلی و یا پیاده‌روی‌های شبانه در کوچه‌های همیشه زنده‌اش.

 

فرهنگ کافه‌نشینی

اگر فقط یک شهر در جهان باشد که بتواند با وین که به عقیده‌ خیلی‌ها پایتخت کافه‌های جهان است رقابت کند، آن شهر کراکوف است.

کراکوف شهری است با  کافه‌های اصیل که روش درست کردن قهوه‌هایشان در بسیاری از این کافه‌ها به دوران رنسانس بازمی‌گردد و اغلب چشم‌انداز‌های زیبایی به سمت باغ‌های فرسک و بناهای تاریخی شهر دارند.

 

پارک‌ها

یکی از افتخارات کراکوف فضاهای سبز شهری است. هر کجای شهر که قدم بگذارید می‌بینید که پارکی مقابل چشمتان ظاهر می‌شود.

بعضی از مردم معتقدند بهترین پارک کراکوف پارک پلنتی است. جایی که با درختان بلند و انبوه پوشیده شده و مسیرهای پر پیچ و تابش برای پیاده‌روی بسیار مناسب است و در قسمت شمالی آن مردم برای خوردن قهوه و تماشای شهر دور هم جمع می‌شوند.

 

کارخانه‌های شیندلر

کراکوف زادگاه کارخانه‌های اسکار شیندلر است. جایی که الان تبدیل به موزه شده و با بازدید از آن نه تنها سرگذشت یک کارخانه بلکه سرگذشت کراکوف به عنوان شهر را خواهید فهمید.

 

کوه‌های تاترا

فقط با دوساعت رانندگی از کراکوف به جنوب غربی لهستان و جایی که کوه‌های تاترا قرار دارند می‌رسیم. این منطقه حفاطت‌شده یکی از زیبا‌ترین جاهایی است که می‌توانید در لهستان پیدا کنید و برای دوچرخه‌سواران و هایکر‌ها تبدیل به یک کعبه عمودی شده است.

 

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط