ده روستا
1397/09/02 - 11:00 راهنمای سفر

ده روستای دور افتاده در فرانسه که باید آن‌ها را ببینید (قسمت اول)

روستاهای فرانسه بسیار فراوان هستند. در حقیقت 32 هزار روستای و دهکده در این کشور وجود دارد. اکثر این روستاها خیابان‌هایی تنگ و سنگ‌فرش دارند و در همه آن‌ها یک کلیسای قرون وسطی‌ای در بالای تپه وجود دارد. تمام این روستاها و زیبایی آن‌ها باعث شکل‌گیری شخصیت دوست‌داشتنی فرانسه می‌شود و شما نیز می‌توانید با دور از شدن از خود شهر پاریس، طعم زندگی روستایی فرانسوی را بچشید. با فلایتیو همراه باشید تا 10 روستای فوق‌العاده در فرانسه را به شما معرفی کنیم که کمی از مرکز فرانسه دور هستند.

برای خرید بلیط هواپیما ارزان به فلایتیو مراجعه کنید.

کولیو (Collioure)

این دهکده کوچک حدودا 25 کیلومتر با مرز اسپانیا فاصله دارد و یک فرهنگ مشخص کاتالان در آن موج می‌زند. در شروع قرن 20 میلادی، کولیو مکانی مناسب برای هنرمندان پاریسی مخصوصا فوویست‌ها بود. به نظر می‌رسد آن‌ها به این روستا سر می‌زدند و این روستا منبع الهام آن‌ها بود. مشخصا هنری ماتیس (Henri Matisse) و ژرژ براک (Georges Braque) از کسانی بودند که اینجا اقامت داشتند. امروزه این دهکده به خاطر ماهی‌هایش و همچنین فستیوال سالانه سنت وینسنت (Saint Vincent) که در میانه آگوست برگزار می‌شود معروف است.

برا رسیدن به این دهکده از خط سریع‌السیر (TGV) ایستگاه گر د لیون (Gare de Lyon) به ایستگاه بزیه (Beziers) بروید و پس از آن با خط معمولی (TER) بقیه راه را تا کولیو طی کنید. کل مسیر حدودا 6 ساعت طول خواهد کشید و اگر بخواهید با ماشین رانندگی کنید شاید حدود 8 ساعت طول بکشد.

شاتو ویل ویه (Château-Ville-Vieille)

شاتو ویل ویه در قسمت فرانسوی آلپ قرار گرفته و نسبتا نزدیک به مرز ایتالیاست. این مکان بسیار زیباست و یکی از نقاط فرانسه است که مطمئنا کمتر دیده شده است. اصلی‌ترین جاذبه شهر قلعه کراس (Fort Queyras) است. این قلعه متعلق به قرن 13 است و بالای یک تپه واقع شده است. در طول تابستان رخدادهای مختلفی در این دهکده برپاست و زمان خوبی برای سر زدن خواهد بود. همچنین یک روستای در نزدیکی شاتو ویل ویه قرار دارد به نام سنت وران (Saint-Veran) که این روستا نیز ارزش سر زدن دارد.

برای رسیدن به روستا باید سوار قطار شبانه بین شهری شوید و از ایستگاه پاریس گر آسترلیتز (Paris Gare Austerlitz) به ایستگاه مانت دافین (Mont-Dauphin) بروید. این مسیر حدودا 11 ساعت طول می‌کشد و صبح که به ایستگاه برسید ‌کمی از مسیر مانده و می‌توانید باقی مانده را با یک اتوبوس طی کنید. اگر بخواهید کل مسیر را با ماشین طی کنید هم باید 8 ساعت و 13 دقیقه پشت فرمان باشید.

بونیفاسیو (Bonifacio)

این شهر کوچک کنار بندر شرقی کورسیکا (Corsica) در بالای یک سری صخره قرار گرفته است. اینجا در طول تابستان کمی شلوغ خواهد بود و مردم فرانسوی زبان برای گذراندن یک تعطیلات خوب به اینجا سفر خواهند کرد. البته در طول این تعطیلات مانند دیگر بخش‌های فرانسه اثری از مسافرین انگلیسی زبان مشاهده نخواهید کرد. دو برج ژنوایی به نام‌های تورا دی سانت آمانزا (Torra di Sant’ Amanza) و تورا دی اسپونسالیا (Torra di Sponsaglia) از اصلی‌ترین جاذبه‌های تاریخی این مکان هستند.

برای رسید به اینجا می‌توانید مستقیما از فرودگاه اورلی (Orly) به فرودگاه فیگاری (Figari) پرواز کنید و بیست کیلومتر باقی‌مانده تا خود بونیفاسیو را با اتوبوس یا تاکسی طی کنید. کل مسیر برای رانندگی طولانی است و حدودا 17 و نیم ساعت طول خواهید کشید.

 کاستلنو (Castelnou)

روستای کاستلنو بسیار منزوی و ایزوله است و در رشته کوه‌های پیرنه (Pyreness) قرار دارد. کل جمعیت روستا 341  نفر است و بر اساس نظرسنجی‌های مختلف به عنوان یکی از زیباترین مناطق فرانسه انتخاب شده است. یک قلعه درون روستا قرار دارد که متعلق به قرن 10 میلادی است و از درون قلعه به کل روستا دید خواهید داشت. همچنین کلیسای سنت ماری دو مرسادال (Saint-Marie du Mercadal) نیز مکانی تاریخی است و در قرن 13 بنا شده است.

با سوار شدن در قطار سریع‌السیر از ایستگاه گر د لیون به پرپینیان (Perpignan) بروید. این سفر حدودا پنج ساعت خواهد بود. پس از آن سوار یک تاکسی شوید و 20 دقیقه بعد در روستا خواهید بود. هزینه تاکسی 39 یورو خواهد بود و اگر حس می‌کنید کمی سنگین است با قطار معمولی به ایستگاه سنت فلیو داوال (St Feliu d’Avail) بروید. در صورت رانندگی شما 7 ساعت و 53 دقیقه در راه هستید.

میتل‌برگهایم (Mittelbergheim)

این دهکده کوچک یک دهکده آلزاسی زبان است که نوعی از گویش آلمانی است. این دهکده به نوشیدنی‌های خوبی که توسط مردم حاضر می‌شود معروف است. همچنین یک سری تور با راهنما وجود دارد که شما را در اطراف دهکده می‌گرداند. آسیاب بادی متعلق به قرن 18 هم بسیار زیباست و یک موزه نیز شما را در طول سفر سرگرم خواهد کرد.

می‌توانید برای رسیدن به این روستا با قطار سریع‌السیر از ایستگاه پاریس است (Paris Est) به استراسبورگ (Strasbourg) بروید و بعد با قطار معمولی به ایستگاه بر (Barr) منتقل شوید. اگر سرویس قطارها دیر و زود شود ممکن است سفر شما نیز دیر و زود شود اما به صورت معمول چیزی حدود 3 ساعت کل سفر طول می‌کشد. خود روستا حدودا 20 دقیقه پیاده تا ایستگاه فاصله دارد. سواری با ماشین هم 4 ساعت و 52 دقیقه از پاریس طول می‌کشد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط