ده روستای دور افتاده در فرانسه
1397/09/02 - 15:00 راهنمای سفر

ده روستای دور افتاده در فرانسه که باید آن‌ها را ببینید (قسمت دوم)

میتل‌برگهایم (Mittelbergheim)

این دهکده کوچک یک دهکده آلزاسی زبان است که نوعی از گویش آلمانی است. این دهکده به نوشیدنی‌های خوبی که توسط مردم حاضر می‌شود معروف است. همچنین یک سری تور با راهنما وجود دارد که شما را در اطراف دهکده می‌گرداند. آسیاب بادی متعلق به قرن 18 هم بسیار زیباست و یک موزه نیز شما را در طول سفر سرگرم خواهد کرد.

می‌توانید برای رسیدن به این روستا با قطار سریع‌السیر از ایستگاه پاریس است (Paris Est) به استراسبورگ (Strasbourg) بروید و بعد با قطار معمولی به ایستگاه بر (Barr) منتقل شوید. اگر سرویس قطارها دیر و زود شود ممکن است سفر شما نیز دیر و زود شود اما به صورت معمول چیزی حدود 3 ساعت کل سفر طول می‌کشد. خود روستا حدودا 20 دقیقه پیاده تا ایستگاه فاصله دارد. سواری با ماشین هم 4 ساعت و 52 دقیقه از پاریس طول می‌کشد.

برای خرید بلیط هواپیما ارزان به فلاتیو مراجعه کنید.

 او (Eus)

او یک روستای کوچک دیگر است که در منطقه کوهستانی پیرنه قرار دارد. تا قرن 16 این روستا متعلق به اسپانیا بود و تا به امروز نیز بسیاری از حس و حال فرهنگ اسپانیا در این روستا دیده می‌شود. می‌توانید از قدم زدن در خیابان‌های کوچک و سنگ‌فرش روستا لذت ببرید و به کلیسای سنت وینسنت (Saint Vincent) برسید. در بالای کلیسا نمایی پانورامیک و بدون اختلال خواهید داشت که بسیار زیبا و چشم‌نواز است.

می‌توانید سوار قطارهای سریع‌السیر ایستگاه گر د لیون شوید و دوباره به ایستگاه پرپینیان بروید. پس از آن خط خود را عوض کنید و با قطار معمولی به ایستگاه مارکیشان (Marquixanes) سفر کنید. این سفر 7 ساعت زمان می‌برد و پس از آن باید ادامه مسیر را با یک اتوبوس یک یورویی طی کنید که حدودا 5 دقیقه طول می‌کشد. در صورتی رانندگی نیز نسبتا زمان مسیر همین‌گونه است و شما 8 ساعت 4 دقیقه در راه خواهید بود.

سنت آماند دو کولی (Saint-Amand-de-Coly)

سنت آماند دو کولی یک روستای بسیار قدیمی است که تاریخی غنی دارد. این روستا از یک صومعه تاریخی متعلق به قرن 12 میلادی میزبانی می‌کند. همچنین یک قلعه و یک بیمارستان از قرن 14 نیز هنوز وجود دارند. این روستا همچنین به ساخت لوازم آشپزی و بازار محلی معروف است که هر سه‌شنبه در طول ماه‌های جولای و آگوست برگزار می‌شود.

قطار بین شهری را از ایستگاه پاریس آسترلیتز را به مقصد بریو لا گایارد (Brive la Gaillarde) سوار شوید و پس از آن سوار قطار معمولی به مقصد کنده لو لاردین (Candat le Lardin) شوید. کل مسیر حدودا 6 ساعت است و پس از آن می‌توانید با تاکسی در کمتر از 10 دقیقه به روستا برسید. با ماشین حدودا 4 ساعت و 54 دقیقه در راه خواهید بود.

تلمونت سور ژیروند (Talmount sur Gironde)

این روستا تنها 78 نفر جمعیت دارد و کوچک‌ترین روستای حاضر در لیست است. کلیسای معروف این شهر یعنی الیز سانت رادگوند (Eglise Sainte-Radegonde) از قرن 11 تا به حال پابرجاست و همچنین سواحل زیبایی وجود دارد که می‌توانید برای تفریح به آن‌ها سر بزنید.

برای رسیدن به روستا باید سوار قطار سریع‌السیر در ایستگاه مونت‌پارناس (Montparnasse) به سمت آنگوله‌مه (Angouleme) شوید و پس از آن از طریق اتوبوس به رویان (Royan) بروید. این مسیر 5 ساعت است و پس از آن با یک تاکسی پس از یک ربع به ایستگاه مورد نظر خود خواهد رسید. در صورت رانندگی مسیر شما شاید کوتاه‌تر باشد و 4 اعت 51 دقیقه طول خواهد کشید.

 آنسوی (Ansouis)

این روستای مقصدی فوق‌العاده برای کسانی که است که علاقه به کوه‌نوردی و پیاده‌روی دارند. این شهر بالای تپه نمایی زیبا به رود دورانس (Durance) دارد. دژی در روستا قرار گرفته که کوچه‌هایی سنگ‌فرش و تنگ دارد و تعلق آن به قرن 10 میلادی بازمی‌گردد. داخل این کوچه‌ها استودیو هنرمندان مختلفی قرار گرفته است. این روستا به سرامیک‌ها و مجسمه‌های چوبی‌اش معروف است.

با قطار سریع‌السیر می‌توانید بین ایستگاه گر د لیون و مارسی سنت چارلز (Marsielle Saint Charles) جا‌به‌جا شوید و با استفاده از سرویس معمولی به ایستگاه پرتوا (Peruis) بروید. تا اینجا مسیر کمتر از 5 ساعت خواهد بود و از ایستگاه پایانی تا خود روستا 7.5 کیلومتر است که می‌توانید پیاده‌روی کنید یا از طریق اتوبوس و تاکسی مسیر را طی کنید. با ماشین حدودا 7 ساعت در راه خواهید بود.

روکامادو (Rocamadour)

این روستای قرون وسطی‌ای مقصدی برای گردشگرانی است که به جایگاه مقدس حضرت مریم سر می‌زنند تا به درگاه او دعا کنند. در گذشته بسیاری از شاهان و ملکه‌های اروپا همین کار را می‌کردند اما امروزه این عمل محدود به گردشگران است. امروزه روکامادو همچنین به تولید پنیر بز نیز معروف است. این روستا چند سالی است که در لیست میراث ملی یونسکو قرار گرفته است.

از ایستگاه آسترلیتز سوار قطار بین شهری شوید و در ایستگاه سویاک (Souillac) پیاده شوید. کل این مسیر 4 ساعت و نیم خواهد بود و پس از آن می‌توانید با تاکسی به روکامادو برسید. رانندگی در این مسیر 5 ساعت زمان خواهد برد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط