rules-of-packing
1395/08/24 - 13:02 راهنمای سفر

با 10 قانون مهم چمدان بستن آشنا شوید! (قسمت اول)

بیشتر ما اولین دغدغه مان هنگام چمدان بستن این است که چه چیزی با خودمان ببریم، چه چیزی نبریم و وسایلمان را چگونه داخل چمدان بچینیم.

خیلی وقت ها موقع برگشتن از سفر می بینیم از خیلی از وسایل و لباس هایمان استفاده نکرده ایم و می توانستیم سبک تر سفر کنیم. حتی بعضی وقت ها چمدانمان را آنقدر پر می کنیم که مجبور می شویم هنگام سوار شدن به هواپیما هزینه اضافه بار پرداخت کنیم.

اگر شما هم به مشکلاتی از این دست بر می خورید بهتر است این مطلب را بخوانید تا با ترفندهای چمدان بستن و سبک سفر کردن آشنا شوید.

1. قانون طلایی چمدان بستن:

نصف میزانی که قصد دارید لباس با خودتان ببرید، لباس داخل چمدان بگذارید و به جایش پول بیشتری با خودتان ببرید!

2. تنها وسایلی را با خودتان ببرید که در چمدان جا می شود. شما تنها می توانید چمدان خود را حمل کنید، نه وسایل اضافه ای که راحت حمل نمی شوند.

مثلا اگر کاپشنی دارید که به راحتی در چمدان جا نمی شود و مجبورید دستتان بگیرید، بهتر است اصلا از بردنش به سفر صرف نظر کنید و خودتان را اذیت نکنید. در سفر به کشورهای سرد بهتر است چند لباس گرم برای روز اول سفرتان ببرید و لباس گرم اصلی تان را همانجا بخرید تا هم برای خودتان سوغاتی خریده باشید، هم جای چمدانتان را بیشتر کنید.

3. اگر وسیله شکننده ای در چمدانتان است یا بسته شکستنی خاصی حمل می کنید، حتما هنگام تحویل بار از مسئول گیت بخواهید برچسب Fragile(شکستنی) روی آن بچسباند. این برچسب باعث می شود بار شما را در قسمتی امن بگذارند تا آسیبی به آن نرسد.

4. مطمئن باشید فقط شما نیستید که چمدان مشکی دارید! پس اگر چمدانتان مشکی است یا می دانید شبیه خیلی از چمدان های دیگر است، حتما با یک نشانه مانند روبان یا استیکر آن را متمایز کنید. این کار در پیدا کردن چمدان وسط شلوغی و ازدحام کمکتان خواهد کرد.

5. لباس هایی با خودتان به سفر ببرید که بتوانید آنها را به راحتی با هم میکس و ست کنید. مثلا با بردن 3 شلوار و 3 پیراهن متناسب می توانید به 9 شکل متفاوت لباس بپوشید.

این قواعد به شما می کنند تا سبک و راحت سفر کنید و به مشکل بر نخورید. در پست بعدی وبلاگ فلایتیو، 5 قانون دیگر در بستن چمدان را به شما می گوییم تا چمدان بستن را برای شما راحت کنیم.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط