سفر کربلا در اربعین
1397/07/14 - 13:00 راهنمای سفر

چند توصیه امنیتی برای سفر کربلا در اربعین

اگر قصد زیارت کربلا در اربعین را دارید حتما نگرانی‌هایی بابت تامین امنیت سفرتان هم دارید. در این یادداشت سعی داریم به برخی از نکات که امنیت سفر شما را بیش از پیش تامین می‌کنند اشاره کنیم. با فلایتیو همراه باشید.

 

برای خرید بلیط هواپیمای کربلا به فلایتیو مراجعه کنید.

به پلیس اعتماد کنید

در طول مسیر نیروهای پلیس ایران ممکن است بارها شما را متوقف و درخواست بازدید از ماشینتان را بکنند. این امر را اتفاقی مثبت جهت پیشگیری از وقوع اتفاقات بد بدانید و با این ماموران نهایت همکاری را داشته باشید. اگر افراد یا ماشین‌هایی مشکوک در طول مسیر دیدید حتما به این ایست‌های بازرسی اطلاع دهید.

 

اطلاعات هتل را همراه داشته باشید

پیش از حرکت حتما اطلاعات کامل اعم از نشانی، تلفن و کروکی هتلتان را در کاغذهایی یادداشت و بین تمام اعضای خانواده توزیع کنید. ممکن است در طول مسیر به هر دلیلی از کاروان یا خانواده جدا شوید و یا جا بمانید. به این روش بعد از رسیدن به کربلا به راحتی می‌توانید خودتان را به هتلی که رزرو کرده‌اید برسانید. توجه داشته باشید بعد از رسیدن به هتل هم حتما کارت هتل را بگیرید و همیشه همراهتان داشته باشید.

 

خانم‌ها بیشتر مراقب باشند

با اینکه در روزهای اربعین کربلا بسیار شلوغ است و معمولا خطری خانم‌ها را تهدید نمی‌کند اما بهتر است تنها و به صورت انفرادی در بازارها تردد نکنید. همچنین از هم‌کلام شدن با مردان عراقی یا فروشنده‌ها بپرهیزید و از این طریق جلوی بخش اعظمی از سواستفاده‌ها را بگیرید.

 

با پلیس در ارتباط باشید

در صورتی که در طول سفر به مواد مخدر و مواد منفجره بر خوردید هر چه سریعتر پلیس را در جریان بگذارید.

 

از کسی امانت نگیرید

ممکن است در طول مسیر افرادی بسته یا ساکهایی را به عنوان امانت به شما بسپارند و یا خواهش کنند به دلیل سنگین بودن بارشان در هواپیما، این بارها را همراهتان از مرز رد کنید. تحت هیچ شرایطی هیچ کدام از این امانتها را از کسی نپذیرید. در صورتی که این بسته‌ها حاوی مواد مخدر یا منفجره باشند در فرودگاه مقصد شما مسئول و مجرم خواهید بود.

 

عکسبرداری همیشه مجاز نیست

توجه داشته باشید که در هنگام گرفتن عکسهای یادگاری پست‌های بازرسی یا مقرهای امنیتی در پس‌زمینه نباشند. هر گونه عکاسی از این مکانها ممنوع بوده و می‌تواند عواقبی مانند جریمه نقدی یا حبس به دنبال داشته باشد.

 

قرص کدئین دار همراه خود نبرید

توجه داشته باشید که همراه داشتن هر گونه قرص روان‌گردان در کشور عراق ممنوع می‌باشد. داروهای کدئین دار ساده‌ای که به عنوان مسکن استفاده می‌شوند هم در این لیست قرار می‌گیرند. هیچگونه دارویی از این قبیل همراه خود نداشته باشید و چنانچه در طول مسیر نیازی به آنها احساس کردید از داروخانه‌های داخل عراق خریداری کنید.

 

با غریبه‌ها حرف نزنید

یکی از مسائلی که در سفر اربعین می‌تواند ایجاد خطر کند، حرف زدن با غریبه‌هاست. گاهی اوقات جاسوس‌ها و سیستمهای اطلاعاتی دشمن در این تجمعات مخصوصا اربعین شرکت می‌کنند. این افراد با ریختن طرح دوستی با زائرین آنها را تخلیه اطلاعی می‌کنند. بنابراین توجه داشته‌باشید تحت هیچ شرایطی با دیگر زائرین چه ایرانی، عراقی و یا با ملیتهای دیگر صحبتهای غیر ضروری نکنید.

 

مسن‌ها فقط از مامورین رسمی کمک بخواهند

در صورتی که مسن هستید و در انجام بعضی کارهایتان به کمک نیاز دارید، فقط به مامورین پلیس، مسئولین فرودگاه‌ها و یا هر مرجع رسمی دیگر رجوع و از اعتماد به غریبه‌ّها بپرهیزید.

 

فلایتیو سفر خوبی را برای شما آرزو می‌کند.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط