سرارآمیزترین شهرها
1397/09/07 - 15:00 راهنمای سفر

با اسرارآمیزترین شهرهای اروپایی آشنا شوید (قسمت دوم)

مارسی | فرانسه

پاریس تمامی گردشگران را به‌سوی خود جذب می‌کند و اگر هم آن‌ها قصد دیدار از شهرهای جنوبی فرانسه برای آفتاب گرفتن در کرانه‌های دریای مدیترانه را نیز داشته باشند، احتمال اینکه به مارسی بروند اندک است. سفر به شهرهای شناخته‌شده را فراموش کرده و راهی کشف دومین شهر بزرگ فرانسه با تاریخ و فرهنگ غنی و غذاهای اصیل شوید. مارسی که در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان پایتخت فرهنگی انتخاب شد، علاوه بر هیاهوی مدیترانه‌ای خود، هویتی منحصربه‌فرد دارد. این شهر بندری میزبان خیابان‌ها و موزه‌های زیبا و فروشگاه‌ها و رستوران‌های کوچک است. کلیسای Notre Dame de La Garde بهترین مکان برای تماشای غروب دل‌انگیز آفتاب در مارسی محسوب می‌شود.

توصیه: یک روز از سفر خود را به دیدار از خارج شهر و کوه‌پیمایی در کوه‌های کالانک اختصاص داده و از تماشای مناظر کوهستانی منتهی به دریا لذت ببرید.

برای رزرو هتل خارجی با کارت شتاب به فلایتیو مراجعه کنید.

تروندهایم | نروژ

تروندهایم (Trondheim) پایتخت نروژ در دوران وایکینگ‌ها بوده و در کنار رودخانه نیدلوا (Nidelva) واقع شده است. این شهر با میراث فرهنگی غنی، پرشور و هیاهو بوده و یکی از جذاب‌ترین شهرهای شمال اروپا محسوب می‌شود. دیدار از جاذبه‌های تروندهایم نظیر کاخ سلطنتی متعلق به قرن هفدهم و کلیسای نیداروس، به‌عنوان بزرگ‌ترین کلیسای قرون‌وسطایی شمال اروپا، بسیار ارزشمند است.

توصیه: عاشقان قهوه می‌توانند کافه‌های فراوانی را در تروندهایم پیدا کنند و از نوشیدن آن لذت ببرند.

سالامانکا | اسپانیا

سالامانکا (Salamanca) در قلب اسپانیا واقع شده و یک شهر مناسب برای تهیه عکس‌های اینستاگرامی است. این مرکز تاریخی میزبان بناهای سنگی است که در زیر نور آفتاب به رنگ طلایی درمی‌آیند، به حدی که نام دیگر سالامانکا «شهر طلایی» است. سالامانکا خانه قدیمی‌ترین دانشگاه کشور بوده و شهری دانشجویی است. بناهای معماری شگرفی در این شهر به چشم می‌خورد؛ کلیسای قرن دوازدهمی ویخا (Vieja) به همراه خانه صدف‌ها از جاذبه‌های معماری سالامانکا هستند. خانه صدف‌ها با صدها صدف بر روی دیواره‌های آن تزئین شده و به قرن پانزدهم میلادی تعلق دارد. حتما از میدان اصلی شهر دیدن کرده و به‌مانند محلی‌ها و دانشجویان در این محوطه به سبک باروک برای ساعاتی به استراحت بپردازید.

توصیه: حتما از موزه‌های هنر مدرن و آرت دکو در سالامانکا دیدن کنید.

لوسرن | سوئیس

لوسرن (Lucerne) در مرکز سوئیس و بخش شمالی دریاچه‌ای به همین نام قرار گرفته است. لوسرن شهری دوست‌داشتنی است که می‌توان به‌راحتی آن را با پای پیاده کشف کرد. این شهر میزبان قدیمی‌ترین پل سرپوشیده اروپا بوده و در شهر قدیمی خود جاذبه‌های فراوان دیگری نیز دارد. برای لذت بردن از مناظر تماشایی شهر از بالا، باید به سراغ برج ساعت شهر رفت. موزه هنر لوسرن و معماری زیبا نیز از دیگر بخش‌های جذاب این شهر هستند.

خنت | بلژیک

به هنگام سفر به بلژیک بروکسل، آنتورپ و بروژ را فراموش کرده و به سراغ شهر کوچک و دنج خنت بروید. این شهر مدرن با میراث تاریخی غنی و معماری تماشایی، خانه قلعه گراون استین با قدمت بیش از ۶ قرن است. این شهر که در طول هفته پر از دانشجو است، در آخر هفته‌ها و زمانی که دانشجوها به خانه بازمی‌گردند به مکانی جذاب برای گشت‌وگذار تبدیل می‌شود.

توصیه: از موزه شهرداری برای هنر معاصر دیدن کرده و به سراغ نمایشگاه‌های جنجالی با هدف تحریک ذهن بروید. به شما قول می‌دهیم که از این دیدار ناامید نشوید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط