sfand-travel
1395/12/04 - 13:35 راهنمای سفر

اسفند ماه را برای سفر رفتن از دست ندهید

اگر به دنبا کاهش هزینه های سفر خود هستید، یکی از راه ها این است که به جای سفر در زمان های پیک سفر، در زمان های خلوت سال به سفر بروید.

از آنجا که افراد زیادی هنگام تعطیلات عمومی و فصلی به سفر می روند، قیمت بلیط هواپیما در این زمان ها بسیار بالاست. پس با یک برنامه ریزی ساده می توانید زمان های خلوت سال را در تقویم علامت بزنید و مرخصی هایتان را برای یک مسافرت به صرفه و راحت نگه دارید.

در زبان انگلیسی اصطلاح dead zonesبه معنی زمان های کم طرفدار و کم تقاضا برای مسافرت های هوایی است. آژانس های هواپیمایی از این اصطلاح که برای اولین بار در رمان استیفن کینگ به کار رفته بود، برای زمان هایی استفاده می کنند که مشتری زیادی برای بلیط هواپیما وجود ندارد.

در هر کشوری متناسب با تعطیلات رسمی و عمومی، زمان های مشخصی وجود دارد که میزان سفر اعم از سفرهای هوایی و زمینی کاهش پیدا می کند و به تبع آن قیمت هتل ها و بلیط هواپیما کمتر از حالت عادی می شود.

اسفند ماه یکی از همین زمان هاست که قیمت بلیط هواپیما کاهش پیدا می کند. چرا که بیشتر افراد در حال برنامه ریزی برای سفر خود برای تعطیلات عید نوروز هستند و در این ماه کمتر سفر می کنند.

به همین خاطر اگر برای خرید بلیط هواپیما ارزان وارد سایت فلایتیو شوید متوجه می شوید که بلیط هواپیما در اسفند ماه به یک مقصد مشخص ارزان تر از بلیط هواپیما به همان مقصد در تعطیلات عید نوروز است.

در خصوص قیمت بلیط هواپیما خارجیهم همین قاعده برای زمان های دیگری وجود دارد.

برای شرکت های هواپیمایی جهان، چهار دوره زمانی dead zones به حساب می آید:

- دو هفته اول ماه دسامبر (11 تا 24 آذر)

- ژانویه بعد از تعطیلات سال نو (18 دی تا 12 بهمن)

- بهار و پاییز (به جز تعطیلات بهاری در مارس و آپریل)

- اوایل فوریه (اواسط بهمن)

پس اگر می خواهید به یک سفر خارجی ارزان بروید، بهتر است بلیط هواپیمای خود را برای یکی از این زمان ها خریداری کنید.

سفر کردن در چنین زمان هایی علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در هزینه های سفر و تهیه ارزان بلیط هواپیما می شود، مزیت مهم دیگری هم دارد.

در زمان های شلوغ و پیک سفر معمولا بخش زیادی از زمان شما در سفر برای ایستادن در صف موزه ها، ترافیک و ... تلف می شود. در حالی که در زمان های خلوت نه اعصبتان در ترافیک خرد می شود و نه برای دیدن جاذبه های گردشگری شهر به زحمت می افتید.

مهمتر از همه اینکه آب و هوای اسفند برای سفر کردن فوق العاده لذت‌بخش است.

پس همین حالا با خرید بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر خود، سفری بی نظیر و آرام را در اسفند ماه تجربه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط