shopping-in-europe
1396/02/30 - 15:02 راهنمای سفر

راهنمای خرید راحت و ارزان در اروپا

بعضی از افراد دوست دارند هنگام سفر به شهرهای جدید، در کنار دیدن آثار فرهنگی و تاریخی، بخشی از زمان خود را به خرید کردن اختصاص دهند.

اما از آنجا که گردشگران آشنایی خیلی زیادی با مراکز خرید و فروشگاه های شهر مقصد خود ندارند ممکن است وقت زیادی را برای پیدا کردن اجناس مورد نظرشان تلف کنند.

در این میان کشورهای اروپایی به دلیل داشتن مراکز خرید بسیار بزرگ و فروشگاه های متنوع برای افراد تازه وارد هم بسیار جذاب و هم گیج کننده هستند.

ما در این مطلب با معرفی چند فروشگاه معروف اروپایی، راهنمای عمومی و کلی خرید کردن در کشورهای اروپایی را با شما در میان می‌گذاریم.

اگر قصد سفر به اروپا را دارید می توانید برای خرید بلیط هواپیما و پرواز خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

اوت لت (outlet)

اوت لت فروشگاهی حراجی است که تولیدات کارخانه ها در آن به صورت مستقیم به مردم عرضه می شود.

این نوع فروشگاه‌ ها در گذشته به کارخانه ‌ها و انبارها متصل بودند و حتی گاهی به مشتریان این اجازه را می‌دادند که خط تولیدشان را تماشا کنند.

اما امروزه این فروشگاه های سراسری مجموعه‌ هایی از برندهای مختلف را که کمی قدیمی شده‌ اند و به اصطلاح مد روز محسوب نمی ‌شوند را با قیمتی کمتر از قیمت واقعی آن عرضه می کنند و به فروش می رسانند.

یکی دیگر از مزیت های اوت لت‌ نسبت به دیگر فروشگاه‌ها این است که تمامی برندهای معروف و مهم را در یک مجموعه کنار هم دارد. به همین خاطر دیگر مجبور نیستید برای خرید کالا و لباس مورد نیازتان از یک فروشگاه به فروشگاه دیگر بروید و وقت خود را تلف کنید. در اوت لت‌ها همه برندها مانند منگو، آدیداس، پوما، زارا و ... کنار هم در یک فروشگاه بزرگ قرار گرفته‌اند و شما می‌توانید با مراجعه به یک فروشگاه کفش، لباس، عطر، لوازم آرایش، ساعت و ... را از برندهای متفاوت خریداری کنید.

دی کتلون(decathlon)

فروشگاه های دی کتلون که در بسیاری از کشورها شعبه دارد، مخصوص فروش لوازم ورزشی و مربوط به سفر است.

دی کتلون بزرگترین مرکز فروش لباس و لوازم ورزشی است که برای اولین بار در سال 1976 در فرانسه تأسیس شد. این فروشگاه که در حال حاضر 1100 شعبه در 38 کشور دنیا دارد، بهترین محل برای خرید تجهیزات ورزشی مانند کفش، لباس، کوله و ... است.

پریمارک (primark)

پریمارک یک فروشگاه انگلیسی است که در سال 1969 تأسیس شده و بیش از 315 شعبه در سرتاسر جهان دارد.

این فروشگاه زنجیره ای که 179 شعبه از آن در انگلستان قرار دارد، به خاطر ارزان بودن لباس ها و محصولاتش در میان مردم معروف است.

پریمارک که اغلب اجناس آن توسط کارگران کشورهای جهان سوم تولید می شود، محصولاتی بسیار ارزان و متنوع را به مشتریان خود عرضه میکند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط