shopping-in-thailand
1395/11/19 - 12:07 راهنمای سفر

راهنمای خرید کردن در تایلند

از لحظه ای که وارد تایلند می شوید با انبوهی از اقلام برای خرید مواجه می شوید. اقلام محلی تایلند از محصولات ابریشمی تا کاسه های چوبی، گوشواره های نقره، پارچه های ابریشمی، لباس و ظروف چینی و رنگارنگ را شامل می شود.

هر آنچه که دنبال آن هستید در بانکوک پیدا می شود. sukhumvit road دارای مراکز خرید متعدد و مدرن و فروشگاه های بزرگی است که اقلام وارداتی و محلی در آن به وفور یافت می شود.

اما بانکوک تنها گزینه شما نیست. شهر چیانگ مای در شمال تایلند نیز بهترین جا برای خرید صنایع دستی است. به طور کلی، همه شهرهای تایلند، حتی کوچکترین شهرها نیز دارای محصولات خاص خود هستند.

به یاد داشته باشید که چانه زنی در همه جا به جز سوپرمارکت ها و هتل ها یک قانون است. پس حتی در بوتیک های بزرگ و شیک هم بر سر قیمت چانه بزنید و با هزینه کمتری خرید کنید.

با وجود اینکه خرید کردن در مغازه های شیک مرکز شهر خیلی راحتتر است و شرایط بهتری دارد، در بازارهای محلی اجناس خوب با تخفیف خیلی بالا می توانید پیدا کنید.

یکی از مشهورترین بازارها در تایلند Night bazaar (بازار شبانه) در چیانگ مای است که محل خوبی برای خرید ابریشم خوب، صنایع دستی، قالیچه و لباس است.

این بازار هنگام غروب آفتاب شروع به کار می کند و دستفروشان قبل از نیمه شب بساط خود را جمع می کنند. در بانکوک، پایتخت تایلند هم چندین بازار خوب وجود دارد که بازار chatuchak weekend معروفترین و بزرگترین آن است. در این بازار میوه، سبزیجات و ادویه هایی می بینید که احتمالا تا به حال با آن برخورد نداشته اید.

اگر کلکسیونر هستید و دنبال عتیقه جات و اشیای خاص می گردید، در بازار Thieve’s Market، اشیای ارزشمندی از تایلند، میانمار، چین و لائوس پیدا می کنید.

برای اطمینان از اصل بودن این اشیا هم می توانید روزهای یکشنبه و دوشنبه به موزه ملی بانکوک مراجعه کنید و با نشان دادن این اشیا به متخصصان موزه، نظر آنها را جویا شوید.

به طور کلی هنگام خرید کردن در تایلند حواستان به دو نکته مهم باشد؛ اول اینکه برای خرید عتیقه جات اصل و خارج کردن آنها از کشور نیاز به تأییدیه صادراتی دارید و دوم اینکه جواهرات را تنها از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.

اگر قصد سفر به تایلند را دارید می توانید برای خرید بلیط هواپیما به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط