چطور تنها به صربستان سفر کنیم؟
1396/11/03 - 15:00 راهنمای سفر

چطور تنها به صربستان سفر کنیم؟

می‌گویند که اگر می‌خواهید واقعاً سفر را تجربه کنید، به تنهایی سفر کنید. این جمله واقعاً درست است. بسته بندی کردن کوله پشتی و رفتن به جهان به تنهایی شما را از برنامه‌ها و محدودیت‌های دیگران، آزاد می‌کند، درهای تجربه را برای شما باز می‌کند و شما را با رویدادهایی مواجه می‌کند که ممکن است بدون این سفر همواره به صورت بالقوه برای شما باقی بماند. در مجموع سفر به تنهایی یک تجربه واقعاً منحصر به فرد و دلپذیر به شما ارائه می‌دهد. آیا شما هم دوست دارید به یک سفر تنهایی بروید؟ ما به شما صربستان را پیشنهاد می‌کنیم. این کشور، مکانی عالی و مناسب برای یک سفر تنهایی است، اگر چه هیچ کس در این سرزمین مهمان نواز واقعاَ تنها نخواهد بود.  

برای خرید بلیط هواپیما صربستان و رزرو هتل خارجی به فلایتیو مراجعه کنید. 

 

در زیبایی‌های بلگراد غرق شوید

پایتخت صربستان یکی از برجسته‌ترین و دیدنی‌ترین نقاط اروپا است: جایی که منظره طلوع و غروب خورشید شما را مسحور می‌کند. بلگراد دور و بزرگ‌ترین شهر در کشور و دارای مجموعه‌ای از مناظر زیبا و هم‌چنین فعالیت‌هایی است که برای سفرهای فردی مناسب هستند. کلیساهای آن انعکاس بی‌نظیر درون‌گرایی هستند و در مقابل بارها و کلاب‌ها پر از افرادی هستند که قصه‌هایی برای گفتن دارند. هنگامی که شما یک گروه از موزه‌ها، پارک‌ها و گالری‌ها را نیز به مجموعه دیدنی‌هایتان اضافه کنید (به علاوه بهترین کافه‌های شهر)، بی‌تردید انتظار یک سفر تنهایی دلپذیر را داشته باشید که بی‌اندازه از آن لذت خواهید برد.

 از صومعه بازدید کنید

تاریخ کشور به طور کلی به کلیسای ارتودکس صرب بستگی دارد و به همین دلیل است که دیدار از صومعه‌ها در سراسر کشور باید بخشی جدایی ناپذیر از هر برنامه مسافرت احتمالی، بخصوص اگر تنها هستید، باشند. دیدار برخی از آنها دشوار است، اما تلاش برای رفتن به آن مکان و دیدن آنها ارزش این سختی را دارد. صومعه‌ها در سراسر کشور وجود دارند. از جمله صومعه‌ها می‌توان به استودنیکسا، ژیکسا، کروشدول و گراداکس اشاره کرد. البته فراموش نکنید که بسیاری از مهم‌ترین صومعه‌های صربستان در قلمرو مناقشه برانگیز کوزوو قرار دارند.

 اقامت در خوابگاه ها

اگر به تنهایی در صربستان سفر می‌کنید، بدون شک خوابگاه‌ها و هتل‌های زیادی در شهرهای بزرگ پیدا خواهید کرد. شهرهای بلگراد و نُویسات هر دو خوابگاه‌های بسیار خوبی برای اقامت دارند و در آنجا احتمالاً کسی نخستین خوابگاهی را که ببیند انتخاب نخواهد کرد. خوابگاه‌ها به صورت تمام وقت باز هستند و بهترین کار برای شما این است که اقامتگاه خود را با کمک کسانی که در طرح «بهترین خوابگاه‌های بالکان» مشغول به فعالیت هستند، رزرو کنید. کیفیت هر خوابگاهی که به آن بروید بالا و خوب است، بنابراین از اینکه بدون دیدن آن جا را انتخاب کنید، نگران نباشید. شما می‌توانید با فرستادن یک ایمیل وب سایت‌های ثانویه، رزرو خوابگاه مورد نظر خود را انجام دهید. ملاقات افراد جدید در خوابگاه‌ها هدیه‌ای بالقوه برای کسانی که است از سفر انفرادی خود خسته می‌شوند.

 پیوستن به یک تور

با در نظر داشتن اهمیت خوابگاه‌ها، مطمئن باشید که هر توری را که بخواهید، می‌توانید در همان خوابگاه‌تان پیدا کنید. تورها اغلب یک راه عالی برای بررسی و دیدار از منطقه، با راهنمایی آگاهانه و دسترسی آسان به بهترین غذا و مناظر اطراف هستند. تورها به ویژه در هنگام اقامت در خارج از بلگراد به خوبی به کار شما خواهند آمد.

 آموختن زبان صربستان کمی طول می کشد

مهم نیست که زبان صربی را یاد بگیرید تا اقامت خوبی در کشور داشته باشید، اما شما می‌توانید آرام آرام برای فراگیری این زبان تلاش کنید. کسی از شما انتظار نخواهد داشت که در مورد پیچیدگی‌های فلسفه در صربستان صحبت کنید، اما یاد گیری واژه‌های ابتدایی و کلیدی در این کشور، از مردم کوچه و بازار برایتان خوش آیند خواهد بود.

 

وسایل نقلیه عمومی همواره در کنار شماست

حمل و نقل عمومی صربستان به صورت عالی و پرفکت نیست، اما همواره در کنار شماست. کسانی که قصد خروج از شهر بلگراد و دیدار از سایر شهرهای این کشور را دارند، قادر خواهند بود تا اتوبوس‌های بین شهری زیادی را برای اغلب شهرهای مختلف پیدا کنند. در اغلب موارد، وسایل نقلیه مورد نظر کمتر از انتظار شما لوکس هستند، بنابراین برای سوار شدن با کمی سختی آماده شوید. سواری‌ای که ارزش دیدار از شهرهای مختلف این کشور را دارد.

 هر نوع خوراکی برای هر نوع سلیقه ای

سفر تنهایی بهترین راه برای لذت بردن از غذا در صربستان است زیرا هر اندازه که غذا سفارش دهید، کسی نیست که شما را ملامت کند. در همه جای صربستان برای دوستداران گوشت کشور بهترین خوراکی‌ها یافت می‌شود اما بعضی‌ها اعتقاد دارند که صربستان در حقیقت کشور گیاهخوارهاست. به ویژه در بلگراد تعداد زیادی گزینه عالی برای غذاهای گیاهی است و رستوران «رندوست فینا کوجی ایتسا» یکی از بهترین مکان‌ها برای چشیدن این غذاهای خوشمزه است.

 نکته کلیدی در سفر به صربستان

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، بسیاری از مهم‌ترین صومعه صربستان در کوزوو واقع شده است. چه شما آن را به عنوان استان جنوبی صربستان بپذیرید یا آن‌جا را یک کشور مستقل بدانید، در هر صورت برای برنامه ریزی در بازدید از کوزوو، موارد خاصی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. به یاد داشته باشید اگر قصد دارید پس از دیدار کوزوو به سمت صربستان بروید، باید از همسایگان کوزوو یعنی آلبانی و مقدونیه همسایه عبور کنید. رفتن از صربستان به کوسوو و بازگشت دوباره کار سختی نیست، اما رفتن از آلبانی به کوزوو به صربستان ممکن است باعث ایجاد برخی مشکلات در مرز شود. 

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط