spring_travel-tips
1396/01/27 - 16:37 راهنمای سفر

در سفرهای بهاری به این نکات توجه کنید!

چه تصمیم داشته باشید با خانواده خود به سفر برویدو چه تصمیم داشته باشید با دوستانتان یا با تور مسافرت کنید، نکاتی هستند که با رعایت کردن آنها امنیت و آرامش سفرتان بالا می رود.

سفر کردن در هر فصلی اصول و قواعدی دارد که وابسته به آب و هوا، شرایط فصلی و ... است. مطمئن باشید با رعات کردن این اصول و قواعد سفر آرام و کم خطری در فصل بهار خواهید داشت.

اگر قصد سفر کردن در فصل بهار را دارید می توانید همین حالا با مراجعه به سایت فلایتیو به خرید بلیط هواپیما و رزرو بلیط هواپیما با تخفیف ویژه بپردازید.

برنامه ریزی سفر خود را به تعویق نیاندازید

از آنجا که اصولا فصل بهار فصل سفر کردن است اما جز تعطیلات نوروز، تعطیلات طولانی مدت دیگری ندارد، رقابت بر سر تعطیلات عمومی آن بسیار بالاست و بیشتر افراد برای تعطیلات آن برنامه ریزی ویژه ای می کنند.

پس باید هرچه زودتر به رزرو بلیط هواپیما یا خرید بلیط قطار بپردازید تا از سفر جا نمانید.

مجهز سفر کنید

خیلی از افراد سفرهای بهاری را به خاطر به ساحل رفتن و آفتاب گرفتن دوست دارند. چرا که در این فصل آب و هوا برای حمام آفتاب بسیار مناسب است. اگر شما هم قصدتان از سفر، لذت بردن از آفتاب در ساحل است، وسایل مورد نیاز چون لباس شنا، کرم ضد آفتاب و ... را فراموش نکنید.

بیمه مسافرتی تهیه کنید

بیمه مسافرتی، بیمه ‌ای است که برای پوشش هزینه‌ های پزشکی در سفر، لغو سفر، گم شدن چمدان، حادثه پرواز و دیگر حوادث غیرمترقبه سفر در نظر گرفته شده است.

بیمه‌ های مسافرتی انوع مختلفی دارند و هر یک هزینه ‌های خاصی را به میزان خاصی پوشش می‌ دهند. از آنجا که اگر در سفر دچار مشکل جسمی و مریضی شوید، هزینه درمان آن با توجه به قیمت بالای ارز، برای شما بسیار گران تمام می‌ شود، بیمه مسافرتی به خوبی هزینه های درمانی شما را پوشش می دهد. پس بیمه مسافرتی را فراموش نکنید.

تغذیه سالم داشته باشید

فصل بهار از نظر گرمی، سردی، رطوبت و خشکی در اعتدال است و هیچ یک از وضعیت‌ های فوق در آن غلبه ندارد. هر چند برخی معتقدند که مزاج بهار گرم و تر است. با این وجود طب سنتی، طب آیورودیک و طب سنتی چینی همگی بر پاک سازی بدن از مواد زائدی که از خوردن غذاهای انرژی ‌زا و گرم در فصل زمستان ایجاد شده ‌اند و با گرم شدن تدریجی هوا در بهار و تابستان تبدیل به سموم و مواد شدیداً مضر می ‌شوند، تاکید دارند. به همین منظور برای لذت بردن از طراوت بهاری و جلوگیری از سستی و افزایش غلظت خون، پیش رفتن به سمت یک رژیم غذایی سبک توصیه می‌ شود.

پس تلاش کنید در سفرهای فصل بهار وعده‌ های غذایی سبک و زود هضمی داشته باشید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط